Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1879-07-14 Sara Emriksdotter Ytterhogdal sn (Z)
1879-07-24 Anna Gunnarsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1879-07-28 Gertrud Abrahamsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1879-08-08 Anna Sofia Andersson Kumla sn (T)
1879-08-28 Alice Eriksson Hamra Los sn (X)
1879-09-12 Karin Persdotter Ytterhogdal sn (Z)
1879-09-18 Johan August Jansson Eskilstuna Kloster sn (D)
1879-09-19 Märta Katrina Larsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1879-09-22 Anna Olofsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1879-10-11 Hans Leander Norberg V. Föne Färila sn (X)
1879-10-18 Frans Robert Carlsson Holmsjöstugan Åker sn (D)
1879-10-31 Johan Emil Larsson Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1879-11-14 Daniel Emanuel Danielsson Los sn (X)
1879-11-29 Nils Nilsson Svärd Liden sn (Y)
1879-12-08 Karl Hjalmar Karlsson Björnlunda sn (D)
1879-12-16 Anna Andersdotter Ängertjärn Ytterhogdal sn (Z)
1880-01-02 Svante Abel Englund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-01-03 Margreta Jönsson Los sn (X)
1880-01-18 Lars Larsson-Hallberg Halla Ytterhogdal sn (Z)
1880-01-19 Margit Jonsdotter Sunnanå Överhogdal sn (Z)
1880-02-10 Anna Lovisa Andersson Torpa sn (U)
1880-02-19 Karolina Berg Ygsbo Färila sn (X)
1880-02-22 Karin Printz Färila sn (X)
1880-02-28 Gustaf (Gösta) Leander Ölme sn (S)
1880-03-03 Alma Charlotta Flodqvist Kjula sn (D)
1880-03-12 Katrina Persdotter Kallmyra Ljusdal sn (X)
1880-03-14 Johan Oskar Åström Yg Färila sn (X)
1880-03-16 Anna Decideria Danielsson Hässjaberg Los sn (X)
1880-04-05 Sigrid Jonsdotter Kyrkbyn Överhogdal sn (Z)
1880-04-10 Margareta Lind Karlstrand Färila sn (X)
1880-04-23 Carl Vilhelm Jansson Horn sn (E)
1880-04-27 Juliana Eriksdotter Ytterhogdal sn (Z)
1880-05-05 Johan Wester Kårböle Färila sn (X)
1880-05-09 Ingeborg Krook Ytterhogdal sn (Z)
1880-05-25 Erik August Arvid Eriksson Skog sn (X)
1880-05-29 Anna Persson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-06-04 Amanda Lovisa Axelsson Höija Alster sn (S)
1880-06-07 Olof Persson Finneby Ramsjö sn (X)
1880-06-07 Signe Trumstedt Flor Ytterhogdal sn (Z)
1880-06-10 Svante Nilsson Myssjö sn (Z)
1880-06-23 Gunilla Eriksson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1880-07-04 Jonas Svensson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1880-07-08 Agda Elisabet Seyboldt Lunda sn (AB)
1880-07-27 Jonas Olsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-08-04 Eskil Lothar Larsson Solberga Gryt sn (D)
1880-08-05 Erik Jakobsson Västigården, Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-08-08 Maria Ulrika Sundberg Ore sn (W)
1880-08-31 Hulda Charlotta Lantz Sörby mark Åker sn (D)
1880-09-02 Kristina Byström N. Veckebo Färila sn (X)
1880-09-08 Magnus Zacharias Wåhlén Svedja Färila sn (X)
1880-09-09 Anna Karolina Gull Färnebo sn (S)
1880-09-22 Elin Larsson Hyttebo Färila sn (X)
1880-09-30 Anna Cicilia Mattsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-10-03 Oskar Konrad Hjelm Gryt sn (D)
1880-10-11 Carolina Stener V. Föne Färila sn (X)
1880-10-13 Petrus Persson Ljungqvist Kolsätt Älvros sn (Z)
1880-10-16 Kristina Persdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-10-16 Maria Persson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-10-24 Johanna Charlotta Lindahl Husby-Rekarne sn (D)
1880-11-01 Per Johan Dahlberg Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-11-09 Rudolf Theodor Rasmusson
1880-11-14 Gunilla Westberg Karlstrand Färila sn (X)
1880-11-14 Johan Bernhard Gabrielsson Stockholm Kungsholm (AB)
1880-11-23 Gustaf Valfrid Fondelius
1880-11-26 Ingrid Margaretha Mickelsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-11-28 Karl Axel Simeon Johansson Lommaryd (F)
1880-11-29 August Edor Velin Los sn (X)
1880-12-07 Eskil Olofsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1880-12-26 Anders Vilhelm Andersson Torpa sn (U)
1881-01-06 Amanda Vilhelmina Öberg Vallen Haverö sn (Y)
1881-01-07 Olof Matsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1881-01-11 Elin Maria Jonsson Helgarö sn (D)
1881-01-19 Olivia Wallin Nilsvallen Sveg sn (Z)
1881-01-22 Hanna Wallin
1881-01-27 Lars Andersson Mo sn (X)
1881-02-04 Britta Helena Granqvist Kårböleskog Färila sn (X)
1881-02-04 Hilda Katarina Granqvist Kårböleskog Färila sn (X)
1881-02-07 Sigrid Maria Elisabet Ländin Jonslund Åker sn (D)
1881-02-08 Verner Emanuel Gustafsson Risinge (E)
1881-02-10 Jonas Anders Edvardsson Finneby Ramsjö sn (X)
1881-02-11 Gustaf Edvard Henriksson Björklida Länna (D)
1881-03-07 Jöns Forsberg Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1881-03-18 Karl August Davidsson Kårsta sn (AB)
1881-03-19 Ulrika Josefina Söderberg Borrsjö Los sn (X)
1881-03-30 Mikael Nordlund Kårböle Färila sn (X)
1881-05-11 Karin Esbjörnsson Aspsveden Ytterhogdal sn (Z)
1881-05-21 Brita Cecilia Moberg Ramsjö sn (X)
1881-05-22 Karin Kristina Persson Ytterhogdal sn (Z)
1881-05-24 Anders Larsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1881-05-30 Carl Gustav Nilsson Vagnhärad sn (D)
1881-06-10 Gerda Karolina Fägersten Sollentuna (AB)
1881-06-12 Johan Emanuel Forsberg Solberga Åker sn (D)
1881-06-22 Per Fredrik Ahlberg Lillbyn Färila sn (X)
1881-06-28 Signe Kristina Pålsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1881-06-30 Per Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1881-07-14 Kristina Larsson Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1881-07-16 Margareta Sörell Yg Färila sn (X)
1881-07-16 Olava Gunnarsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1881-07-17 Martha Johansdotter Kårböle Färila sn (X)
1881-07-26 Erik Adolf Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23