Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1797-12-22 Karin Andersdotter Yg Färila sn (X)
1797 Eskil Jönsson Flor, Storån Ytterhogdal sn (Z)
1797 Pål Svensson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1798-01-27 Olof Öst Aspetorp Ärla sn (D)
1798-02-02 Jan Jansson Gustav Adolf sn (S)
1798-02-07 Karin Jonsdotter Ljusdal sn (X)
1798-03-05 Kajsa Henriksdotter Västermo sn (D)
1798-03-07 Märta Persdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1798-03-08 Per Kilman Voxna sn (X)
1798-03-24 Anna Löf Föne Färila sn (X)
1798-04-23 Halvar Olofsson Kårböle Färila sn (X)
1798-06-05 Jonas Olsson Ytterhogdal sn (Z)
1798-07-16 Karin Henriksdotter Orsa sn (W)
1798-07-31 Kerstin Olofsdotter Storbyn Färila sn (X)
1798-09-23 Britta Svensdotter Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1798-09-23 Jonas Svensson Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1798-09-24 Ture Jonsson Ytterhogdal sn (Z)
1798-10-03 Kerstin Persdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1798-10-05 Stina Olsdotter Dunker sn (D)
1798 Per Olofsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1799-01-09 Halvard Persson Kårböleskog Färila sn (X)
1799-03-07 Olof Olsson V. Föne Färila sn (X)
1799-04-12 Gunilla Hansdotter Föne Färila sn (X)
1799-04-22 Märta Henriksdotter Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1799-05-04 Katarina Persdotter Asphagen Torshälla sn (D)
1799-07-29 Margit Larsdotter Hässjaberg Los sn (X)
1799-08-01 Katarina Andersdotter Norra Käxle Gryt sn (D)
1799-08-28 Anna Jönsdotter Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1799-09-04 Mats Olofsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1799-09-17 Gertrud Persdotter Ytterhogdal sn (Z)
1799-09-29 Gunilla Jonsdotter Kårböle Färila sn (X)
1799-10-03 Kristina Olsdotter Ärla sn (D)
1799-10-21 Britta Olofsdotter Storbyn Färila sn (X)
1799-12-01 Karin Larsdotter Svedja Färila sn (X)
1799-12-24 Anders Lindberg Elma Vansö sn (D)
1799 Per Jonsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1800-01-21 Karin Emriksdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1800-01-28 Mikael Svensson Svedja Färila sn (X)
1800-02-03 Erik Persson Storbyn Färila sn (X)
1800-03-13 Gunnil Larsdotter Föne Färila sn (X)
1800-03-14 Anders Nilsson Föne Färila sn (X)
1800-04-05 Anna Olsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1800-04-14 Olof Persson Hogdin Ytterhogdal sn (Z)
1800-04-21 Jonas Svensson Utigården, Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1800-05-06 Mats Eriksson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1800-05-14 Karl Rappo Innsbruck Österrike
1800-05-18 Mikael Olofsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1800-06-24 Johanna Elisabeth Wikström Stockholm
1800-06-29 Johanna Andersdotter Strängnäs sn (D)
1800-07-05 Anders Persson Näs Mörbo Ärla sn (D)
1800-07-09 Per Svensson Kolsätt Älvros sn (Z)
1800-09-05 Karin Pålsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1800-09-21 Maria Henriksdotter Skölby Öja sn (D)
1800-11-25 Märta Olofsdotter Kårböle Färila sn (X)
1800 Lars Persson
1801-01-05 Märta Persdotter Kårböle Färila sn (X)
1801-01-22 Erik Olofsson Stackkärr Ärla sn (D)
1801-04-13 Britta Persdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1801-05-12 Mikael Larsson Svedja Färila sn (X)
1801-05-14 Sven Persson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1801-05-15 Jöns Jonsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1801-06-01 Kristina Andersdotter Ärla sn (D)
1801-07-02 Kristoffer Kristoffersson Åker sn (D)
1801-08-28 Olof Olofsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1801-09-10 Jonas Jönsson Flor, Storån Ytterhogdal sn (Z)
1801-09-30 Mats Olofsson Storbyn Färila sn (X)
1801-11-08 Anna Larsdotter Svedja Färila sn (X)
1801-12-20 Gertrud Johanssotter Remmen 1 Älvros sn (Z)
1802-01-05 Jonas Persson Storbyn Färila sn (X)
1802-01-15 Jonas Olsson V. Föne Färila sn (X)
1802-01-31 Erik Persson Kårböleskog Färila sn (X)
1802-02-25 Anna Persdotter Djupsjöberg Ytterhogdal sn (Z)
1802-02-26 Jöns Jonsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1802-05-16 Karin Larsdotter Föne Färila sn (X)
1802-05-16 Maria Kristina Lindberg Elma Vansö sn (D)
1802-08-11 Jonas Jonsson Lista sn (D)
1802-09-02 Eskil Olsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1802-09-16 Erik Svensson Östanå Ytterhogdal sn (Z)
1802-11-19 Sjul Mickelsson Viken 3 Ytterhogdal sn (Z)
1802-11-25 Karl Henriksson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1802-12-05 Brita Eriksdotter Kyrkbyn Älvros sn (Z)
1802 Anna Stina Henriksdotter
1802 Erik Jonsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1803- Maria Eriksdotter
1803-02-15 Per Persson Aspetorp Ärla sn (D)
1803-02-20 Erik Olofsson Gryt sn (D)
1803-04-13 Erik Andersson Lång Jäder sn (D)
1803-05-09 Brita Mattsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1803-07-12 Anders Jonsson Kårböle Färila sn (X)
1803-08-26 Jonas Hansson Svedja Färila sn (X)
1803-09-01 Maja Greta Nilsdotter Ärla sn (D)
1803-09-04 Gölin Johansdotter Remmen 1 Älvros sn (Z)
1803-09-09 Emfrid Larsdotter Lillbyn Färila sn (X)
1803-09-27 Halvar Jönsson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1803-10-22 Gertrud Olofsdotter Kårböle Färila sn (X)
1803-12-12 Anders Öjlund Västermo sn (D)
1803-12-16 Anna Svensdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1804-01-23 Sven Olsson
1804-01-29 Gertrud Svensdotter Svedja Färila sn (X)
1804-02-09 Anna Halvarsdotter Färila sn (X)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23