Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1862-09-08 Nils Johan Olsson Gunnarskog sn (S)
1862-09-14 Mikael Mikaelsson Björsjö Färila sn (X)
1862-09-15 Anna Margareta Grundell Hovra Färila sn (X)
1862-09-16 Olaf Skaaret Norge
1862-09-22 Maria Kajsa Jansdotter Stora Örsjön Gustav Adolf sn (S)
1862-09-25 Per Söderbäck Näsberg Färila sn (X)
1862-09-27 Mats Olsson Sjöblom Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1862-10-10 August Eriksson Los sn (X)
1862-10-11 Jonas Olofsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1862-10-13 Klas Valfrid Jansson Åbytorp Taxinge sn (D)
1862-11-07 Johan Eric Eriksson Carlsdal Eskilstuna sn (D)
1862-11-12 Johanna Maria Eriksson Åkergölet Dunker sn (D)
1862-11-14 Anna Lind Karlstrand Färila sn (X)
1862-11-16 August Viktor Salén Stockholm Jakob och Johannes (AB)
1862-11-20 Augusta Spjut Skål, Soldattorp nr 70 Alster sn (S)
1862-11-27 Karin Trumstedt Flor Ytterhogdal sn (Z)
1862-12-02 Kerstin Pålsdotter Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1862-12-06 Matts Pålsson Ytterhogdal sn (Z)
1862-12-12 Margit Eriksdotter Storbyn Färila sn (X)
1862-12-30 Jonas Jönsson Gruvbyn Los sn (X)
1863- Erik Albert Grandin Vallby sn (D)
1863-01-04 Kristina Larsdotter Ön Haverö sn (Y)
1863-01-27 Erik Jonsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1863-02-13 Johanna Charlotta Flodin Ärla (D)
1863-02-24 Henrik Henriksson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1863-02-28 Per Isaksson V. Föne Färila sn (X)
1863-03-10 Sofia Lovisa Ölander Lundby sn (U)
1863-03-12 Jonas Olsson Stocksbo Färila sn (X)
1863-03-27 Gunnila Andersdotter Kårböle Färila sn (X)
1863-04-24 Albertina Charlotta Jonsson Taxinge sn (D)
1863-05-08 Maria Matilda Lindqvist Spånga (AB)
1863-05-09 Kristina Andersdotter Ytterhogdal sn (Z)
1863-05-10 Olof Törngren Hovra Färila sn (X)
1863-05-21 Olof Persson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1863-05-23 Johan Albert Forsberg Eskilstuna
1863-06-14 Carl Gustaf Jansson Flåsjö Gustav Adolf sn (S)
1863-07-13 Olof Persson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1863-07-16 Lars Vilhelm Wahlqvist Barva sn (D)
1863-07-17 Sofia Carolina Flodqvist Hedstånga Långkärr Kjula sn (D)
1863-07-27 Johan Axel Ekholm Forssa Åker sn (D)
1863-08-08 Brita Jonsdotter Kårböle Färila sn (X)
1863-08-15 Anna Persson Pelh Ytterhogdal sn (Z)
1863-08-16 Matilda Nilsdotter Västra Ämtervik sn (S)
1863-09-13 Per Stener Finneby Ramsjö sn (X)
1863-10-20 Sven Petter Svensson Gustav Adolf sn (S)
1863-10-23 Sofia Wilhelmina Andersdotter Husby-Rekarne sn (D)
1863-10-29 Johan Fredrik Karlsson Dunker (D)
1863-10-29 Märta Pålsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1863-11-19 Erik Albert Andersson Rundholmsnäs Länna sn (D)
1863-11-23 Karl August Andersson Lästa Härad sn (D)
1863-11-29 Gunilla Hansdotter V. Föne Färila sn (X)
1863-12-01 Lars Johan Eriksson Grundström Ekshärad sn (S)
1863-12-07 Anna Maria Persdotter Gustav Adolf sn (S)
1863-12-07 Karin Persson Ytterhogdal sn (Z)
1863-12-07 Lars Gustaf Wallberg Valla Färila sn (X)
1863-12-18 Elisa Eriksdotter Ytterhogdal sn (Z)
1863-12-22 Per Josef Hellström Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1863-12-23 Filip Teodor Pettersson Stockholm Maria Magdalena (AB)
1864-01-04 Olof Matsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1864-01-11 Erik Olof Henriksson Torp sn (Y)
1864-01-15 Anna Larsson Karlstrand Färila sn (X)
1864-01-24 Emma Persdotter Ed Färila sn (X)
1864-01-28 Karl Johan Karlsson Holmsjöstugan Åker sn (D)
1864-01-30 Per Westling Kårböle Färila sn (X)
1864-02-11 Marta Andersdotter Åsbo Järvsö sn (X)
1864-02-14 Lars August Andersson Hållsta Frustuna (D)
1864-02-19 Sigrid Andersdotter Ytterhogdal sn (Z)
1864-02-21 Carolina Andersdotter Föne Färila sn (X)
1864-02-28 Christina Eriksson Näsberg Färila sn (X)
1864-03-01 Charlotta Victoria Eriksson Västermarken, Carlsdahl Eskilstuna sn (D)
1864-03-11 Christina Charlotta Janssson Valsberga Åker sn (D)
1864-03-22 Edla Kristina Jonsson Lilla Malma sn (D)
1864-03-23 Lars Erik Andersson Dunker sn (D)
1864-03-26 Karin Eriksdotter Ytterhogdal sn (Z)
1864-04-19 Emilia Charlotta Elgström Älghult sn (G)
1864-05-15 Håkan Lennart Sundberg Ransäter sn (S)
1864-05-16 Olof Andersson Hyttebo Färila sn (X)
1864-05-17 Mattias Liljedahl Viken Ytterhogdal sn (Z)
1864-05-22 Karolina Josefina Karlsdotter Kilkärr Gryt sn (D)
1864-05-24 Anders Paul Andersson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1864-06-10 Anders Åström Yg Färila sn (X)
1864-06-28 Jonas Nordin Grubban Ytterhogdal sn (Z)
1864-07-02 Karin Olsdotter Qvist Ramsjö sn (X)
1864-07-06 Britta Jönsson Gruvbyn Los sn (X)
1864-07-08 Anna Maria Eriksdotter Ekshärad sn (S)
1864-07-10 Johan Fredrik Kjulin Gillberga sn (D)
1864-07-18 Per Fredrik Ahlberg Lillbyn Färila sn (X)
1864-07-19 Kristina Olofsdotter Yg Färila sn (X)
1864-08-03 Johanna Maria (Hanna) Grip Bondskeppsta Gåsinge sn (D)
1864-08-06 Emelie Christina Pettersson Dunker sn (D)
1864-08-08 Anna Wåhlén Svedja Färila sn (X)
1864-08-08 Jonas Jonsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1864-08-15 Johanna Maria Persdotter Gryt sn (D)
1864-08-29 Gertrud Larsdotter Ljusdal sn (X)
1864-09-03 Britta Kristina Grundell Hovra Färila sn (X)
1864-09-23 Ida Maria Wallin Ökna Åker sn (D)
1864-10-04 Olof Olsson Ed Färila sn (X)
1864-10-14 Lars Ludvig Larsson Hässjaberg Los sn (X)
1864-10-14 Olof Törngren Hovra Färila sn (X)
1864-10-18 Emma Andersson Ärla sn (D)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23