Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1873-07-24 Märta Johansdotter Älvros sn (Z)
1873-08-24 Augusta Charlotta Eriksson Ribbingelund Kjula sn (D)
1873-09-12 Emma Christina Eriksson Helgarö sn (D)
1873-10-11 Svante Olsson Färila sn (X)
1873-10-16 Anna Emilia Eriksson Skog sn (X)
1873-11-15 Jonas Mikaelsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1873-11-20 Hilma Sofia Johansson Baggvreten Barva sn (D)
1873-11-22 Sven Emriksson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1873-11-25 Anna Charlotta Andersson Vantorp Ärla (D)
1873-12-03 Matilda Cecilia Jonsson Ramsjö sn (X)
1873-12-13 Kerstin Olofsdotter Ed Färila sn (X)
1873-12-23 Per Eskilsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1873-12-28 Margareta Elisabet Ahlberg Lillbyn Färila sn (X)
1873 Karl David Björling Harmånger sn (X)
1874-01-08 Erik Pineur N. Veckebo Färila sn (X)
1874-01-08 Jonas Jonsson Dubbel Ytterhogdal sn (Z)
1874-01-14 Hulda Johanna Larsson Gryt sn (D)
1874-01-14 Per Persson Ed Färila sn (X)
1874-01-15 Hans Eriksson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1874-01-15 Margareta Lindström Kårböle Färila sn (X)
1874-02-08 Karin Jonsdotter
1874-02-11 Jonas Olsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1874-02-23 Per Johan Eriksson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1874-03-17 Karl Byström N. Veckebo Färila sn (X)
1874-03-18 Karin Olofsdotter Vallen Haverö sn (Y)
1874-03-18 Sigrid Olofsdotter Vallen Haverö sn (Y)
1874-03-21 Kristina Vilhelmina Jönsdotter Heden, Björsjö Färila sn (X)
1874-03-22 Charlotta Vilhelmina Forsberg Sundsvall Sundsvall sn (Y)
1874-03-23 Margareta Dahl Yg Färila sn (X)
1874-04-02 Anna Lovisa Jonsson Edeby Helgarö sn (D)
1874-04-03 Per Fredrik Skyttner Hovra Färila sn (X)
1874-04-04 Hilma Persdotter Sättern Gustav Adolf sn (S)
1874-04-15 Anders Gustaf Carlsson Dunker sn (D)
1874-04-15 Karolina Svensson Lillbyn Färila sn (X)
1874-05-06 Olof Jonsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1874-05-08 Johan Vilhelm Söderberg Borrsjö Los sn (X)
1874-05-16 Matilda Sävström Los sn (X)
1874-05-19 Carl Gustaf Flodin Norafors bruk Sättna sn (Y)
1874-06-21 Katarina Kristina Moberg Ramsjö sn (X)
1874-07-06 Margareta Ljusdal sn (X)
1874-07-07 Karin Persdotter Ytterhogdal sn (Z)
1874-07-08 Anders (Ante) Nordlund Kårböle Färila sn (X)
1874-07-12 Per Persson Ljusdal sn (X)
1874-07-17 Jonas Persson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1874-08-29 Margareta Jonsdotter Färila sn (X)
1874-08-30 Maria Augusta Larsdotter Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1874-09-08 Ingrid Larsdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1874-09-14 Alma Vilhelmina Eriksson Ytterselö sn (D)
1874-09-20 Magnus Olsson Yg Färila sn (X)
1874-09-28 Emma Josefina Carlsdotter Holmsjöstugan Åker sn (D)
1874-10-09 Augusta Eriksson Gunnerud Ekshärad sn (S)
1874-10-19 Karl Olsson Söderbärke sn (W)
1874-11-25 Nils Jonsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1874-12-09 August Wilhelm Andersson Sundby sn (D)
1874-12-10 Per Olsson Norell Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1874-12-22 Josefina Persdotter Viken Ytterhogdal sn (Z)
1874-12-23 Axel Leonard Hallqvist Stenkvista sn (D)
1874-12-24 Christina Olsdotter Kilbo Färila sn (X)
1874 Anna Margreta Jönsson Los sn (X)
1874 Ida Augusta Rapp Götlunda sn (T)
1875-01-07 Karl August Matsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-01-08 Amanda Nilsdotter N. Veckebo Färila sn (X)
1875-01-22 Anders Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1875-02-04 Erik Alfred Spångberg Snickartorp Gryt sn (D)
1875-02-17 Anna Mathilda Andersdotter Husby-Rekarne sn (D)
1875-02-21 Ada Wilhelmina Seyboldt Gryt sn (D)
1875-02-24 Lars Johan Persson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-02-24 Märta Persdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-02-27 Ernst Mauritz Malmberg Sundsvall sn (Y)
1875-03-02 Lars Johan Persson Sunnemo sn (S)
1875-03-03 Pål Halvarsson Östigårn, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-03-15 Johan Henriksson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-03-17 Oskar Edvard Gull Färnebo sn (S)
1875-03-23 Erik Jonsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-03-25 Axelia Georgina Wallberg Helgarö sn (D)
1875-03-27 Erik Mikaelsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-03-30 Britta Eriksson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-03-30 Christina Stenlund V. Föne Färila sn (X)
1875-04-05 Nils Gustav Brusén Brösarp sn (L)
1875-04-15 Karl Mattias Nilsson Myssjö sn (Z)
1875-04-18 Karl Erik Eriksson Gustav Adolf sn (S)
1875-04-23 Kristina Persdotter Gustav Adolf sn (S)
1875-04-23 Sven Nilsson Ängra, Kårböle Färila sn (X)
1875-04-25 Per Johan Sörell Yg Färila sn (X)
1875-05-01 Kristina Holm Älvros sn (Z)
1875-05-15 Sofi Persdotter Gustav Adolf sn (S)
1875-05-25 Ida Elisabet Hägglund Lillbyn Los sn (X)
1875-05-28 Carl Hjalmar Eriksson Vallby prästgård Vallby sn (D) (D)
1875-05-29 Gustaf Edvard Carlsson Barva sn (D)
1875-05-30 Paul Basilius Englund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-06-01 Erik Alfred Eriksson Kjula sn (D)
1875-06-20 Olof Mikael Mikaelsson Borgsjö sn (Y)
1875-06-21 Brita Mårtensdotter Ljusdal sn (X)
1875-07-10 Anna Wilhelmina Karlsson Gryt sn (D)
1875-07-11 Per Åström Yg Färila sn (X)
1875-07-14 Erik Jonsson Ytterhogdal sn (Z)
1875-07-15 Anna Jonsdotter Kyrkbyn Överhogdal sn (Z)
1875-07-19 Anna Kristina Andersson Kjula sn (D)
1875-07-19 Gustaf Hjalmar Dahl Spelvik (D)
1875-07-21 Elin Grinde Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23