Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1883-08-25 Adolf Fredrik Lantz Sörby Åker sn (D)
1883-08-29 Lars Adolf Öberg Vallen Haverö sn (Y)
1883-09-01 Alva Sophia Erika Seyboldt Solna sn (AB)
1883-09-01 Arvid Persson Ytterhogdal sn (Z)
1883-09-16 Lovisa Adolfina Karlsson Holmsjötorp Gryt sn (D)
1883-10-02 Emma Nordin Remmen 1 Älvros sn (Z)
1883-10-13 Margareta Jonsson Överberg Sveg sn (Z)
1883-11-26 Linus Gustaf Adolf Eriksson Gredby arbetarebostäder Eskilstuna (D)
1883-11-27 Emma Viktoria Ahlberg Lillbyn Färila sn (X)
1883-12-05 Per Olof Larsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1883-12-15 Elin Teresia Gull Färnebo sn (S)
1883-12-20 Jonas Jonsson V. Föne Färila sn (X)
1883-12-22 Jöns Persson Finneby Ramsjö sn (X)
1883-12-22 Sara Kristina Svensson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1883-12-27 Anna Persson Högbrand, Kårböle Färila sn (X)
1884- Magnus Adolf Magnusson Ytterhogdal sn (Z)
1884-01-03 Svante Enock Svensson Ängra, Kårböle Färila sn (X)
1884-01-23 August Hilmer Dahl Frustuna (D)
1884-01-23 Erika Jönsson Los sn (X)
1884-01-28 Anna Juliana Moberg Ramsjö sn (X)
1884-01-29 Olof Byström N. Veckebo Färila sn (X)
1884-02-16 Maria Eriksson Sjöbo Ljusdal sn (X)
1884-02-24 Karl Wilhelm Krigholm Skämby Åker sn (D)
1884-02-25 Kristina Halvarsdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-03-01 Matilda Persdotter Goberget, Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-03-13 Erik Axel Eriksson Slätthög sn (G)
1884-03-18 Olof Jonsson Överhogdal sn (Z)
1884-03-20 Hilda Wilhelmina Eriksson Gård nr. 219 Eskilstuna sn (D)
1884-03-25 Lars Fredrik Vilhelm Karlsson Färila sn (X)
1884-03-26 Johan Olof Andersson N. Veckebo Färila sn (X)
1884-03-31 Karl Edvard Persson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-04-04 Paul Filip Jonsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-04-09 Ida Maria Eriksdotter Gunnerud Ekshärad sn (S)
1884-04-24 Hanna Albertina Rask Bollnäs sn (X)
1884-05-01 Anders Olofsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-05-10 Axel Mikaelsson Telje Borgsjö sn (Y)
1884-05-12 Erik Eriksson Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1884-05-25 Ernst Isak Teodor Nyberg Svärta sn (D)
1884-06-02 Karin Kristina Karlkvist Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-06-05 Lars Esbjörnsson Björsjö Färila sn (X)
1884-06-06 Esbjörn Larsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-06-11 Svante Brogren Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1884-06-17 Karin Olofsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1884-06-30 Magdalena Jonsson Finneby Ramsjö sn (X)
1884-07-02 Karl Alfred Lövgren Ed Färila sn (X)
1884-07-12 Emma Kristina Ahlgren Kråkvilan Gustav Adolf sn (S)
1884-07-18 Olof Persson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-07-25 Selma Karolina Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1884-07-30 Knut Olof Öfverström Norrsunda (AB)
1884-08-21 Alma Josefina Andersson Los sn (X)
1884-08-21 Vilhelmina Eriksson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1884-08-27 Henning Rudolf Karlsson Råcksta Åker sn (D)
1884-08-31 August Olsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-09-11 Erik Persson Krook Ytterhogdal sn (Z)
1884-09-15 Per Johan Persson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-09-19 Lars Jonas Andersson Storån Ytterhogdal sn (Z)
1884-09-24 Karolina Gustava Wester Kårböle Färila sn (X)
1884-09-26 Anna Kristina Forsberg Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-10-10 Margareta Pålsson Älvros sn (Z)
1884-11-11 Jonas Jonsson V. Föne Färila sn (X)
1884-11-24 Ernst Edvin Henriksson Björklida Länna sn (D)
1884-11-25 Hulda Katrina Andersson Gryt sn (D)
1884-11-26 Kristina Svensdotter Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1884-12-01 Margareta Berg Ygsbo Färila sn (X)
1884-12-14 Ida Maria Nilsson Trosa landsförsamling (D)
1885-01-24 Knut Paulus Eriksson Gård nr 219 Eskilstuna sn (D)
1885-01-26 Joel Sävström Los sn (X)
1885-02-01 Karl Albert Lantz Ekeby Åker sn (D)
1885-02-03 Per Olof Danielsson Hässjaberg Los sn (X)
1885-02-28 Maria Edvina Eriksson Skog sn (X)
1885-03-01 Adolf Hugo Magnusson Gottröra (AB)
1885-03-07 Erik Andersson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1885-03-15 Erik Olof Haglund Ljusdal sn (X)
1885-03-29 Jonas Eriksson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1885-04-17 Lars Axel Norberg V. Föne Färila sn (X)
1885-04-22 Märta Katarina Stålberg Kårböle Färila sn (X)
1885-05-04 Olof Andersson Ängertjärn Ytterhogdal sn (Z)
1885-05-12 Cecilia Charlotta Persdotter S. Veckebo Färila sn (X)
1885-05-15 Kerstin Persson Högbrand, Kårböle Färila sn (X)
1885-05-24 Berta Bernhardina Forsberg Borgsjö sn (Y)
1885-05-26 Gustav Hilmer Andersson Stughagen Åker sn (D)
1885-06-06 Klara Kristina Persson Lysvik sn (S)
1885-06-23 Svante Adolf Matsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1885-07-04 Mathias Matsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1885-07-05 Alma Karolina Nilsson Västra Ämtervik sn (S)
1885-07-07 Maria Helena Larsdotter Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1885-07-10 Maria Lovisa Ekström Tillberga sn (U)
1885-07-12 Karl Johan Herman Nyberg Gryt (D)
1885-07-25 Lars Esbjörnsson Björsjö Färila sn (X)
1885-08-08 Svante Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1885-08-09 Johanna Margreta Bleka Näs sn (Z)
1885-08-15 Kristina Andersdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1885-08-17 Anders Svensson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1885-08-22 Anders Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1885-08-22 Märta Nilsdotter Landsom Myssjö sn (Z)
1885-08-23 Anders Gustaf Högberg Gräsmark sn (S)
1885-08-24 Hilda Eriksson Los sn (X)
1885-09-06 Carl Fredrik Hjalmar Carlsson Valsberga Åker sn (D)
1885-09-07 Margareta Regina Edvardsson
1885-09-10 Karl Martin Sjölander Gryt sn (D)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23