Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1836-04-18 Jonas Svensson Ytterhogdal sn (Z)
1836-04-28 Ella Jonsdotter Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1836-05-16 Per Larsson Wallberg Valla Färila sn (X)
1836-06-08 Johannes Wallin Los sn (X)
1836-06-16 Erik Gustav Larsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1836-06-24 Brita Halvarsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1836-06-30 Olof Jonsson Storbyn Färila sn (X)
1836-07-01 Sven Brolin V. Föne Färila sn (X)
1836-07-09 Per Persson Lillbyn Färila sn (X)
1836-07-13 Brita Eriksdotter Vantjärn Färila sn (X)
1836-07-19 Per Persson Trumstedt Ytterhogdal sn (Z)
1836-07-29 Anna Jonsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1836-08-06 Ingrid Johansdotter Ytterhogdal sn (Z)
1836-09-06 Emrik Persson Älvros sn (Z)
1836-09-29 Malin Olofsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1836-10-03 Anna Charlotta Ström Nysätra sn (AC)
1836-10-11 Maria Matilda Wallin Stora berget Länna sn (D)
1836-11-14 Kerstin Persdotter Hyttebo Färila sn (X)
1836-11-22 Maria Lovisa Hedlund Barva sn (D)
1836-12-04 Per Halvarsson Kyrkbyn 20 Älvros sn (Z)
1836-12-16 Brita Jonsdotter Enskogen Färila sn (X)
1836-12-17 Olof Matsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1836-12-27 Karin Jonsdotter Grubban Ytterhogdal sn (Z)
1837-01-01 Johan Jonasson
1837-01-08 Hedda Sofia Karlsdotter Holmsjöstugan Åker sn (D)
1837-01-10 Olof Olsson
1837-01-21 Sigrid Persdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1837-01-27 Per Eriksson Remmen 1 Älvros sn (Z)
1837-03-21 Carl Fredrik Eriksson Eklångens soldattorp Ärla sn (D)
1837-04-02 Kerstin Sjulsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1837-04-11 Anna Maja Andersdotter Dunker sn (D)
1837-04-19 Britta Olofsdotter Karlstrand Färila sn (X)
1837-04-20 Carl Erik Andersson Hässelby Dunker sn (D)
1837-05-27 Stina Lotta Persdotter Flen sn (D)
1837-05-29 Anna Andersdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1837-07-10 Anna Eriksdotter God Svedja Färila sn (X)
1837-08-05 Per Jonsson Lindh Valla Färila sn (X)
1837-08-09 Carl Erik Flodin Herrsvedet Ärla (D)
1837-08-22 Erik Nilsson Fryksände sn (S)
1837-09-28 Per Leonard Tillström Gård nr. 50, Fristaden Eskilstuna (D)
1837-11-04 Lars Andersson Hovra Färila sn (X)
1837-11-13 Nils Olsson Gustav Adolf sn (S)
1837-12-12 Sara Olofsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1838-01-04 Lisa Jonsdotter Flor, Storån Ytterhogdal sn (Z)
1838-02-03 Stina Jansdotter Gustav Adolf sn (S)
1838-02-04 Jöns Jonsson Stenåsen Ytterhogdal sn (Z)
1838-02-20 Karl Leonard Hallqvist Eskilstuna Kloster sn (D)
1838-03-01 Kerstin Larsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1838-03-04 Ingeborg Matsdotter Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1838-03-04 Karolina Charlotta Carlsson Ärla sn (D)
1838-03-04 Sigrid Matsdotter Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1838-03-10 Gertrud Jönsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1838-03-28 Anna Augusta Persdotter Ärja Åker sn (D)
1838-04-08 Carl Erik Öjlund Torshälla landsförsamling (D)
1838-04-08 Margareta Halvardsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1838-04-29 Per Olsson Näsberg Färila sn (X)
1838-06-04 Mats Matsson
1838-07-04 Jonas Andersson Kårböleskog Färila sn (X)
1838-07-07 Johan Karlsson Hässjaberg Los sn (X)
1838-07-16 Anna Henriksdotter Kårböleskog Färila sn (x)
1838-07-27 Maja Lotta Olsdotter Gröndalsstugan Ärla (D)
1838-07-29 Karin Mikaelsdotter Svedja Färila sn (X)
1838-08-15 Matts Olofsson Haverö sn (Y)
1838-09-06 Johanna Sofia Flätt Flättorps soldattorp Ärla sn (D)
1838-09-11 Lars Larsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1838-09-12 Carl Ekholm Åker sn (D)
1838-09-14 Erik Olsson Ytterhogdal sn (Z)
1838-09-26 Anna Pålsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1838-09-26 Måns Larsson Ytterhogdal sn (Z)
1838-11-06 Erik Persson Ytterhogdal sn (Z)
1838-11-15 Olof Larsson Skyttner Hovra Färila sn (X)
1838-11-18 Brita Eriksdotter Svedja Färila sn (X)
1838-12-27 Sigrid Persdotter Ytterhogdal sn (Z)
1839-01-01 Malin Olofsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1839-02-04 Karin Hansdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1839-02-23 Sigrid Mårtensdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1839-02-26 Per Målén Heden, Björsjö Färila sn (X)
1839-03-23 Maja Stina Strand Gränna (F)
1839-04-14 Måns Jonsson Överhogdal sn (Z)
1839-04-19 Sigrid Jonsdotter Ljusdal sn (X)
1839-04-21 Jöns Larsson Solberg Ekshärad sn (S)
1839-05-02 Stina Lovisa Jonsdotter Torshälla sn (D)
1839-05-25 Johanna Sophia Andersdotter Dunker sn (D)
1839-05-27 Maria Margareta Persdotter Orsa sn (W)
1839-07-17 Erik Eriksson Skoglund Vantjärn Färila sn (X)
1839-07-18 Olof Pettersson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1839-08-05 Clara Carolina Tillström Gård nr. 80 Nystaden Eskilstuna (D)
1839-08-26 Per Hansson Ygsbo Färila sn (X)
1839-09-02 Anna Lena Olsdotter Gustav Adolf sn (S)
1839-09-17 Jonas Pettersson Kyrkbyn Överhogdal sn (Z)
1839-09-23 Gertrud Persdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1839-11-18 Karin Matsdotter Kyrkbyn 26 Älvros sn (Z)
1839-12-27 Brita Persdotter Föne Färila sn (X)
1839-12-27 Olof Jonsson Solberg Ekshärad sn (S)
1839-12-29 Johan Fredrik Hedlund Stockholm Katarina (AB)
184? Olof Jonsson Ösjön Los sn (X)
1840-01-11 Sven Persson Lillbyn Färila sn (X)
1840-01-17 Carl Erik Ceder Jäder sn (D)
1840-01-18 Zakris Jonsson Älvros sn (Z)
1840-02-27 Britta Månsdotter Föne Färila sn (X)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23