Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1860-04-05 Johan Landstedt Storbyn Färila sn (X)
1860-04-07 Mikael Olofsson Karlstrand Färila sn (X)
1860-04-08 Gunilla Andersdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1860-04-16 Johanna Matilda Karlsdotter Kilkärr Gryt sn (D)
1860-04-18 Carl Martin Jansson Åbytorp Taxinge sn (D)
1860-04-21 Gertrud Jonsdotter Kårböle Färila sn (X)
1860-04-27 Katarina Åström Yg Färila sn (X)
1860-05-14 Anna Mathilda Sjögren Värmdö sn (AB)
1860-05-17 Anna Christina Svensdotter Gustav Adolf sn (S)
1860-06-09 Maria Persdotter Kyrkbyn Älvros sn (Z)
1860-06-22 Emma Kristina Karlsson Dunker sn (D)
1860-07-19 Anders Persson Yg Färila sn (X)
1860-08-16 Beda Karolina Jansdotter Frykerud sn (S)
1860-08-23 Johannes Olsson Hamra Los sn (X)
1860-08-25 Lars Gustaf Wallberg Valla Färila sn (X)
1860-08-28 Ella Olofsdotter Älvros sn (Z)
1860-09-02 Karolina Åkerberg Valla Färila sn (x)
1860-09-06 Anders August Andersson Ärla sn (D)
1860-09-06 Anna Olsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1860-09-08 Ida Maria Nilsdotter Sunne sn (S)
1860-09-23 Anna Matilda Karlsson Frustuna (D)
1860-09-23 Anna Sofia Carlsdotter Holmsjöstugan Åker sn (D)
1860-09-24 Kerstin Eriksdotter Storbyn Färila sn (X)
1860-09-30 Mikael August Mikaelsson Storbyn Färila sn (X)
1860-09-30 Stina Magnusdotter Ransäter sn (S)
1860-10-10 Gereon Carl August Hedin
1860-11-09 Augusta Erika Eriksson Stora Häradsäng Ärla sn (D)
1860-11-24 Amalia Wallin Ökna Åker sn (D)
1860-12-04 Kristina Barbara Jonsdotter Gällstad Råda sn (S)
1860-12-09 Lars August Gustafson Kvarnberg Voxna sn (X)
1860-12-20 Katarina Lind Karlstrand Färila sn (X)
1860-12-29 Karl Johan Eriksson Jäder sn (D)
1861-01-18 Maria Albertina Nyberg Hampvik Svärta sn (D)
1861-01-19 Anna Maria Persdotter Tvärmossåkern Gustav Adolf sn (S)
1861-01-23 Maria Margareta Persdotter Hässjaberg Los sn (X)
1861-01-28 Karl Edvard Andersson Äng Malma sn (D)
1861-01-29 Margareta Persdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1861-01-30 Anders Andersson Kårböleskog Färila sn (X)
1861-01-30 Johan Fredrik Carlsson Valsberga Åker sn (D)
1861-02-20 Per Nordin Svedja Färila sn (X)
1861-02-20 Per Persson Höljes Norra Finnskoga sn (S)
1861-04-08 Mathias Hansson V. Föne Färila sn (X)
1861-04-24 Kajsa Eriksdotter Lysvik sn (S)
1861-05-04 Marit Nilsdotter Malung sn (W)
1861-06-04 Nils Johan Wiklund Gustav Adolf sn (S)
1861-06-07 Mats Larsson Ljusdal sn (X)
1861-06-16 Fredrika Charlotta Jansdotter Kärnbo sn (D)
1861-06-22 Brita Kajsa Nilsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1861-06-27 Brita Lena Persdotter Los sn (X)
1861-07-09 Britta Larsdotter Mångan Färila sn (X)
1861-07-20 Anders Johan Svensson Lovö sn (AB)
1861-07-23 Carl Erik Andersson Älvsjödal Gryt sn (D)
1861-07-23 Ella Larsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1861-08-03 Karin Hansdotter Svedja Färila sn (X)
1861-08-04 Magnus Persson N. Veckebo Färila sn (X)
1861-08-05 Kerstin Westling Kårböle Färila sn (X)
1861-09-16 Lars Petter Larsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1861-09-22 Anna Jonsdotter Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1861-09-24 Marget Eriksdotter S. Veckebo Färila sn (X)
1861-10-18 Carl August Lindberg Bosved Toresund sn (D)
1861-10-21 Lars Peter Ahlberg Lillbyn Färila sn (X)
1861-10-26 Per Olof Liljedahl Viken Ytterhogdal sn (Z)
1861-11-19 Anders Larsson Haverö sn (Y)
1861-12-01 Olof Olofsson Höglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1861-12-24 Sigrid Olsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1861 Erik Kvist Ljusdal sn (X)
1861 Halvar Andersson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1862- Frans Martin Sjölander Ripsa sn (D)
1862- Karin Andersson Ytterhogdal sn (Z)
1862- Margareta Olofsdotter
1862-01-05 Christina Törngren Hovra Färila sn (X)
1862-01-13 Olof Mattsson Vallen Haverö sn (Y)
1862-01-14 Gustaf Adolf Lindqvist Spånga (AB)
1862-01-15 Anders Oskar Andersson Rundholmsnäs Länna sn (D)
1862-01-16 Carl August Runström Kjula sn (D)
1862-01-26 Johanna Kristina Karlsson Gryt (D)
1862-02-04 Clara Charlotta Kramphult Gryt sn (D)
1862-02-24 Johan Gustaf Leander Öjlund Nyby bruk Torshälla sn (D)
1862-02-27 Erik Andersson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1862-03-15 Klara Matilda Karlsson Dunker sn (D)
1862-03-21 Ingrid Britta Persdotter Tvärmossåkern Gustav Adolf sn (S)
1862-03-31 Jan Olof Jonasson Dragsjöberg Gustav Adolf sn (S)
1862-04-21 Karl Erik Andersson Skämby Åker sn (D)
1862-04-25 Adolf Fredrik Larsson Långsvedet Länna sn (D)
1862-04-28 Jonas Persson Kårböle Färila sn (X)
1862-05-01 Emma Regina Wallin Åker sn (D)
1862-05-06 Per Hansson Nordborg Kårböle Färila sn (X)
1862-05-16 Olof Svensson Werner Viken Ytterhogdal sn (Z)
1862-06-01 Christina Albertina Karlsdotter Kilkärr Gryt sn (D)
1862-06-09 Kerstin Jonsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (X)
1862-06-21 Karl Vilhelm Spångberg Gryt sn (D)
1862-07-03 Engla Katrina Mikaelsdotter Östernäset Borgsjö sn (Y)
1862-07-05 Augusta Albertina Gustafsdotter Härad sn (D)
1862-07-06 Karin Persdotter Älvros sn (Z)
1862-08-01 Johanna Augusta Ekström Skämby Åker sn (D)
1862-08-05 Olof Olofsson Kårböle Färila sn (X)
1862-08-14 Karl Erik Mickelsson Storbyn Färila sn (X)
1862-08-24 Per Axel Andersson Dunker sn (D)
1862-09-03 Anna Eriksdotter Vantjärn Färila sn (X)
1862-09-06 Gustaf Landstedt Storbyn Färila sn (X)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23