Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1809-10-26 Måns Andersson Ed Färila sn (X)
1809-11-14 Maja Cajsa Gustafsdotter Stenkvista sn (D)
1810-01-13 Sara Larsdotter Föne Färila sn (X)
1810-02-02 Olof Jonsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1810-03-07 Mikael Jonsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1810-03-09 Jonas Flätt Aspetorp Ärla sn (D)
1810-03-24 Kerstin Månsdotter Föne Färila sn (X)
1810-04-14 Karin Olofsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1810-04-18 Brita Persdotter Storbyn Färila sn (X)
1810-07-19 Karin Persdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1810-08-09 Olof Larsson Svedja Färila sn (X)
1810-08-27 Märta Jonsdotter Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1810-09-11 Jöns Olsson Flor 9 Ytterhogdal sn (Z)
1810-11-05 Anders Olofsson
1810-11-12 Anders Olsson Föne Färila sn (X)
1810-11-18 Brita Henriksdotter Gredbergstorpet Fors sn (D)
1810-11-26 Mikael Eriksson Kårböle Färila sn (X)
1810-11-30 Lars Olofsson Ed Färila sn (X)
1811-02-08 Anders Andersson Kårböle Färila sn (X)
1811-02-13 Eskil Matsson Karlstrand Färila sn (X)
1811-03-25 Gunnel Eriksdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1811-03-31 Axel Olofsson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1811-04-10 Märta Olofsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1811-05-05 Per Tillström Lilla Mellösa sn (D)
1811-05-11 Olof Halvarsson Borg Ygsbo Färila sn (X)
1811-05-19 Halvar Halvarsson
1811-05-25 Erik Svensson Ytterhogdal sn (Z)
1811-06-01 Brita Olofsdotter Nyckelbo Ärla sn (D)
1811-06-02 Kerstin Jonsdotter Kolsätt Älvros sn (Z)
1811-06-07 Petter Jonsson Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1811-07-22 Jonas Kask Yg Färila sn (X)
1811-09-19 Anders Karlsson Skarptorp Gryt (D)
1811-10-07 Hans Eriksson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1811-11-08 Jonas Persson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1811-11-18 Margit Jonsdotter Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1811-11-24 Margareta Olofsdotter Sörböle Mo sn (X)
1811-11-28 Britta Andersson Föne Färila sn (X)
1811-11-30 Maria Karin Gustavsdotter Dragsjön Gustav Adolf sn (S)
1811-12-04 Anna Olofsdotter Kårböle Färila sn (X)
1811-12-21 Britta Olofsdotter Storbyn Färila sn (X)
1811-12-31 Jonas Jonsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1811 Nils Nilsson
1811 Olof Persson Grubban Ytterhogdal sn (Z)
1812-01-14 Ingrid Matsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1812-02-28 Stina Kajsa Larsdotter Knutsta Öja sn (D)
1812-06-28 Anna Margareta Larsdotter Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1812-07-22 Brita Stina Magnusdotter (Månsdotter) Kåretorp Gåsinge (D)
1812-07-24 Mikael Henriksson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1812-08-03 Anna Forsman Ljusdal sn (X)
1812-08-04 Johan Henriksson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1812-09-17 Gunnil Jonsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1812-12-29 Karin Danielsdotter Hyttebo Färila sn (X)
1813-01-13 Erland Jonsson Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1813-01-15 Sigrid Olofsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1813-02-03 Olof Eriksson Karsvall Färila sn (X)
1813-02-26 Anna Persdotter Svedja Färila sn (X)
1813-03- Anders Larsson Färila sn (X)
1813-04-01 Gunilla Halvardsdotter
1813-04-08 Annika Gustavsdotter Dragsjön Gustav Adolf sn (S)
1813-05-03 Anders Matsson Karlstrand Färila sn (X)
1813-05-30 Johan Eriksson Kårböle Färila sn (X)
1813-06-01 Britta Larsdotter Svedja Färila sn (X)
1813-06-11 Anna Olofsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1813-06-27 Erik Persson Mörbo Ärla sn (D)
1813-08-08 Sven Persson Ytterhogdal sn (Z)
1813-09-03 Märta Andersdotter Sörigården, Kårböle Färila sn (X)
1813-10-28 Emrik Olofsson
1813-11-23 Karin Halvarsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1813-12-04 Anders Eriksson Sunnanå Söderala sn (X)
1813-12-25 Brita Olsdotter V. Föne Färila sn (X)
1813 Anna Eriksdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1813 Erik Larsson
1813 Jonas Nilsson Visterud Nedre Ullerud (S)
1813 Jonas Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1813 Kerstin Persdotter Kolsätt Älvros sn (Z)
1814-01-14 Pål Jakobsson Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1814-01-21 Anders Nilsson Kårböle Färila sn (X)
1814-01-22 Johanna Florin Svärta
1814-02-12 Sara Johanssotter Remmen 1 Älvros sn (Z)
1814-02-21 Lars Torbjörnsson Solberg Ekshärad sn (S)
1814-02-27 Anders Gustaf Andersson Dunker sn (D)
1814-04-20 Margit Månsdotter Föne Färila sn (X)
1814-06-03 Charlotta Henriksdotter Gredbergstorp Fors (D)
1814-07-04 Maria Lisa Henriksdotter Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1814-07-11 Jon Jonsson Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1814-07-18 Pål Embriksson Remmen 7 Älvros sn (Z)
1814-08-25 Anna Olofsdotter Ärla sn (D)
1814-09-01 Anna Andersdotter Känne Ytterhogdal sn (Z)
1814-09-16 Jonas Persson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1814-09-24 Britta Tomasdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1814-10-22 Kerstin Matsdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1814-11-27 Karin Olofsdotter Föne Färila sn (X)
1814-11-30 Anders Forsberg Forssa Åker sn (D)
1814-12-03 Per Larsson Åker (D)
1814-12-21 Ingeborg Matsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1814 Per Svensson
1814ca Gertrud Andersdotter
1815-01-22 Margareta Stener Valla Färila sn (X)
1815-01-23 Kerstin Olofsdotter Kårböle Färila sn (X)
1815-02-09 Olof Olofsson Kvarnberg Ovanåker sn (X)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23