Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1875-07-24 Emma Kristina Adolfsson Gåsinge sn (D)
1875-08-14 Selma Charlotta Forsberg Alsike sn (AB)
1875-08-17 Olof Norén Skog sn (X)
1875-09-02 Anna Sofia Eriksson Sundby sn (D)
1875-09-03 Johan Albert Carlsson Kjula sn (D)
1875-09-03 Marta Johanna Granqvist Kårböleskog Färila sn (X)
1875-09-20 Per Johan Persson Ytterhogdal sn (Z)
1875-09-22 Kristina Andersdotter
1875-09-23 Per Edvard Eriksson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-09-30 Johan Jönsson Svedberg Los sn (X)
1875-10-11 Brita Hansdotter Lillbyn Färila sn (X)
1875-10-27 Lars Olof Eriksson
1875-11-04 Anders Andersson Berg sn (Z)
1875-11-14 Johan Fredric Andersson Blacksta Ärla (D)
1875-11-15 Katarina Gunnarsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1875-11-16 Sigrid Byström Ytterhogdal sn (Z)
1875-11-22 Erik Abrahamsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1875-12-05 Axel Leonard Rasmusson Sundsvall sn (Y)
1875-12-20 Klas Viktor Eriksson Helgarö sn (D)
1875-12-24 Lars Olof Skyttner Hovra Färila sn (X)
1876-01-08 Hilma Lovisa Blomberg Gryt (D)
1876-01-16 Ernst Wilhelm Ceder Åsby soldattorp Jäder sn (D)
1876-01-16 Karl Erik Karlsson Dunker sn (D)
1876-01-24 Ida Wilhelmina Hjelm Gryt sn (D)
1876-02-08 Hulda Maria Jansson Ytterenhörna sn (D)
1876-02-11 Erik Sjögren Färila sn (X)
1876-02-23 Anna Charlotta Ehn Torpa sn (U)
1876-02-24 Ella Olsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1876-03-03 Gustaf Hugo Axelsson Skål Alster sn (S)
1876-03-04 Erik Jonsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1876-03-23 Emma Karolina Eriksson Bada Fryksände sn (S)
1876-03-29 Olof Jonsson Stålhand Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1876-04-04 Hanna Sävström Los sn (X)
1876-04-05 Anna Wilhelmina Flodin Sättna sn (Y)
1876-04-22 Jonas Olof Wåhlén Svedja Färila sn (X)
1876-04-24 Frans Albert Andersson Sundby sn (D)
1876-04-26 Brita Elfrida Kristina Eriksson Skog sn (X)
1876-05-03 Jonas Mickelsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1876-05-04 Per Olof Wåhlén Rätan sn (Z)
1876-05-06 Olga Fredrika Carlsson Linnebjörke Dädesjö sn (G)
1876-05-08 Anna Hansdotter Årberget Ytterhogdal (Z)
1876-05-14 Erik Larsson Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1876-05-20 Karolina Charlotta Dahl Frustuna (D)
1876-05-27 Carl August Wilhelm Forsberg Sundsvall Sundsvall sn (Y)
1876-06-04 Gustaf Vallentin Salén
1876-06-07 Helena Söderbäck Näsberg Färila sn (X)
1876-06-13 Halvar Byström N. Veckebo Färila sn (X)
1876-06-27 Olov Persson Bergström Norra Råda sn (S)
1876-07-07 Lars Persson Ytterhogdal sn (Z)
1876-07-16 Augusta Karolina Lantz Riby Åker sn (D)
1876-07-18 Axel Maxenius Aspenberg Stora Kil sn (S)
1876-07-27 Märta Larsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1876-08-02 Mårten Svensson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1876-08-04 Carl Erik Holm Torpa sn (U)
1876-08-13 Ingrid Olsdotter Halla Ytterhogdal sn (Z)
1876-08-21 Jonas Andersson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1876-08-23 Karin Emriksdotter Ytterhogdal sn (Z)
1876-08-24 Lars Larsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1876-09-10 Britta Kristina Nordlund Kårböle Färila sn (X)
1876-09-20 Jenny Maria Jonsson Fogdö sn (D)
1876-09-24 Karl Erik Norell Lingbo sn (X)
1876-09-25 Gustaf Albin Sundell Visnum sn (S)
1876-10-19 Olof Magnus Norberg V. Föne Färila sn (X)
1876-10-30 Olof Simeon Nilsson Västra Ämtervik sn (S)
1876-11-02 Anna Catharina Ahlberg Lillbyn Färila sn (X)
1876-11-11 Sivert Jonsson Kyrkbyn Överhogdal sn (Z)
1876-11-13 Elin Wilhelmina Larsson Gryt sn (D)
1876-11-16 Märta Matsdotter Aspan Ytterhogdal sn (Z)
1876-12-03 Erik Linus Hjelm Gryt sn (D)
1876-12-03 Klas Albert Andersson Stora Sundtorp Ärla (D)
1876-12-06 Anna Olofsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1876-12-12 Svante Jonsson Kårböleskog Färila sn (X)
1876-12-17 Anna Olivia Jansson Eskilstuna Kloster sn (D)
1876 Johanna Charlotta Söderberg Los sn (X)
1877- Sofia Ytterhogdal sn (Z)
1877-01-02 Johan Erik Törngren Hovra Färila sn (X)
1877-01-07 Märta Charlotta Eriksson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1877-01-07 Per Persson Finn Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1877-01-13 Hilma Karolina Larsdotter Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1877-01-14 Oskar Felix Ekström Dunker sn (D)
1877-01-19 Per Johan
1877-01-25 Johan Arvid Jonsson Helgarö sn (D)
1877-02-16 Maria Josefina Jonsdotter Kråkvilan Gustav Adolf sn (S)
1877-03-13 Emma Josefina Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1877-04-02 Carolina Leonora Rasmusson Sundsvall Sundsvall sn (Y)
1877-04-14 Johan Sigfrid Moberg Ramsjö sn (X)
1877-04-15 Sara Kristina Jonsdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1877-04-28 Elias Gunnarsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1877-04-30 Ernst August Flodin Sättna sn (Y)
1877-05-10 Märta Ellingsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1877-05-14 Anders Nilsson Nordqvist Kårböle Färila sn (X)
1877-05-27 Anders Nilsson Ängra, Kårböle Färila sn (X)
1877-05-27 Halvar Holm Kyrkbyn Älvros sn (Z)
1877-06-24 Gustaf Emil Ceder Åsby soldattorp Jäder sn (D)
1877-06-30 Anna Jonsdotter Finneby Ramsjö sn (X)
1877-07-01 Johan Aron Persson Kallmyra Ljusdal sn (X)
1877-07-01 Johan Evald Andersson Torpa sn (U)
1877-07-07 Brita Christina Sörell Yg Färila sn (X)
1877-07-24 Johanna Christina Månsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1877-08-02 Paul Edvard Jakobsson Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23