Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1815-03-02 Per Johansson Enskogen Färila sn (X)
1815-03-17 Kerstin Persdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1815-03-29 Jonas Halvarsson Ytterhogdal sn (Z)
1815-04-04 Karolina Gustava Forsman Ljusdal sn (X)
1815-06-24 Esbjörn Larsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1815-06-25 Margareta Larsdotter Sunnanå Överhogdal sn (Z)
1815-07-03 Gunilla Svensdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1815-07-17 Elias Turesson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1815-07-22 Per Persson Ovanåker sn (X)
1815-07-28 Olof Dahl Svedja Färila sn (X)
1815-09-14 Karin Svensdotter Ytterhogdal sn (Z)
1815-09-15 Kerstin Eriksdotter Lust Föne Färila sn (X)
1815-09-23 Katrina Gustavsdotter Dragsjön Gustav Adolf sn (S)
1815-10-04 Per Eriksson Valla Färila sn (X)
1815-10-08 Olof Månsson Föne Färila sn (X)
1815-10-13 Kerstin Grund Hovra Färila sn (X)
1815-10-16 Gustav Nilsson Visterud Nedre Ullerud (S)
1815-11-05 Helena Katarina Lena-Kajsa Larsdotter Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1815-11-22 Mårten Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1815-11-24 Per Stener Storbyn Färila sn (X)
1815-12-17 Olof Svensson Kask Yg Färila sn (X)
1816-02-23 Jonas Eriksson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1816-03-27 Erik Larsson Svedja Färila sn (X)
1816-03-29 Halvar Olofsson Storån Ytterhogdal sn (Z)
1816-04-02 Erik Jönsson Aspan Ytterhogdal sn (Z)
1816-04-22 Jonas Matsson Karlstrand Färila sn (X)
1816-04-29 Anna Catharina Andersdotter Tybble Bälinge sn (D)
1816-05-05 Karin Larsdotter Räka Voxna sn (X)
1816-06-19 Kerstin Olsdotter
1816-07-14 Per Ersson Kårböle Färila sn (X)
1816-10-17 Jonas Matsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1816-11-07 Maria Jonsdotter Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1816-11-21 Johannes Hansson Rök
1816-12-09 Margareta Grund Hovra Färila sn (X)
1816-12-13 Sven Jakobsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1816-12-25 Anna Henriksdotter Haverö sn (Y)
1816-12-28 Jonas Andersson Kårböle Färila sn (X)
1816 Anders Jonsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1816 Anders Olofsson
1816 Kerstin Andersdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1817-01-01 Carl Henriksson Sticktorp
1817-01-10 Maja Lisa Andersdotter Nyby Dunker sn (D)
1817-01-13 Jon Torbjörnsson Solberg Ekshärad sn (S)
1817-01-16 Jonas Persson Föne Färila sn (X)
1817-01-17 Jan Jansson Gustav Adolf sn (S)
1817-01-25 Kerstin Matsdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1817-02-01 Carl Erik Larsson Fiskartorp, Rosenholms kvarn Fors sn (D)
1817-02-06 Anna Maja Österberg Sörtorp Åker sn (D)
1817-02-13 Sigrid Eriksdotter N. Veckebo Färila sn (X)
1817-02-14 Carl Anders Strömqvist Graneberg Gryt sn (D)
1817-02-28 Ella Halvardsdotter Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1817-04-13 Karin Olofsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1817-04-15 Carl Petter Lindqvist Sättratorp Gåsinge (D)
1817-04-17 Jonas Stener Valla Färila sn (X)
1817-06-12 Gustaf Persson Kvarnberg Voxna sn (X)
1817-07-05 Nils Petter Nilsson Östernäset Borgsjö sn (Y)
1817-07-17 Anna Månsdotter Föne Färila sn (X)
1817-08-17 Sigrid Olofsdotter
1817-09-20 Mårten Svensson Enskogen Färila sn (X)
1817-09-22 Sara Persdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1817-10-08 Halvard Jonsson Björsjö Färila sn (X)
1817-10-17 Ella Olofsdotter Ytteryg Färila sn (X)
1817-10-20 Maria Nilsdotter Visterud Nedre Ullerud (S)
1817-10-21 Mikael Olsson Ö Borgsjö sn (Y)
1817-10-30 Per Erik Olofsson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1817-12-12 Olof Persson Qvist
1817 Erik Andersson Sund St Tuna sn (W)
1818- Kerstin Månsdotter Rullbo Los sn (X)
1818-02-15 Karin Svensdotter Äggen Sveg sn (Z)
1818-05-02 Lars Larsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1818-06-05 Margit Eriksdotter Föne Färila sn (X)
1818-07-01 Brita Larsdotter Hovra Färila sn (X)
1818-07-16 Lars Turesson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1818-09-23 Gunilla Andersdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1818-09-23 Martha Persdotter Sveg sn (Z)
1818-10-14 Mikael Persson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1818-11-14 Elisabet Larsdotter Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1818-11-21 Hans Månsson Svedja Färila sn (X)
1818-12-10 Per Eriksson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1818-12-16 Anna Stina Andersdotter Nyby Dunker sn (D)
1818-12-25 Anna Persdotter Björnberg Ytterhogdal sn (Z)
1819-01-31 Ingeborg Olofsdotter Föne Färila sn (X)
1819-02-06 Mikael Halvarsson Ytterhogdal sn (Z)
1819-02-07 Johan Landstedt Svärdsjö sn (W)
1819-02-08 Beata Katarina Olofsdotter Lilla Norrskogen Ärla sn (D)
1819-02-21 Jonas Jonsson Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1819-02-28 Brita Cajsa Jansdotter Kalkbergstorp Eskilstuna Kloster (D)
1819-02-30 Karin Henriksdotter Kårböleskog Färila sn (x)
1819-03-13 Christina Eriksdotter Gillberga sn (D)
1819-04-03 Anders Persson Gryt (D)
1819-04-26 Jöns Jönsson Aspan Ytterhogdal sn (Z)
1819-05-12 Engla Katrina Persdotter Mattmar sn (Y)
1819-06-03 Per Olsson Älvros sn (Z)
1819-06-06 Stina Gustavsdotter Dragsjön Gustav Adolf sn (S)
1819-08-04 Jan Jansson Taxinge sn (D)
1819-08-13 Mats Matsson Karlstrand Färila sn (X)
1819-10-01 Olof Persson Hedin Kvarnberg Voxna sn (X)
1819-10-02 Elisabet Grund Hovra Färila sn (X)
1819-10-07 Kerstin Eriksdotter Hovra Färila sn (X)
1819-10-30 Ella Olsdotter Ygsbo Färila sn (X)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23