Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1857-10-09 Jonas Nordin Svedja Färila sn (X)
1857-10-10 Karl Johan Wallin Dunker sn (D)
1857-10-31 Olof Oscar Wallberg Valla Färila sn (X)
1857-11-02 Albertina Matilda Nilsson Vistinge Risinge sn (E)
1857-11-07 Mattias Östlund Ramsjö sn (X)
1857-11-18 Jonas Larsson Storbyn Färila sn (X)
1857-11-23 Carl Johan Persson Norra Käxle Gryt sn (D)
1857-12-11 Ella Eriksdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1857-12-25 Per Persson Älvros sn (Z)
1857-12-27 Anders Gustav Nilsson Ytterjärna (D)
1857-12-27 Marget Färila sn (X)
1858-01-03 Erik Stener Storbyn Färila sn (X)
1858-01-24 Per Persson-Svedman Kårböle Färila sn (X)
1858-02-05 Anna Lovisa Grip Herrbysjötorp Gryt sn (D)
1858-02-05 Per Nordin Grubban Ytterhogdal sn (Z)
1858-02-08 Anna Eriksdotter Storbyn Färila sn (X)
1858-02-18 Carl Gustaf Andersson Rundholmsnäs Länna sn (D)
1858-03-04 Karl Gustaf Ekström Skämby Åker sn (D)
1858-03-13 Anna Charlotta Karlsson Gryt (D)
1858-04-03 Anders Andersson N. Veckebo Färila sn (X)
1858-04-27 Marget Emriksdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1858-05-27 Clara Wilhelmina Andersdotter Krutbruket Åker sn (D)
1858-05-28 Erik Henning Pettersson Siggkärr Åker sn (D)
1858-06-12 Ella Eriksdotter Vantjärn Färila sn (X)
1858-07-17 Sigrid Persdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1858-07-18 Fredrika Carolina Jansdotter Valsberga Åker sn (D)
1858-08-03 Olof Claes Johan Hedin
1858-08-07 Per Fredrik Mikaelsson Storbyn Färila sn (X)
1858-08-18 Brita Olsdotter Överhogdal sn (Z)
1858-08-31 Johan Fredrik Sundin Björsjö Färila sn (X)
1858-09-06 Karin Pålsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1858-09-20 Torbjörn Jonsson Solberg Ekshärad sn (S)
1858-10-05 Ludvig Jonsson Gryt (D)
1858-10-12 Gölin Mikaelsdotter Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1858-10-12 Kristina Åkerberg Valla Färila sn (X)
1858-10-17 Lars August Jonsson Gällstad Norra Råda sn (S)
1858-11-06 Olof Olsson Grund Yg Färila sn (X)
1858-11-13 Johanna Wilhelmina Persson Dunker sn (D)
1858-12-01 Edla Charlotta Andersdotter Råby-Rekarne sn (D)
1858-12-03 Nils Nilsson Mill Östmark sn (S)
1858-12-05 Lovisa Josefina Andersdotter Länna sn (D)
1858-12-13 Per Nilsson Järnskog sn (S)
1858-12-28 Jonas Pålsson Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1858-12-28 Per Pålsson Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1858 Ingrid Mikaelsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1858 Margareta Persdotter Ytterhogdal sn (Z)
1859-01-01 Gertrud Eriksdotter Fryksände sn (S)
1859-01-13 Sven Petter Svensson Dragsjöberg Gustav Adolf sn (S)
1859-01-16 Olof Söderbäck Näsberg Färila sn (X)
1859-01-17 Kerstin Bengtsdotter Östmark sn (S)
1859-01-19 Jonas Oskar Grund Hovra Färila sn (X)
1859-01-27 Olof Persson N. Veckebo Färila sn (X)
1859-02-09 Jonas Månsson Ytterhogdal sn (Z)
1859-02-19 Jonas Hansson V. Föne Färila sn (X)
1859-03-06 Sigrid Olsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1859-03-08 Erika Wilhelmina Gustafsdotter Tobo soldattorp Härad sn (D)
1859-04-07 Sven Andersson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1859-04-17 Brita Jonasdotter Sveg sn (Z)
1859-04-18 Lovisa Mathilda Jansdotter Flåsjö Gustav Adolf sn (S)
1859-04-24 Gustaf Albert Haglund Vika sn (W)
1859-04-30 Karl Johan Persson Tvärmossåkern Gustav Adolf sn (S)
1859-05-02 Kerstin Olsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1859-05-05 August Henning Karlsson Råby-Rönö sn (D)
1859-05-07 Maria Augusta Olsson Bjärtrå sn (Y)
1859-05-20 Britta Margareta Mikaelsdotter Borgsjö sn (Y)
1859-05-23 Carin Eriksson Näsberg Färila sn (X)
1859-05-23 Per Eriksson Näsberg Färila sn (X)
1859-05-24 Anna Lotta Andersson Skarptorp Gryt (D)
1859-06-02 Henrik Olofsson Haverö sn (Y)
1859-06-03 Carolina Vilhelmina Lindqvist Järfälla (AB)
1859-06-05 Kristina Svensdotter Svedja Färila sn (X)
1859-06-12 Lars Wallberg Valla Färila sn (X)
1859-06-13 Sigrid Larsdotter Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1859-07-01 Per Eriksson Vantjärn Färila sn (X)
1859-07-27 Gustava Karolina Julin
1859-08-11 Lars Nordin Svedja Färila sn (X)
1859-08-14 Jonas Mikaelsson Björsjö Färila sn (X)
1859-09-04 Britta Andersdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1859-09-16 Nils Eriksson Ransäter sn (S)
1859-09-20 Jonas Jonsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1859-09-29 Anders Andersson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1859-10-02 Britta Kristina Larsdotter Ed Färila sn (X)
1859-10-03 Britta Jönsdotter Ed Färila sn (X)
1859-11-12 Ingrid Olofsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1859-11-12 Jonas Halvarsson Ytterhogdal sn (Z)
1859-11-14 Anna Lovisa Norling Haverö sn (Y)
1859-11-20 Kristina Augusta Lindqvist Vallby sn (D)
1859-11-30 Olof Andersson
1859-12-14 Erik Halvardsson N. Veckebo Färila sn (X)
1859-12-23 Lars Halvarsson Öhrn Malung sn (W)
1859-12-26 Karl Johan Rubin
1859 Märta Olsson Grubban Ytterhogdal sn (Z)
1859 Per Olsson Östlund Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1860-01-03 Carl Oscar Eriksson Hagstugan Eskilstuna (D)
1860-01-03 Per Persson Sörqvist Älvros sn (Z)
1860-01-06 Gölin Emriksdotter Ytterhogdal sn (Z)
1860-01-14 Johanna Mathilda Andersdotter Gryt (D)
1860-02-07 Britta Larsdotter Svedja Färila sn (X)
1860-03-10 Emma Karolina Grip Gåsinge sn (D)
1860-03-13 Anders Johan Karlsson Vingsleör Rote Lista sn (D)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23