Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1852-02-05 Per Olsson Grubban Ytterhogdal sn (Z)
1852-02-08 Anders Andersson Bogen sn (S)
1852-04-19 Anders Andersson Sunnanå Söderala sn (X)
1852-05-17 Erik Gustaf Seyboldt Danderyd (AB)
1852-06-08 Anders Robert Gustafsson Sundby nr. 3 Sundby sn (D)
1852-06-24 Kerstin Eriksdotter Los sn (X)
1852-07-02 Per Olof Jansson Granberget Gustav Adolf sn (S)
1852-08-02 Kerstin Jonsdotter Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1852-08-13 Anna Britta Eriksdotter Los sn (X)
1852-08-24 Helena Cathrina Wallberg Valla Färila sn (X)
1852-08-26 Erik Westling Kårböle Färila sn (X)
1852-08-27 Ella Larsdotter Hovra Färila sn (X)
1852-09-03 Axel Gustafsson Spjut Skål Alster sn (S)
1852-09-17 Anna Sofia Gustafsdotter Åker sn (D)
1852-10-05 Per Söderlund Sveg sn (Z)
1852-11-10 Carl Erik Andersson Kattnäs (D)
1852-12-11 Ingeborg Eriksdotter Halla Ytterhogdal sn (Z)
1852-12-26 Anders Reinhold Karlsson Gryt sn (D)
1853-01-12 Kristina Charlotta Karlsson Gryt sn (D)
1853-01-23 Carl Petter Persson Norra Käxle Gryt sn (D)
1853-01-23 Karolina Sofia 18-
1853-01-25 Per Olof Haverö sn (Y)
1853-02-11 Karin Eskilsdotter Karlstrand Färila sn (X)
1853-02-15 Sara Larsdotter Ljusdal sn (X)
1853-03-03 Sofia Wilhelmina Jansdotter Valsberga Åker sn (D)
1853-03-04 Anders Mikaelsson Östernäset Borgsjö sn (Y)
1853-03-09 Anna Jonsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1853-03-09 Sigrid Eriksdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1853-03-13 Brita Olsdotter Överhogdal sn (Z)
1853-03-24 Olof Persson Haverö sn (Y)
1853-03-26 Johanna Sofia Andersdotter Hässelby Dunker sn (D)
1853-03-31 Johan Fredrik Nyström Gåsinge sn (D)
1853-04-21 Kerstin Olofsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1853-04-24 Olof Halvardsson N. Veckebo Färila sn (X)
1853-05-10 Maria Johanna Persdotter Orsa sn (W)
1853-05-11 Jakob Andersson Kårböleskog Färila sn (X)
1853-05-15 Per Eriksson Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1853-05-17 Carolina Wilhelmina Andersdotter Älvsjödal Gryt sn (D)
1853-06-29 Matilda Charlotta Grip Herrbysjötorp Gryt sn (D)
1853-07-04 Anders Andersson Nordlund Kårböle Färila sn (X)
1853-07-09 Anna Mathilda Persdotter Herrlöten Gryt sn (D)
1853-07-13 Anna Christina Persdotter Hässjaberg Los sn (X)
1853-07-13 Gustaf Rosenqvist Grums (S)
1853-07-23 Karin Mårtensson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1853-07-28 Kerstin Jonsdotter Solberg Ekshärad sn (S)
1853-08-06 Emanuel Pettersson Rudin Färgaryd (N)
1853-09-04 Johannes Jacobsson Kongsvinger, Norge
1853-09-04 Lars Johan Brogren Voxna sn (X)
1853-09-26 Sigrid Kajsa Almgren Borgsjö sn (Y)
1853-09-27 Marit Henriksdotter Östmark sn (S)
1853-10-12 Maria Sofia Eriksson Dunker sn (D)
1853-10-12 Sven Persson Ytterhogdal sn (Z)
1853-10-17 Erik Stener Valla Färila sn (X)
1853-11-30 Kerstin Andersdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1853-12-10 Anders Gustaf Fredberg Kärnbo sn (D)
1853-12-18 Karl Magnus Nordgren
1853-12-24 Karl August Rosengren Håtuna sn (AB)
1853-12-31 Brita Margareta Myrman Häggdånger sn (Y)
1854-01-07 Mattias Jonsson Marsk Kårböle Färila sn (X)
1854-01-23 Sofia Theresia Lifgren Storbyn Färila sn (X)
1854-01-27 Sigrid Johansdotter N. Veckebo Färila sn (X)
1854-02-09 Erik Persson N. Veckebo Färila sn (X)
1854-02-11 Karolina Melodina Skog Gillberga sn (S)
1854-03-09 Erik Eriksson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1854-03-15 Karin Eriksdotter Yg Färila sn (X)
1854-03-16 Isak Svensson Svedja Färila sn (X)
1854-03-27 Jan Larsson Björn Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1854-04-15 Mathilda Sophia Gustafsdotter Tobo soldattorp Härad sn (D)
1854-05-02 Lars Halvarsson Flor, Storån Ytterhogdal sn (Z)
1854-05-04 Anders Gustaf Andersson Gryt sn (D)
1854-07-05 Olof Johan Svensson Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
1854-07-06 Helena (Lena) Larsdotter Myskje Söderala sn (X)
1854-07-15 Anders Fredrik Lång Byvikstorp Dunker sn (D)
1854-07-18 Adolf Fredric Andersson Skarptorp Gryt (D)
1854-07-21 Olof Grund Hovra Färila sn (X)
1854-07-27 Kajsa Jonsdotter Gräsmark sn (S)
1854-07-31 Jonas Svensson Stålberg Kårböle Färila sn (X)
1854-08-12 Ella Olofsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1854-10-02 Olof Halvarsson Ytterhogdal sn (Z)
1854-10-06 Erik Eriksson Ytterhogdal sn (Z)
1854-10-08 Carolina Olsson Los sn (X)
1854-10-18 Ingrid Halvarsdotter Älvros sn (Z)
1854-11-15 Gertrud Juliana Persdotter Bräcke sn (Z)
1854-12-05 Erik Gustaf Lundberg Tengby Löt sn (C)
1854-12-06 Sofia Ulrika Hansson Huddinge sn (AB)
1854-12-27 Evelina Leontina Forsberg Stockholm Katarina fs (AB)
1854 Erik Persson Ytterhogdal sn (Z)
1854 Olof Mikaelsson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1855- Sofia Kristina Olsson Björnlunda (D)
1855-01-29 Daniel Eliasson Hässjaberg Los sn (X)
1855-02-12 Gunilla Mikaelsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1855-02-17 Karl Erik Pettersson Dunker sn (D)
1855-02-23 Carl Erik Andersson Kloster (D)
1855-03-10 Anna Lotta Karlsson Dunker sn (D)
1855-03-18 Halvar Pålsson Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1855-03-24 Jonas Olsson Stocksbo Färila sn (X)
1855-04-02 Alfred Jansson Östra Fösked Brunskog sn (S)
1855-04-02 Anna Lotta Wallin Dunker sn (D)
1855-04-06 Adolf Vilhelm Wallberg Valla Färila sn (X)
1855-04-06 Karin Westling Kårböle Färila sn (X)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23