Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1840-03-15 Kerstin Jönsdotter Kårböle Färila sn (X)
1840-03-26 Marget Jonsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1840-04-14 Sven Perssson Sveg sn (Z)
1840-04-18 Anna Andersdotter Yg Färila sn (X)
1840-04-30 Hans Olsson Ed Färila sn (X)
1840-05-01 Kerstin Olsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1840-05-02 Kerstin Persdotter Enskogen Färila sn (X)
1840-05-26 Karin Sandström Storbyn Färila sn (X)
1840-06-09 Sigrid Olofsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1840-06-14 Anna Charlotta Erling Stenkvista sn (D)
1840-07-28 Kerstin Svensdotter Kallmyra Ljusdal sn (X)
1840-08-04 Nils Svensson Ängra, Kårböle Färila sn (X)
1840-09-11 Daniel Jansson Gustav Adolf sn (S)
1840-09-11 Nils Appel Visterud Nedre Ullerud (S)
1840-09-18 Mickel Sjulsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1840-09-29 Karin Andersdotter Karlstrand Färila sn (X)
1840-10-08 Sigrid Eriksdotter Remmen 1 Älvros sn (Z)
1840-11-01 Eskil Jonsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1840-11-05 Malin Olsdotter Vallen Haverö sn (Y)
1840-12-16 Frans Gustav Hallqvist Eskilstuna Kloster sn (D)
1840-12-27 Kajsa Larsdotter Östra Ämtervik sn (S)
1841-01-01 Sigrid Persdotter Ed Färila sn (X)
1841-01-30 Brita Stina Andersson Ärja Åker sn (D)
1841-02-07 Karin Matsdotter Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1841-02-14 Per Mårtensson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1841-02-23 Johan Erik Forsberg Valsberga Åker sn (D)
1841-03-07 Ingrid Pålsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1841-03-09 Carolina Josefina Andersdotter Näsbytorp Länna sn (D)
1841-03-26 Märta Mikaelsdotter Björnberg Ytterhogdal sn (Z)
1841-04-01 Per Larsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1841-04-04 Anna Andersdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1841-05-13 Lars Johan Eriksson Eklångens soldattorp Ärla sn (D)
1841-05-27 Per Eliasson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1841-06-14 Emma Katrina Tillström Hällefors Mellösa sn (D)
1841-07-02 Erik Olofsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1841-07-19 Anna Jonsdotter Stenåsen Ytterhogdal sn (Z)
1841-08-01 Karin Jonsdotter Kolsvedja Los sn (X)
1841-08-19 Per Erik Jonsson Flättorps soldattorp Ärla sn (D)
1841-09-23 Per Johan Sundberg Yg Färila sn (X)
1841-09-28 Gunnar Olsson Sundalen Norge
1841-10-02 Lars Larsson Lagg Gustav Adolf sn (S)
1841-10-18 Olof Jonasson
1841-12-22 Märta Halvarsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1842-01-10 Mats Andersson Kårböleskog Färila sn (X)
1842-02-06 Anders Gustaf Olsson Gröndalsstugan Ärla (D)
1842-02-15 Maja Sofia Jonsdotter Torshälla sn (D)
1842-02-23 Kerstin Månsdotter Heden, Björsjö Färila sn (X)
1842-03-03 Margareta Mikaelsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1842-03-04 Mats Strandberg Karlstrand Färila sn (X)
1842-03-05 Stina Lotta Andersdotter Dunker sn (D)
1842-03-13 Britta Larsdotter Hovra Färila sn (X)
1842-03-18 Jonas Jonson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1842-03-22 Johanna Katarina Persdotter Gryt (D)
1842-04-05 Olof Andersson Föne Färila sn (X)
1842-04-06 Anna Mikaelsdotter Svedja Färila sn (X)
1842-04-22 Katarina Bernardina Hallqvist Eskilstuna Kloster sn (D)
1842-05-07 Johan Olsén Haageliden Norge
1842-05-10 Per Eriksson
1842-05-19 Per Skoglund Kallmyr Ljusdal sn (X)
1842-05-28 Kerstin Månsdotter V. Föne Färila sn (X)
1842-06-01 Emfrid Persdotter Lillbyn Färila sn (X)
1842-06-01 Ingeborg Esbjörnsdotter Aspsveden Ytterhogdal sn (Z)
1842-06-05 Emfrid Olsdotter Föne Färila sn (X)
1842-06-11 Karin Eskilsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1842-06-26 Karin Persdotter Känne Ytterhogdal sn (Z)
1842-07-08 Ingeborg Larsdotter Solberg Ekshärad sn (S)
1842-07-12 Kerstin Olofsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1842-07-12 Kerstin Persdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1842-07-16 Olof Svensson Ängra, Kårböle Färila sn (X)
1842-07-18 Alfred Julius Broberg Kristianstad sn (L)
1842-07-18 Lars Larsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1842-07-25 Marget Andersdotter Björsjö Färila sn (X)
1842-08-11 Anna Persdotter Enskogen Färila sn (X)
1842-09-04 Christina Charlotta Andersdotter Dunker sn (D)
1842-10-17 Märta Olsdotter Grubban Ytterhogdal sn (Z)
1842-10-24 Karin Halvarddotter Föne Färila sn (X)
1842-11-02 Brita Hansdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1842-11-22 Marta Persdotter Ytterhogdal sn (Z)
1842-11-25 Anna Mårtensdotter Ytterhogdal sn (Z)
1842-12-11 Sigrid Maria Carl Gustafs stad Forss sn (D)
1842-12-12 Karin Johansdotter Kårböle Färila sn (X)
1842 Brita Olsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1842 Halvar Mårtensson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1842 Kerstin Persdotter Ytterberg Sveg sn (Z)
1843-01-01 Christina Wilhelmina Strömqvist Faktoriet Nyköpings västra (D)
1843-01-11 Märta Svensdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1843-02-03 Anders Olsson Wik Viken Ytterhogdal sn (Z)
1843-02-16 Anders Andersson Kårböle Färila sn (X)
1843-02-25 Mattias Eriksson Ytterhogdal sn (Z)
1843-03-15 Per Pålsson Älvros sn (Z)
1843-03-25 Maja Sofia Flodqvist Floda sn (D)
1843-04-04 Anna Lotta Takt Lilla Malma sn (D)
1843-04-14 Karin Larsdotter Ljusdal sn (X)
1843-05-31 Anna Olsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1843-06-15 Jan Larsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1843-06-18 Ingeborg Eriksdotter Remmen 1 Älvros sn (Z)
1843-06-27 Karl Edvard Henriksson Stockholm
1843-07-05 Nils Johan Sandin Östernäset Borgsjö sn (Y)
1843-07-12 Märta Andersdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1843-07-17 Anna Magnusdotter Gustav Adolf sn (S)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23