Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1849-06-12 Johanna Matilda Hagberg Dammstugan Åker sn (D)
1849-07-04 Erik Persson Känne Ytterhogdal sn (Z)
1849-07-20 Brita Olsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1849-07-27 Brita Lena Henriksdotter Borgsjö sn (Y)
1849-08-11 Gunnild Persdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1849-08-15 Karl Johan Jonsson Kjula sn (D)
1849-09-05 Jonas Månsson Norberg V. Föne Färila sn (X)
1849-10-08 Anders Solberg Kårböle Färila sn (X)
1849-10-28 Kerstin Andersdotter Älvros sn (Z)
1849-11-07 Anna Margreta Wallberg Valla Färila sn (X)
1849-11-08 Anna Esbjörnsdotter Aspsveden Ytterhogdal sn (Z)
1849-11-13 Jonas Eskilsson Karlstrand Färila sn (X)
1849-11-13 Jonas Jonsson Ljusdal sn (X)
1849-11-14 Per Halvardsson N. Veckebo Färila sn (X)
1849-11-15 Anders Petter Gustafsson Undenäs sn (R)
1849-11-17 Lars Nordström Kårböle Färila sn (X)
1849-12-01 Mats Matsson Lekvattnet sn (S)
1849-12-04 Henrik Eriksson
1849-12-07 Anders Wilhelm Andersson Sörby Fogdö sn (D)
1849 Betty Lundqvist Karlstad sfs (S)
1850- Kristina Jonsdotter Älvros sn (Z)
1850-01-21 Ingrid Persdotter Kyrkbyn 4 Älvros sn (Z)
1850-01-23 Jonas Eriksson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1850-01-27 Erik Eriksson Nordin Remmen 1 Älvros sn (Z)
1850-02-16 Marget Eriksdotter Björsjö Färila sn (X)
1850-03-16 Per Mikaelsson Sörell Svedja Färila sn (X)
1850-04-05 Lars Wilhelm Larsson Barva sn (D)
1850-04-29 Jonas Westling Kårböle Färila sn (X)
1850-05-05 Olof Olofsson Söderlund Gunnarskog sn (S)
1850-05-06 Per Mikaelsson Ö Borgsjö sn (Y)
1850-06-08 Jonas Andersson Kårböleskog Färila sn (X)
1850-06-08 Per Persson Ytterhogdal sn (Z)
1850-06-14 Maja Lotta Andersdotter Lundby Dunker sn (D)
1850-06-26 Mats Persson Örnåsen Ytterhogdal (Z)
1850-07-01 Anna Stener Ramsjö sn (X)
1850-07-03 Olof Hägglund Los sn (X)
1850-07-04 Karin Andersdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1850-07-19 Ture Jönsson Aspan Ytterhogdal sn (Z)
1850-08-10 Isak Stener V. Föne Färila sn (X)
1850-08-18 Margit Persdotter N. Veckebo Färila sn (X)
1850-08-29 Anders Olsson Ytterhogdal sn (Z)
1850-09-24 Christina Charlotta Andersdotter Kattnäs (D)
1850-09-30 Per Andersson Englund Svedja Färila sn (X)
1850-10-09 Britta Svensdotter Ängra, Kårböle Färila sn (X)
1850-10-23 Johanna Karolina Sundström Mariefred sn (D)
1850-10-25 Kerstin Halvardsdotter N. Veckebo Färila sn (X)
1850-10-25 Mats Olsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1850-10-25 Sven Svensson Wiken Ytterhogdal sn (Z)
1850-11-20 Erik Jonsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1850-11-22 Anders Jonsson Finn Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1850-12-01 Augusta Charlotta Ottilia Forsberg Stockholm Katarina fs (AB)
1850 Olof Andersson
1851-01-18 Erik Eriksson Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1851-01-22 Olof Jonsson Östlund Solberg Ekshärad sn (S)
1851-01-26 Olof Andersson
1851-02-12 Johan Eric Andersson Skarptorp Gryt (D)
1851-03-25 Johan Axel Hansson Huddinge sn (AB)
1851-03-28 Lisa Persdotter Ytterhogdal sn (Z)
1851-03-29 Carl August Carlsson Valsberga Åker sn (D)
1851-04-03 Anders Backlund Indal sn (Y)
1851-04-07 Karl August Karlsson Gryt sn (D)
1851-04-21 Karin Hansdotter Föne Färila sn (X)
1851-04-21 Maria Kristina Andersson Husby-Rekarne sn (D)
1851-05-03 Emfrid Svensdotter Hovra Färila sn (X)
1851-05-05 Per Larsson Krook Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1851-05-06 Anders Gustaf Dahl Runtuna (D)
1851-05-31 Halvar Jonsson Fransén Kårböle Färila sn (X)
1851-06-10 Anna Andersdotter Nyskoga sn (S)
1851-06-26 Carolina Svensdotter Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1851-07-01 Anna Persdotter Ytterhogdal sn (Z)
1851-07-01 Johanna Charlotta Andersdotter Älvsjödal Gryt sn (D)
1851-07-10 Carl Erik Nyberg Runtuna sn (D)
1851-07-25 Kristina Albertina Grip Ånhammar Gryt sn (D)
1851-08-18 Karin Eriksdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1851-08-30 Karin Svensdotter Ytteryg Färila sn (X)
1851-09-07 Margareta Eriksdotter Yg Färila sn (X)
1851-09-12 Anders Larsson Wiklund Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1851-09-17 Mats Svensson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1851-09-21 Kerstin Mikaelsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1851-09-30 Sigrid Jonsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1851-1-18 Daniel Danielsson Los sn (X)
1851-10-26 Margareta Andersdotter Kårböle Färila sn (X)
1851-10-27 Kerstin Zimmerman Hovra Färila sn (X)
1851-10-28 Mats Persson Norra Finnskoga sn (S)
1851-11-02 Gertrud Pålsdotter Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1851-11-03 Olof Olsson Hamra Los sn (X)
1851-11-09 Jonas Olsson Finneby Ljusdal sn (X)
1851-11-13 Karin Andersdotter Sunnanå Överhogdal sn (Z)
1851-12-11 Johan Svensson Gustav Adolf sn (S)
1851-12-19 Ingeborg Olofsdotter Yg Färila sn (X)
1851 Lars Erik Sund St Tuna sn (W)
1851 Margit Mårtensdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1852- Olov Halvarsson 1879-
1852- Per Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1852-01-19 Anna Norgren Ljusdal sn (X)
1852-01-21 Margareta Cathrina Gustafsdotter Kvarnberg Voxna sn (X)
1852-01-23 Märta Persdotter N. Veckebo Färila sn (X)
1852-01-24 Anna Svensdotter Svedja Färila sn (X)
1852-01-27 Karl August Engström Ärla sn (D)
1852-02-01 Per August Brogren

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23