Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1864-11-10 Karl Teodor Henriksson Björklida Länna sn (D)
1864-11-19 Jonas Trumstedt Flor Ytterhogdal sn (Z)
1864-12-02 Beata Jonsdotter Gällstad Råda sn (S)
1864-12-08 Emma Charlotta Larsson Sundby sn (D)
1864-12-20 Kerstin Persdotter Lillbyn Färila sn (X)
1864-12-20 Olof Persson Lillbyn Färila sn (X)
1864-12-25 Per Isac Karlsson Rostock Lista sn (D)
1864-12-29 Anna Stina Larsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1864-12-31 Anna Lovisa Eriksson Prostökna Barva sn (D)
1865- Augusta Carolina Lindqvist Eskilstuna (D)
1865-01-05 Mårten Olsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1865-01-09 Johan Fredrik Eriksson Kjula sn (D)
1865-01-23 Karin Jonsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1865-02-07 Johan Svensson Lillbyn Färila sn (X)
1865-02-10 Britta Andersdotter-Åkerberg Valla Färila sn (x)
1865-03-02 Gunilla Persdotter Älvros sn (Z)
1865-03-07 Erik Persson Remmen 1 Älvros sn (Z)
1865-03-07 Johan Kråkvilan Gustav Adolf sn (S)
1865-03-07 Lars Månsson Kårböleskog Färila sn (X)
1865-03-24 Gustaf Albert Eriksson Carlsdal Eskilstuna sn (D)
1865-04-04 Hilda Sofia Gustava Öjlund Torshälla landsförsamling (D)
1865-04-13 Ella Persson Pihl Ytterhogdal sn (Z)
1865-04-15 Edla Sofia Wilhelmina Öfverström Gryt (D)
1865-04-23 Sigrid Eriksdotter Storbyn Färila sn (X)
1865-04-24 Sigrid Larsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1865-04-25 Gunhild Olofsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1865-05-03 Jonas Andersson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1865-05-03 Kristina Hansdotter Årberget Ytterhogdal (Z)
1865-05-06 Maria Margareta Persdotter Ljusdal sn (X)
1865-05-22 Hilda Catharina Mikaelsdotter Storbyn Färila sn (X)
1865-05-23 Erik Vilhelm Landstedt Storbyn Färila sn (X)
1865-05-26 Lena Larsdotter Kolsätt Älvros sn (Z)
1865-06-03 Jakob Jonsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1865-06-04 Kerstin Pålsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1865-06-11 Mats Persson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1865-06-12 Anders Wilhelm Jansson Flåsjö Gustav Adolf sn (S)
1865-06-12 Mats Olsson Ytterhogdal sn (Z)
1865-07-08 Olof Lind Karlstrand Färila sn (X)
1865-08-02 Johan Olsson
1865-08-03 Karl Johan Adolf Johansson Hässjaberg Los sn (X)
1865-08-07 Ida Sofia Jonsson Dunker sn (D)
1865-08-13 Anna Kristina Rapp Bjuråker sn (X)
1865-08-26 Johanna Jonsdotter Brattfors sn (S)
1865-08-27 Sven Persson Tvärmossåkern Gustav Adolf sn (S)
1865-10-07 Halvar Henriksson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1865-10-12 Johannes Andersson Gunnarskog sn (S)
1865-11-18 Carl Erik Pettersson Husby-Rekarne sn (D)
1865-11-22 Kerstin Olofsdotter Ed Färila sn (X)
1865-11-25 Carl Gustaf Flodkvist Kjula sn (D)
1865-12-07 Johan Dragsjöberg Gustav Adolf sn (S)
1865-12-17 Henrik Lindström Kårböle Färila sn (X)
1865-12-27 Albert Ferdinand Georgy Bjälbo sn (E)
1865-12-27 Jonas Fredrik Söderberg Los sn (X)
1865-12-29 Carolina Söderbäck Näsberg Färila sn (X)
1866-01-01 Jonas Persson Holm Älvros sn (Z)
1866-01-07 Anna Elisabeth Henriksdotter Torp sn (Y)
1866-01-07 Mats Abrahamsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1866-01-11 Anna Magnusson Gunnarskog sn (S)
1866-01-14 Karin Lindh Valla Färila sn (X)
1866-01-29 Anders Jonsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1866-02-02 Olof Sverin Högsvedsberg Alfta sn (X)
1866-02-10 Jonas Olof Printz Svedja Färila sn (X)
1866-02-10 Kerstin Persdotter Lillbyn Färila sn (X)
1866-02-17 Jonas Pålsson Östlund Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1866-02-19 Jonas Teodor Hjertberg Flor Ytterhogdal sn (Z)
1866-02-24 Jonas Jonsson Färila sn (X)
1866-02-24 Maria Elisabet Andersdotter Los sn (X)
1866-03-13 Lars Olsson Viström Stocksbo Färila sn (X)
1866-03-14 Sven Olof Palm Föne Färila sn (X)
1866-03-18 Beata Larsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1866-03-20 Carl Johan Hedlund Edeby Helgarö sn (D)
1866-03-24 Sara Olofsdotter Ljusdal sn (X)
1866-03-27 Per Jönsson Gruvbyn Los sn (X)
1866-04-04 Helena Kristina Jonsdotter Los sn (X)
1866-04-14 Carl August Hallqvist Stålfors Eskilstuna sn (D)
1866-04-14 Elina Norgren Ljusdal sn (X)
1866-04-15 Olof Persson Winberg Ed Färila sn (X)
1866-04-16 Mårten Persson Färila sn (X)
1866-04-20 Anna Persdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1866-05-16 Helena Sofia Jonsdotter Gällstad Råda sn (S)
1866-05-20 Johan August Andersson Åker sn (D)
1866-06-02 Johanna Sofia Lång Härad sn (D)
1866-06-07 Britta Westling Kårböle Färila sn (X)
1866-06-12 Klara Charlotta Pettersson Dunker sn (D)
1866-06-23 Christina Törngren Hovra Färila sn (X)
1866-07-22 Karin Eskilsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1866-08-09 Karl Otto Vilhelm Lidman Avesta sn (W)
1866-08-10 Adolf Oskar Andersson Dunker sn (D)
1866-08-10 Sebulon Julius Broberg Stockholm Hedvig Eleonora (AB)
1866-08-22 Albertina Wilhelmina Jonsson Barva sn (D)
1866-08-28 Augusta Mathilda Flodin Ärla (D)
1866-09-20 Sara Eriksdotter Ljusdal sn (X)
1866-09-23 Tekla Josefina Henriksson Björklida Länna (D)
1866-09-29 Ingeborg Persdotter Remmen 1 Älvros sn (Z)
1866-10-02 Klara Lovisa Andersson Norrsunda sn (AB)
1866-10-20 Carl Teodor Ahlin Åsby soldattorp Jäder sn (D)
1866-10-20 Nils Gustaf Eriksson Norra Råda sn (S)
1866-10-21 Johan Nyström Kårböle Färila sn (X)
1866-10-22 Brita Eriksson Näsberg Färila sn (X)
1866-10-29 Per Hansson V. Föne Färila sn (X)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23