Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1866-11-01 Per Olof Persson Färila sn (X)
1866-11-03 Selma Gustafva Nilsson Ljungby sn (H)
1866-11-09 Kerstin Svedman Ramsjö sn (X)
1866-11-11 Kerstin Trumstedt Flor Ytterhogdal sn (Z)
1866-11-14 Sivert Persson Ytterhogdal sn (Z)
1866-11-18 Nils Robinsson Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1866-11-24 Per Jonsson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1866-12-06 Carl Johan Forsberg Björnnäset Åker sn (D)
1866-12-07 Anna Ulrika Amalia Öfverström Norrsunda (AB)
1867-01-03 Jan Daniel Svensson Gustav Adolf sn (S)
1867-01-04 Emanuel Eriksson Attmar sn (Y)
1867-01-08 Gustaf Edvard Wallin Ökna Åker sn (D)
1867-01-25 Anna Ulrika Larsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1867-01-27 Erik Wallberg Ytteryg Färila sn (X)
1867-01-27 Per Wallberg Valla Färila sn (X)
1867-02-03 Kristina Matsdotter Karlstrand Färila sn (X)
1867-02-18 Karl Hjalmar Hallqvist Stockholm Hedvig Eleonora (AB)
1867-02-19 Anna Mathilda Larsson Skrivarstugan Sundby sn (D)
1867-02-19 Lars Stener Finneby Ramsjö sn (X)
1867-03-04 Kristina Persdotter Ljusdal sn (X)
1867-03-09 Anders Eriksson Storbyn Färila sn (X)
1867-03-09 Olof Olofsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1867-03-12 Gustav Adolf Carlsson Holmsjöstugan Åker sn (D)
1867-03-16 Märta Kristina Persson Ytterhogdal sn (Z)
1867-03-27 Erik Hansson Årberget Ytterhogdal (Z)
1867-03-30 Per Olsson Rosén Malung sn (W)
1867-04-11 Christina Larsdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1867-04-13 Per Andersson Myssjö sn (Z)
1867-04-18 Carl Olsson Kårböle Färila sn (X)
1867-04-22 Lars Olof Grundell Hovra Färila sn (X)
1867-05-08 Per Lars Persson Lillbyn Färila sn (X)
1867-05-11 Johan Alfred Strömvall Edeby Helgarö sn (D)
1867-05-20 Karin Hansdotter Nordin Svedja Färila sn (X)
1867-06-04 Johanna Fredrika Borg Vika sn (W)
1867-07-09 Anna Andersson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1867-07-11 Christina Mathilda Persdotter Tvärmossåkern Gustav Adolf sn (S)
1867-07-11 Emma Gustava Andersdotter Stughagen Åker sn (D)
1867-07-13 Anders Larsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1867-08-11 Jonas Jonsson Wetterling Kårböle Färila sn (X)
1867-09-04 Anna Maria Persdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1867-09-06 Per Wåhlén Svedja Färila sn (X)
1867-09-21 Gertrud Nilsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1867-09-28 Andreas Ellingsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1867-09-29 Karl Johan Hellström Linde sn (U)
1867-10-15 Per David Blomberg Stranden nr. 4 Mora sn (W)
1867-11-06 Gustaf Alfred Mikaelsson Storbyn Färila sn (X)
1867-11-15 Margareta Åström Yg Färila sn (X)
1867-12-08 Per Axel Landstedt Storbyn Färila sn (X)
1867-12-28 Knut August Eriksson Carlsdal Eskilstuna sn (D)
1868-01-05 Karl Fredrik Wallberg Helgarö sn (D)
1868-01-10 Kerstin Svensson Lillbyn Färila sn (X)
1868-01-16 Carl August Carlsson Dunker sn (D)
1868-01-29 Olof Pålsson Flor 4 Ytterhogdal sn (Z)
1868-02-02 Erik Jonsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1868-02-06 Adolf Fredrik Andersson Länna sn (D)
1868-02-16 Jon August Rönnander Östmark sn (S)
1868-03-09 Kerstin Olsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1868-03-11 Nils Gustaf Nilsson Appel Aplungsåsen Västra Ämtervik sn (S)
1868-03-22 Carl Erland Carlsson Granboda Länna (D)
1868-03-25 Viktor Hugo Magnusson Stockholm
1868-03-29 Anna Kristina Olofsdotter Fryksände (S)
1868-04-01 Erik Gustaf Eriksson Kjula sn (D)
1868-04-20 Sven Svensson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1868-04-30 Jonas Olsson Nordenborg Stocksbo Färila sn (X)
1868-05-19 Anna Sofia Karlsdotter Kilkärr Gryt sn (D)
1868-06-03 Vendla Maria Hansson Kumla sn (T)
1868-06-28 Kristina Mattsson Hansjön Rätan sn (Z)
1868-07-04 Gölin Larsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1868-07-17 Erik Alfred Melin Åsby soldattorp Jäder sn (D)
1868-07-17 Per Andersson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1868-07-28 Karl Olof Ahlberg Lillbyn Färila sn (X)
1868-08-19 John Persson Ed Färila sn (X)
1868-08-22 Eric Nelson Sedvall Myssjö sn (Z)
1868-08-25 Olof Larsson Karlstrand Färila sn (X)
1868-09-23 Tekla Matilda Jonsson Torshälla sn (D)
1868-09-24 Märta Jönsdotter Haverö sn (Y)
1868-09-27 Kerstin Persdotter Lillbyn Färila sn (X)
1868-10-02 Clara Charlotta Matilda Andersson Turinge sn (AB)
1868-10-11 Lars Magnus Åsberg Vantjärn Färila sn (X)
1868-10-17 Lars Olsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1868-10-17 Per Abrahamsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1868-10-19 Hilma Christina Josefina Öfverström Norrsunda (AB)
1868-12-07 Olof Olsson Ed Färila sn (X)
1868-12-08 Hilda Olivia Dahlman Utö sn (AB)
1868-12-16 Anna Olsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1868-12-19 Olof Emriksson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1868-12-21 Frans Oscar Hallqvist Stålfors Eskilstuna sn (D)
1868-12-26 Johanna Matilda Hanna Karlsdotter Holmsjöstugan Åker sn (D)
1868 Johan Jönsson Los sn (X)
1868 Lovisa Magnusdotter Ransäter sn (S)
1869-01-04 Olof Jonsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1869-01-06 Hilma Maria Eriksson Jäder sn (D)
1869-01-12 Severin Persson Ytterhogdal sn (Z)
1869-01-14 Erik Frans Albert Larsson Hässjaberg Los sn (X)
1869-02-01 Johanna Amanda Blomberg Gryt (D)
1869-02-08 Anders Dahl Yg Färila sn (X)
1869-02-14 Britta Maria Jonasdotter Kråkvilan Gustav Adolf sn (S)
1869-02-17 Alma Alexandra Öjlund Torshälla landsförsamling (D)
1869-02-23 Johan Leonard Jonsson Gällstad Råda sn (S)
1869-03-13 Ingrid Jonsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23