Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1843-07-21 Per Olof Grundin Storbyn Färila sn (X)
1843-08-03 Margit Sjulsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1843-09-01 Brita Kask Ytteryg Färila sn (X)
1843-09-22 Lars Pettersson Ytterhogdal sn (Z)
1843-10-03 Jonas Persson Föne Färila sn (X)
1843-10-12 Anna Charlotta Hagberg Dammstugan Åker sn (D)
1843-10-15 Lars Jonsson Solberg Ekshärad sn (S)
1843-10-24 Karl Peter Blomberg Skarptorp Gryt (D)
1843-11-06 Elis Nilsson Visterud Nedre Ullerud sn (S)
1843-11-10 Sigrid Jonsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1843-11-23 Anna Jonsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1843-11-23 Marta Andersdotter Överhogdal sn (Z)
1843-11-25 Kerstin Persdotter Älvros sn (Z)
1843-11-26 Anna Persdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1843-11-30 Anders Fredrik Sandberg Härad sn (D)
1843-11-30 Karl Johan Andersson Nyby Stenkvista sn (D)
1843-12-15 Per Jonsson Finn Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1843 Johannes Rehn Ösjön Los sn (X)
1844-01-01 Elling Andersson Haltdalen Norge
1844-02-20 Henrik Larsson Sunnemo sn (S)
1844-02-24 Anders Gustaf Larsson Kumla sn (T)
1844-03-03 Karin Esbjörnsdotter Aspsveden Ytterhogdal sn (Z)
1844-04-02 Ture Eliasson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1844-04-10 Abraham Persson Torp sn (Y)
1844-05-04 Johanna Sophia Lindqvist Prästgården Gåsinge (D)
1844-05-04 Nils Olofsson Lövgren Lysvik sn (S)
1844-05-16 Martha Jonsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1844-05-26 Karin Andersdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1844-05-31 Maria Matilda Andersdotter Näset Länna sn (D)
1844-06-14 August Wilhelm Persson Åker sn (D)
1844-06-18 Anna Andersdotter Föne Färila sn (X)
1844-06-18 Olof Olsson Färnström Storbyn Färila sn (X)
1844-07-16 Anna Jonsdotter Ljusdal sn (X)
1844-07-21 Erik Svensson Kallmyr Färila sn (X)
1844-08-30 Märta Eriksdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1844-09-24 Jonas Andersson Karlstrand Färila sn (X)
1844-10-12 Per Olofsson Kyrkbyn 3 Älvros sn (Z)
1844-10-14 Karin Larsdotter Föne Färila sn (X)
1844-11-13 Jonas Persson Berg Ygsbo Färila sn (X)
1844-12-02 Kerstin Olsdotter Haverö sn (Y)
1844-12-26 Gunhild Olofsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1845- Hedda Sofia Kihlstedt
1845-01-01 Sven Johan Svensson Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1845-01-12 Olof Jonsson Finn Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1845-01-25 Mårten Dahlström Viken Ytterhogdal sn (Z)
1845-01-27 Halvar Borg Ygsbo Färila sn (X)
1845-02-09 Märta Svensdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1845-02-10 Karl Johan Lindqvist Prästgården Gåsinge (D)
1845-02-19 Assar Rasmusson Görslöv sn (M)
1845-03-02 Sven Svensson Ängra, Kårböle Färila sn (X)
1845-03-11 Johan Botvid Öjlund Nyby bruk Torshälla landsförsamling (D)
1845-03-11 Sigrid Månsdotter V. Föne Färila sn (X)
1845-03-15 Lars Jonasson
1845-03-24 Märet Persdotter Ytterberg Sveg sn (Z)
1845-03-25 Ingeborg Cajsa Eriksdotter Ovanåker sn (X)
1845-03-30 Marget Mikaelsdotter Svedja Färila sn (X)
1845-04-05 Jonas Olsson Ytterhogdal sn (Z)
1845-04-07 Karl August Karlsson Katrinelund Gryt sn (D)
1845-04-08 Karin Olsdotter Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1845-04-18 Per Örn Ytterhogdal sn (Z)
1845-05-06 Sigrid Persdotter Enskogen Färila sn (X)
1845-05-15 Per Jönsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1845-05-24 Anna Stina Larsdotter Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1845-06-03 Sigrid Olofsdotter Älvros sn (Z)
1845-06-09 Per Hansson Kårböleskog Färila sn (X)
1845-07-16 Jonas Olsson
1845-07-17 Brita Pålsdotter Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1845-07-18 Lars Ström Hovra Färila sn (X)
1845-08-11 Karin Larsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1845-08-14 Erik Johansson Wester Kårböle Färila sn (X)
1845-09-19 Jonas Pålsson Älvros sn (Z)
1845-09-22 Sven Eskilsson Karlstrand Färila sn (X)
1845-09-28 Mats Jonsson Ytterhogdal sn (Z)
1845-10-06 Per Jonsson Stenlund Föne Färila sn (X)
1845-11-06 Lars Larsson Solberg Ekshärad sn (S)
1845-11-16 Sara Eriksdotter Remmen 1 Älvros sn (Z)
1845-12-01 Gustav Oskar Hallqvist Eskilstuna Kloster sn (D)
1845-12-13 Lars Eriksson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1845 Karin Andersson
1846-01-11 Ingeborg Emma Persdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1846-02-01 Anders Olsson Pineur Lillbyn Färila sn (X)
1846-02-11 Lars Andersson Sunnanå Överhogdal sn (Z)
1846-02-11 Lisa Andersdotter Sunnanå Överhogdal sn (Z)
1846-02-15 Maria Eriksdotter Gustav Adolf sn (S)
1846-02-17 Sigrid Kask Ytteryg Färila sn (X)
1846-02-24 Lovisa Catharina Flätt Flättorps soldattorp Ärla sn (D)
1846-03-04 Sven Eriksson Ytterhogdal sn (Z)
1846-03-09 Britta Svensdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1846-05-04 Kerstin Persdotter Rullbo Ytterhogdal sn (Z)
1846-05-16 Lars Eriksson Skoglund Vantjärn Färila sn (X)
1846-05-23 Jon Persson Sveg sn (Z)
1846-06-18 Johanna Carolina Jonsdotter
1846-06-24 Johan Fredrik Hagberg Dammstugan Åker sn (D)
1846-07-02 Olof Hogdin Karlstrand Färila sn (X)
1846-07-10 Johannes Elofsson Granqvist Gräsmark sn (S)
1846-07-27 Jonas Sjulsson Överhogdal sn (Z)
1846-07-31 Jon Eriksson Bada Fryksände (S)
1846-08-13 Olof Persson Ytterhogdal sn (Z)
1846-08-15 Märta Jonasdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1846-08-18 Lars Eliasson Wallmoan, Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23