Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1885-09-16 Henrik Emanuel Mikaelsson Östernäset Borgsjö sn (Y)
1885-09-24 Signe Olivia Göteborgs domkyrkoförsamling (O)
1885-09-27 Karl Otto Andersson Vadsbro Dunker (D)
1885-09-29 Ester Katarina Svensson Hovra Färila sn (X)
1885-09-29 Katarina Nordin Remmen 1 Älvros sn (Z)
1885-10-02 Axel Ludvig Hedström Timrå sn (Y)
1885-10-02 Halvar Jonsson Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1885-10-03 Edvard Larsson Ytterhogdal sn (Z)
1885-10-05 Britta Byström N. Veckebo Färila sn (X)
1885-10-05 Olof Gunnarsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1885-10-23 Ingeborg Brogren Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1885-10-31 Per Anton Persson Ytterhogdal sn (Z)
1885-11-11 Hans Olof Mill Ramsjö sn (X)
1885-11-18 Fritz Gunnar Krigholm Skämby Åker sn (D)
1885-11-29 Signe Augusta Öjlund Ekslund Fors sn (D)
1885-11-30 Anna Jonsdotter Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1885-12-10 Judith Carolina Eriksson Gård nr. 142 Eskilstuna (D)
1885-12-10 Mats Matsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1885-12-17 Hilda Kristina Dahl Tveta (AB)
1885-12-20 Ida Karolina Grönberg Västanfors sn (U)
1885-12-21 Jonas Persson Finneby Ramsjö sn (X)
1885-12-23 Mattias Ferdinand Eriksson Ytterhogdal sn (Z)
1886-01-12 Erik Andreas Wik Viken Ytterhogdal sn (Z)
1886-01-12 Signe Kristina Mattsdotter Ytterhogdal sn (Z)
1886-01-13 Katarina Jonsdotter Kyrkbyn Överhogdal sn (Z)
1886-01-19 Hilda Katarina Nilsson Trosa landsförsamling (D)
1886-01-22 Nils Nordlund Kårböle Färila sn (X)
1886-01-26 Per Johan Jonsson V. Föne Färila sn (X)
1886-02-13 Hjalmar Leander Gull Färnebo sn (S)
1886-02-14 Ester Maria Karlsson Råcksta Åker sn (D)
1886-02-14 Paul Henning Persson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1886-02-17 Anna Katarina Mikaelsson Telje Borgsjö sn (Y)
1886-03-05 Anna Augusta Albertina Öberg Ön Haverö sn (Y)
1886-03-06 Erik Eriksson Rätan sn (Z)
1886-03-13 Märta Ingeborg Olsson Borgsjö sn (Y)
1886-03-23 Nils Axel Jonsson Överberg Sveg sn (Z)
1886-03-28 Anna Erika Lindberg Flor Ytterhogdal sn (Z)
1886-04-04 Sigrid West Björsjö Färila sn (X)
1886-04-21 Magnus Andreas Uhlin Svedja Färila sn (X)
1886-05-01 Anna Katrina Olsson Ljusdal sn (X)
1886-05-12 Berta Sofia Jonsdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1886-06-22 Amalia Katarina Persson Rosén Viken Ytterhogdal sn (Z)
1886-06-25 Anna Margareta Greta Eriksson Holmsjötorp Gryt sn (D)
1886-07-01 Christina Amanda Stener V. Föne Färila sn (X)
1886-07-19 Anna Katarina Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1886-07-21 Johanna Eleonora Carlsson Stughagen Åker sn (D)
1886-08-13 Alfred Hilmer Wahlqvist Härad sn (D)
1886-08-16 Ellvina Maria Wiklund Alnö sn (Y)
1886-08-26 Anna Olofsdotter Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1886-08-26 Lovisa Victoria Grandin Soldattorp nr. 895 Vallby sn (D)
1886-08-28 Olga Kristina Hjelm Lilla Malma sn (D)
1886-09-24 Anna Elisabeth Andersdotter Färila sn (X)
1886-09-24 Gunnar Johan August Norén Forsa sn (X)
1886-10-14 Sara Jönsson Gruvbyn Los sn (X)
1886-11-06 Per Gustav Persson Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1886-11-12 Ada Mathilda Andersson Ström sn (Z)
1886-11-13 Agnes Andersson Kumla sn (T)
1886-12-06 Margareta Eskilsson Karlstrand Färila sn (X)
1886-12-12 Karl Alfred Danielsson Tenskog Los sn (X)
1886-12-16 Johannes Persson Älvros sn (Z)
1886-12-25 Karl Edor Danielsson Kyrkbyn Los sn (X)
1887-01-08 Erika Persdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1887-01-18 Lars Erik Jonsson V. Föne Färila sn (X)
1887-01-23 Anna Matilda Holm Åse Torp sn (Y)
1887-01-25 Olga Alfrida Wilhelmina Lantz Sörby Åker sn (D)
1887-02-01 Anna Katarina Bäckman Östernäset Borgsjö sn (Y)
1887-02-20 Erik Alrik Seijbold Solna sn (AB)
1887-02-21 Oskar Emanuel Nilsson Los sn (X)
1887-03-01 Hilma Mathilda Krigholm Skämby Åker sn (D)
1887-03-05 Johanna Elisabet Brunzell Los sn (X)
1887-03-10 Svante Brogren Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1887-03-16 Kerstin Olsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1887-03-18 Karin Svensdotter Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1887-03-22 Erik Persson Högbrand, Kårböle Färila sn (X)
1887-03-23 Bror Axel Karlsson Råcksta Åker sn (D)
1887-03-31 Karl Adolf Teodor Eriksson Skog sn (X)
1887-04-03 Hanna Maria Lydia Nygren Kvistbro (T)
1887-04-05 Märta Eriksdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1887-04-07 Margareta Helena Andersson
1887-04-08 Sigrid Nilsdotter Ängra, Kårböle Färila sn (X)
1887-04-16 Erik Eriksson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1887-05-05 Erik Nordin Remmen 1 Älvros sn (Z)
1887-05-05 Hjalmar Blom Ed sn (S)
1887-05-14 Gustav Harald Andersson Gryt sn (D)
1887-05-17 Carl Julius Ericksson Gård nr. 142 Eskilstuna (D)
1887-06-12 Olof Alexius Forsberg Ytterhogdal sn (Z)
1887-06-21 Edvin Eriksson Gård nr. 213 Eskilstuna sn (D)
1887-06-23 Adolf Stålberg Kårböle Färila sn (X)
1887-06-23 Brita Julia Jonsson Finneby Ramsjö sn (X)
1887-06-25 Mattias Johan Edvardsson Finneby Ramsjö sn (X)
1887-06-29 Frida Katarina Mattsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1887-07-05 Karolina Jonsson Storån Ytterhogdal sn (Z)
1887-07-14 Elsa Lovisa Larsson Flen sn (D)
1887-07-28 Olof Larsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1887-08-18 Charles Vigo Forsberg Östernäset Borgsjö sn (Y)
1887-08-22 Anna Margareta Svensson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1887-09-12 Andreas Persson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1887-09-26 Emma Karolina Nilsson Vårdinge sn (D)
1887-09-30 Olof Eriksson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1887-10-04 Brita Nordlund Kårböle Färila sn (X)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23