Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1890-05-09 Maria Kristina Danielsson Hässjaberg Los sn (X)
1890-05-11 Lilly Astrid Alexandra Georgy Stockholm Adolf Fredrik (AB)
1890-06-09 Petter Jöns Olsson Ed Färila sn (X)
1890-06-18 Hilma Kristina Nilsson Los sn (X)
1890-07-08 Jonas Andersson Ängertjärn Ytterhogdal sn (Z)
1890-07-17 Anny Elsa Gunilla Höglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1890-08-09 Nils Petter Mill Furuhöjd Ramsjö sn (X)
1890-09-09 Kristina Stina Eriksdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1890-09-15 Ingrid Brita Jonasdotter Kyrkbyn 4 Älvros sn (Z)
1890-09-19 Anders Bernhard Viklund Långrör Söderhamn sn (X)
1890-10-05 Helga Maria Hansson Norrsunda sn (AB)
1890-10-15 Signe Amalia Eriksson Känne Ytterhogdal sn (Z)
1890-10-25 Hanna Elvira Eriksson Hässjaberg Los sn (X)
1890-11-09 Emma Kristina Jonasdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1890-11-15 Elin Sofia Larsson Orrnäs Gillberga sn (D)
1890-11-24 Anna Victoria Carlsson Stughagen Åker sn (D)
1890-11-29 Oskar Oliver Nilsson Västra Ämtervik sn (S)
1890-12-24 Johan Ferdinand Danielsson Los sn (X)
1891- Olof Andreas Johansson Ytterhogdal sn (Z)
1891-01-11 Kristina Jonsson Överberg Sveg sn (Z)
1891-01-12 Erik Westberg Karlstrand Färila sn (X)
1891-01-28 Emma Kristina Svensson Ytterhogdal sn (Z)
1891-02-24 Emma Karolina Johansson Lycksele sn (AC)
1891-03-04 Erik Eriksson Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1891-03-04 Jonas Stålberg Kårböle Färila sn (X)
1891-03-06 Hildur Maria Broberg Stockholm Hedvig Eleonora (AB)
1891-03-06 Sara Kristina Abrahamsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1891-03-20 Johan Nordin Remmen 1 Älvros sn (Z)
1891-04-01 Anders Wester Kårböle Färila sn (X)
1891-04-04 Jonas Persson Finneby Ramsjö sn (X)
1891-04-14 Anna Elisabet Krigholm Skämby Åker sn (D)
1891-04-19 Levi Emanuel Eriksson Los sn (X)
1891-04-26 Lydia Kristina Larsdotter Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
1891-05-15 Per Gustaf Elimar Pålsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1891-05-16 Oskar Erland Björklid Sörtorp Åker sn (D)
1891-05-28 Carl Henrik Andersson Forssa Åker sn (D)
1891-06-15 Bernhard Persson Högbrand, Kårböle Färila sn (X)
1891-06-21 Albertina Olsson
1891-06-23 Sivert Adrian Jonsson
1891-07-08 Albin Valfrid Nilsson Segersta sn (X)
1891-07-19 Emmy Johanna Svensson Stockholm Klara (AB)
1891-07-26 Ingrid Katarina Pålsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1891-08-01 Per Matsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1891-08-11 Johan Andersson
1891-08-31 Andreas Laurentius Uhlin Svedja Färila sn (X)
1891-09-10 Mikael Nordlund Kårböle Färila sn (X)
1891-09-14 Nils Esbjörnsson Höga Ljusdal sn (X)
1891-09-21 Anna Elvira Persdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1891-09-23 Karl Johan Nilsson Viklund Alnö sn (Y)
1891-09-28 Johan Henrik Norrby Östersund sn (Z)
1891-11-02 Jonas Nestor Forsberg Ytterhogdal sn (Z)
1891-11-13 Johanna Emilia Andersson Lycksele sn (AC)
1891-12-06 Anton Henrik Grandin Soldattorp nr. 895 Vallby sn (D)
1891-12-16 Emma Svensson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1891 Harald Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1892-01-01 Abel Viktor Matsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1892-01-17 Hulda Maria Karlsson
1892-01-23 Fredrika Amalia Lantz Sörby Åker sn (D)
1892-01-23 Hilma Matilda Andersson Lerudden Gryt sn (D)
1892-01-29 Hilda Kristina Larsson Orrnäs Gillberga sn (D)
1892-02-02 Jonas Finnäng Storån Ytterhogdal sn (Z)
1892-02-13 Märta Maria Andersdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1892-02-25 Johan David Eliasson Kyrkbyn Los sn (X)
1892-03-06 Anna Sörkvist Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1892-03-07 Arvid Viktor Orre Aringsås sn (G)
1892-03-23 Brita Kristina Norberg V. Föne Färila sn (X)
1892-03-26 Valborg Josefina Carlsson Granboda Länna (D)
1892-04-03 Anna Margareta Stener Finneby Ramsjö sn (X)
1892-04-22 Emerentia Eriksson Ytterhogdal sn (Z)
1892-04-29 Helmer Tycho Persson S. Veckebo Färila sn (X)
1892-05-06 Märta Svedman Kårböle Färila sn (X)
1892-06-24 Hilda Viktoria Magnusson Angarn sn (AB)
1892-07-03 Ester Elvira Byström N. Veckebo Färila sn (X)
1892-07-10 Hedvig Maria Axelsson Karlstads stadsförsamling (S)
1892-07-15 Frida Margareta Jonsson Storbyn Färila sn (X)
1892-07-31 Gustaf Wilhelm Haglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1892-08-04 Sigrid Eleonora Andersson Kumla sn (T)
1892-08-12 Anna Adolfina (Fina) Larsson Mörtsjötorp Länna sn (D)
1892-08-18 Mattias Valfrid Walle Höglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1892-09-06 Brita Kristina Bäckman Östernäset Borgsjö sn (Y)
1892-09-07 Knut Eskil Eriksson Karl Johanstorp Eskilstuna sn (D)
1892-09-09 August Andersson Söderala sn (X)
1892-09-15 Martin Leonard Dahl Vårdinge (AB)
1892-09-21 August Verner Eriksson Gård nr. 92 Eskilstuna sn (D)
1892-10-09 Bengt Heimer Björn Färnebo sn (S)
1892-10-16 Bror Einar Andersson Dunker sn (D)
1892-11-12 Hilda Karolina Svensdotter Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1892-11-12 Tyra Elisabet Broberg Stockholm Hedvig Eleonora (AB)
1892-11-13 Harald Olsson Minne Ytterhogdal sn (Z)
1892-11-13 Katarina Olsson Minne Ytterhogdal sn (Z)
1892-11-16 Alida Maria Nilsson Aplungåsen Västra Ämtervik sn (S)
1892-11-17 Per Hjalmar Pålsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1892-12-05 Olga Katarina Nordlund Storån Ytterhogdal sn (Z)
1892-12-11 Maria Katrina Krigholm Skämby Åker sn (D)
1893-01-14 Mikael Ferdinand Johansson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1893-01-24 Nils Wilhelm Andersson Åsby soldattorp Jäder sn (D)
1893-01-25 Gunnar Wilhelm Kalåker Åkers krutbruk Åker sn (D)
1893-02-03 Tore Leander Öjlund Gården no. 218 Eskilstuna (D)
1893-02-04 Johan Oskar Bergman Los sn (X)
1893-03-09 Harald Leopold Forsberg Östernäset Borgsjö sn (Y)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23