Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1819-11-13 Anders Fredrik Hagberg Toresund sn (D)
1819-11-22 Margareta Jonsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1819-12-10 Måns Månsson Uhr Föne Färila sn (X)
1819-12-23 Olof Olofsson Haverö sn (Y)
1820- Karin Olsdotter Solberg Ekshärad sn (S)
1820-02-05 Sven Andersson Svedja Färila sn (X)
1820-02-09 Olof Olofsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1820-02-16 Erik Larsson Råda sn (S)
1820-02-29 Gunilla Nilsdotter Kårböle Färila sn (X)
1820-03-03 Gölin Olofsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1820-04-03 Märta Jakobsdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1820-04-27 Margit Stener Storbyn Färila sn (X)
1820-05-21 Kajsa Nilsdotter Wisterud Nedre Ullered sn (S)
1820-06-21 Nils Gustaf Carlsson Holmbystugan Bälinge sn (D)
1820-06-28 Maria Larsdotter Sticktorp Kloster sn (D)
1820-07-02 Mårten Jonsson Storbyn Färila sn (X)
1820-08-13 Anders Olsson Djupsjöberg Ytterhogdal sn (Z)
1820-08-16 Brita Catharina Wretholm Kattnäs (D)
1820-08-17 Anna Jansdotter Gustav Adolf sn (S)
1820-09-05 Anna Stener Valla Färila sn (X)
1820-09-10 Britta Jonsdotter Björsjö Färila sn (X)
1820-10-02 Per Andersson Kårböle Färila sn (X)
1820-10-08 Katrina Nilsdotter Östernäset Borgsjö sn (Y)
1820-10-15 Olof Olofsson
1820-11-04 Anders Persson Sätra Gåsinge sn (D)
1820-11-07 Olof Jonsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1820-11-28 Kerstin Halvardsdotter Föne Färila sn (X)
1820-12-05 Lars Petter Larsson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1821-01-08 Maria Kristoffersdotter Blomsterberg Gustav Adolf sn (S)
1821-01-11 Gunilla Persdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1821-02-02 Måns Larsson Björsjö Färila sn (X)
1821-03-14 Magdalena Jonsdotter Finneby Ljusdal sn (X)
1821-03-23 Maria Andersdotter Orsa sn (W)
1821-05-08 Per Brogren Kårböleskog Färila sn (X)
1821-05-12 Märta Larsdotter Aspan Ytterhogdal sn (Z)
1821-05-30 Märta Matsdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1821-06-14 Isak Stener Valla Färila sn (X)
1821-06-18 Sigrid Olsdotter Hovra Färila sn (X)
1821-07-09 Lovisa Johanna Olsdotter Kvarnberg Voxna sn (X)
1821-08-01 Kerstin Olsdotter Föne Färila sn (X)
1821-08-23 Jonas Halvarsson Kårböle Färila sn (X)
1821-09-12 Karl August Forsberg Stockholm Adolf Fredrik (AB)
1821-09-28 Anna Månsdotter Föne Färila sn (X)
1821-10-22 Kerstin Jonsdotter Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1821-10-29 Erik Olsson Orsa sn (W)
1821-11-13 Karin Olofsdotter Föne Färila sn (X)
1821-12-27 Jöns Halvarsson Ytterhogdal sn (Z)
1821 Olof Larsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1822-01-08 Anna Carin Persdotter Kvarnberg Voxna sn (X)
1822-02-08 Stina Westman Visterud Nedre Ullerud (S)
1822-02-20 Karin Larsdotter Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1822-02-20 Kerstin Turedotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1822-04-26 Per Turesson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1822-04-27 Per Grundin Hovra Färila sn (X)
1822-05-24 Brita Cajsa Olofsdotter Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1822-06-23 Olof Eriksson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1822-07-30 Sofia Katarina Björk Dalen Gåsinge (D)
1822-08-30 Stina Lisa Eriksdotter Floda sn (D)
1822-09-16 Sven Jansson Gustav Adolf sn (S)
1822-10-22 Ingrid Eriksdotter Hovra Färila sn (X)
1822-10-25 Erik Persson Gustav Adolf sn (S)
1822-11-14 Gertrud Matsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1822-12-13 Anna Kajsa Persdotter Sätra Gåsinge sn (D)
1822-12-16 Olof Jonsson Stocksbo Färila sn (X)
1822-12-25 Anders Eriksson Fogdö sn (D)
1822-12-30 Olof Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1823-01-10 Carl Andersson Lista sn (D)
1823-01-11 Sofia Eriksdotter S. Veckebo Färila sn (X)
1823-01-13 Anna Christina Andersdotter Västra Hedmora Ärla sn (D)
1823-02-03 Märta Persdotter Kårböle Färila sn (X)
1823-03-16 Per Olofsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1823-03-24 Greta Eriksdotter Haverö sn (Y)
1823-03-29 Anders Magnusson Sättratorp Gåsinge (D)
1823-03-29 Gustaf Magnusson Sättratorp Gåsinge (D)
1823-04-01 Mikael Eriksson Klaxåsen Rätan sn (Z)
1823-04-10 Mårten Jonsson Åkerberg Storbyn Färila sn (X)
1823-05-03 Gustaf Tell Ärla sn (D)
1823-05-17 Olof Andersson Älvros sn (Z)
1823-06- Kerstin Larsdotter
1823-06-19 Hans Olsson Färlund Föne Färila sn (X)
1823-07-06 Gunnild Eriksdotter Ytterhogdal sn (Z)
1823-07-24 Karl Erik Andersson Gryt sn (D)
1823-09-03 Maria Kristina Larsdotter
1823-09-16 Gölin Persdotter Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1823-09-22 Ingeborg Johansdotter Älvros sn (Z)
1823-09-24 Brita Stina Andersdotter Björktorp Gryt sn (D)
1823-09-24 Katrina Eriksdotter Berga Lista sn (D)
1823-09-25 Per Olofsson Haverö sn (Y)
1823-10-28 Anders Gustafsson Gryt sn (D)
1823-11-14 Per Olsson Föne Färila sn (X)
1823-12-01 Olof Eriksson Holmstedt Föne Färila sn (X)
1823-12-08 Anders Gustav Larsson Eskilstuna Kloster sn (D)
1823-12-25 Karin Andersson Ö. Föne Färila sn (X)
1824-03-06 Olof Halvardsson Föne Färila sn (X)
1824-03-07 Lars Persson Veckebo Färila sn (X)
1824-03-14 Ingeborg Olofsdotter Ranbytorp Lysvik sn (S)
1824-03-30 Erik Larsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1824-04-03 Erik Eriksson Westling Kårböle Färila sn (X)
1824-04-03 Per Halvarsson Ytterhogdal sn (Z)
1824-04-07 Johanna Andersdotter Dunker sn (D)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23