Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1833-02-07 Johan Eriksson Lind Mo sn (X)
1833-02-14 Märta Jonsdotter Grubban Ytterhogdal sn (Z)
1833-02-19 Per Gustaf Wallin Hässelby Dunker sn (D)
1833-02-21 Per Larsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1833-03-09 Anna Jönsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1833-03-19 Anna Olofsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1833-04-16 Sigrid Persdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1833-05-01 Johan Fredrik Hallqvist Eskilstuna Kloster sn (D)
1833-05-03 Lars Philip Hallqvist Eskilstuna Kloster sn (D)
1833-05-24 Mikael Eriksson Björnberg Ytterhogdal sn (Z)
1833-05-28 Anna Lotta Jonsdotter Torshälla sn (D)
1833-06-08 Pål Eriksson Färila sn (X)
1833-06-09 Jan Petter Andersson Kilkärr Gryt sn (D)
1833-06-12 Erik Stener Storbyn Färila sn (X)
1833-06-23 Brita Sjulsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1833-07-02 Karin Jonsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1833-07-26 Kerstin Larsdotter Solberg Ekshärad sn (S)
1833-08-17 Marget Persdotter Föne Färila sn (X)
1833-08-25 Marget Jonsdotter Fetingberga Los sn (X)
1833-08-25 Olof Matsson S. Veckebo Färila sn (X)
1833-08-27 Anders Gustaf Karlsson Dunker sn (D)
1833-08-28 Karin Olsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1833-09-15 Karin Olofsdotter Haverö sn (Y)
1833-09-16 Anna Elisabet Karlsdotter Hässjaberg Los sn (X)
1833-10-26 Brita Stina Lång Eklångens soldattorp Ärla sn (D)
1833-10-31 Per Olsson
1833-11-22 Brita Lotta Flätt Flättorps soldattorp Ärla sn (D)
1833-12-08 Anders Vilhelm Spångberg Gryt sn (D)
1833-12-17 Lars Andersson Haverö sn (Y)
1833-12-21 Anders Gustav Andersson Näsbytorp Länna sn (D)
1833-12-23 Britta Mikaelsdotter Svedja Färila sn (X)
1833ca Katarina Larsdotter
1834-01-03 Anders Svensson Ytterhogdal sn (Z)
1834-01-05 Maria Katrina Larsdotter Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1834-01-12 Anders Gustaf Lindberg Lina Åker sn (D)
1834-02-01 Gertrud Matsdotter Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1834-02-07 Anna Brita Eriksdotter Stornäs Ärla sn (D)
1834-02-11 Britta Månsdotter Heden, Björsjö Färila sn (X)
1834-03-08 Sara Jonsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1834-03-09 Kerstin Larsdotter Yg Färila sn (X)
1834-03-15 Ella Larsdotter Prästgården Ytterhogdal sn (Z)
1834-03-20 Fredrik Viktor Salén Stockholm Adolf Fredrik (AB)
1834-04-14 Sara Larsdotter Färila sn (X)
1834-04-15 Marget Persdotter Lillbyn Färila sn (X)
1834-04-26 Per Eriksson Wallberg Vantjärn Färila sn (X)
1834-05-01 Nils Persson Ede Oviken sn (Z)
1834-05-08 Sigrid Sandström Storbyn Färila sn (X)
1834-05-16 Carl Fredik Persson Valsberga Åker sn (D)
1834-05-24 Olof Matsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1834-06-04 Anders Gustaf Larsson Kjula sn (D)
1834-06-13 Olof Larsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1834-07-13 Anna Andersdotter Orsa sn (W)
1834-07-23 Maja Mathilda Öjlund Torshälla landsförsamling (D)
1834-09-09 Olof Svensson V. Föne Färila sn (X)
1834-10-20 August Jansson Gull Färnebo sn (S)
1834-10-30 Stina Kajsa Hult Kjula sn (D)
1834-11-02 Sara Svensdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1834-11-12 Jonas Eskilsson Ytterhogdal sn (Z)
1834-12-05 Olof Persson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1834-12-25 Jonas Jonsson Kårböle Färila sn (X)
1834-12-31 Johan Olof Larsson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1835-01-14 Jonas Andersson Hässelby Dunker sn (D)
1835-02-02 Johan Henrik Jonsson Torshälla sn (D)
1835-02-03 Carl Erik Eriksson Eskilstuna Kloster sn (D)
1835-02-06 Karin Larsdotter Näsberg Färila sn (X)
1835-02-06 Karin Pålsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1835-02-10 Olof Turesson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1835-03-07 Anna Stina Jonsdotter Flättorps soldattorp Ärla sn (D)
1835-03-07 Carl Peter Persson Gryt sn (D)
1835-04-28 Kerstin Matsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1835-05-04 Gunilla Larsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1835-05-15 Karin Jonsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1835-05-25 Jonas Jansson Gustav Adolf sn (S)
1835-06-06 Gertrud Olofsdotter Haverö sn (Y)
1835-06-18 Anna Matsdotter Östmark sn (S)
1835-06-18 Sigrid Persdotter Kårböle Färila sn (X)
1835-06-30 Per Månsson Heden, Björsjö Färila sn (X)
1835-07-11 Kajsa Jonasdotter Norra Råda sn (S)
1835-08-13 Anna Larsdotter Hovra Färila sn (X)
1835-08-16 Olof Persson Ytterhogdal sn (Z)
1835-08-24 Anders Gustaf Andersson Kjula (D)
1835-09-02 Lars Hansson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1835-09-06 Brita Persdotter Sandsjö, Råberget Orsa sn (W)
1835-09-06 Jonas Söderberg Alfta sn (X)
1835-09-06 Magnus Andersson Rullbo Ytterhogdal sn (Z)
1835-09-13 Kristina Maria Karlsdotter Hässjaberg Los sn (X)
1835-09-27 Per Persson Föne Färila sn (X)
1835-10-31 Maria Elisabet Persdotter Kvarnberg Voxna sn (X)
1835-11-09 Erik Gustaf Flodqvist Kjula sn (D)
1835-11-12 Per Erik Persson Valsberga Åker sn (D)
1835-11-28 Gertrud Olsdotter Haverö sn (Y)
1836- Axel Wilhelm Öfverström Hölö (D)
1836- Jonas Jonsson Norra Råda sn (S)
1836-01-09 Katarina Hallqvist Eskilstuna Kloster sn (D)
1836-01-20 Britta Andersdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1836-01-22 Torbjörn Larsson Solberg Ekshärad sn (S)
1836-01-27 Ella Andersdotter Ö. Föne Färila sn (X)
1836-02-09 Elias Olofsson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1836-02-09 Johan Olofsson Kvarnberg Ovanåker sn (X)
1836-04-02 Erik Vilhelm Andersson Näsbytorp Länna sn (D)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23