Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1893-03-14 Olof Hägglund Häggberget Linsell sn (Z)
1893-03-22 Lilly Maria Ericksson Gård nr. 142 Eskilstuna (D)
1893-03-25 Gerda Matilda Henriksson Björklida Länna sn (D)
1893-04-14 John Emil Öhrn Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1893-06-07 Axel Robert Andersson Ärja Åker sn (D)
1893-06-13 Berthilda Tilda Persson Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1893-06-16 Anna Olivia Andersson Borås
1893-06-30 Robert Martialis Sjöström Timrå sn (Y)
1893-08-19 Hulda Emilia Lantz Sörby Åker sn (D)
1893-08-27 Ester Johanna Lund Torshälla sn (D)
1893-09-20 Kristina Augusta Karlsson Boda Järvsö sn (X)
1893-09-27 Anna Kristina Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1893-10-13 Elsa Carolina Viktoria Salén Stockholm Hedvig Eleonora (AB)
1893-10-25 Hulda Eugenia Wiklund Gustafsberg Alnö sn (Y)
1893-11-17 Elsa Katarina Danielsson Hässjaberg Los sn (X)
1893-12-01 Signe Persdotter Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1893-12-04 Karl Oskar Nilsson Lilla Lövan Gåsinge sn (D)
1893-12-07 Jon Henning Hansson Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1893-12-16 Berta Emma Elisabet Andersson Kjula sn (D)
1893-12-26 Per Simeon Andersson Kårböleskog Färila sn (X)
1894-01-07 John Harald Björn Bosjön Färnebo sn (S)
1894-01-09 Anna Kristina Uhlin Svedja Färila sn (X)
1894-01-12 Knut Ragnar Öberg Vallen Haverö sn (Y)
1894-01-18 Lars Leonard Stålberg Kårböle Färila sn (X)
1894-01-29 Gunilla Kristina Jonsdotter Finneby Ramsjö sn (X)
1894-01-30 Per August (Pelle) Nordin Remmen 1 Älvros sn (Z)
1894-03-02 Oskar Elis Nordström Ryggskog Los sn (X)
1894-03-13 Anna Charlotta Haglund Ytterhogdal sn (Z)
1894-04-11 Svante Englund Nyhem Ytterhogdal sn (Z)
1894-05-12 Magnus Rudolf Persson Ytterhogdal sn (Z)
1894-05-13 Karl Erik Eriksson Västra Eneby sn (E)
1894-05-14 Rut Laura Wiklund Långrör Söderhamn sn (X)
1894-05-23 Agnes Desederia Andersson Norrby Toresund sn (D)
1894-06-12 Per Olof Olsson Ytterhogdal sn (Z)
1894-07-24 Olof Axel Matsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1894-07-29 Sigrid Kristina Svensson Färila sn (X)
1894-08-06 Signe Kristina Höglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1894-08-07 Torsten Sigurd Josefsson Kumla sn (T)
1894-08-23 Olof Zakeus Nordlund Kårböle Färila sn (X)
1894-08-31 Anna Selina Eugenia Jonsson Haverö sn (Y)
1894-09-03 Gustaf Julius Broberg Stockholm Hedvig Eleonora (AB)
1894-09-09 Edit Augusta Spångberg Lilla Malma sn (D)
1894-10-08 Annie Lovisa Nilsson Aplungåsen Västra Ämtervik sn (S)
1894-11-17 Karolina Eriksdotter Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1894-12-18 Hulda Wilhelmina Andersson Vångsta Dingtuna
1894-12-21 Mimmi Alfhilda Söderberg Los sn (X)
1894-12-25 Rut Anny Elisabet Georgy Stockholm Adolf Fredrik (AB)
1895- Maria Magreta Ytterhogdal sn (Z)
1895-01-02 Katarina Emilia Danielsson Los sn (X)
1895-01-02 Signe Maria Abrahamsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1895-01-07 Olof August Flodén Indal sn (Y)
1895-01-12 Andreas Svensson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1895-01-18 Per Svedman Kårböle Färila sn (X)
1895-02-10 Kristina Eugenia Östman Säbrå sn (Y)
1895-02-13 Julia Katarina Stener Finneby Ramsjö sn (X)
1895-02-13 Per Olov Stener Ramsjö sn (X)
1895-02-26 Johan Valter Fagerström Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1895-02-28 Knut Valdemar Andersson Dunker sn (D)
1895-03-06 Agda Kristina Magnusson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1895-03-16 Axel Mattias Öhrn Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1895-03-17 Olof Helge Björn Färnebo sn (S)
1895-03-30 Sofia Gunilla Svensson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1895-04-04 Olof Henning Englund Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1895-04-18 Karl Emanuel Fröjdfeldt Västerås sn (U)
1895-04-24 Johannes Esbjörnsson Höga Ljusdal sn (X)
1895-04-25 Helena Andersson
1895-05-01 Vera Berglund Timrå sn (Y)
1895-05-24 Anna Cecilia Pålsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1895-06-12 Per Olof Pålsson Ytterhogdal sn (Z)
1895-07-10 Anton Birger Folke Hjertner Hyltinge sn (D)
1895-07-16 Signe Elisabet (Lisa) Nilsson Lilla Lövan Gåsinge sn (D)
1895-07-20 Knut Vilhelm Svensson Stockholm Kungsholmen (AB)
1895-08-05 Ernst Gottfrid Sjölander Gåsinge sn (D)
1895-08-19 Margareta Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1895-09-01 Jöns Edvin Olsson Ed Färila sn (X)
1895-09-07 Agda Fredrika Repfennig Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1895-09-12 Alma Karolina Emriksdotter Ytterhogdal sn (Z)
1895-09-29 Anna Vilhelmina Dillnäs sn (D)
1895-10-08 Hilda Margareta Haglund Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1895-10-28 Maria Ottilia Andersson Hagstugan Toresund sn (D)
1895-11-18 Elin Wester Kårböle Färila sn (X)
1895-11-21 Märta Gertina Hansson Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1895-11-24 Karl Gottfrid Eriksson
1895-11-28 Frideborg Vilhelmina Forsberg Östernäset Borgsjö sn (Y)
1895-11-28 Per Olof Halvarsson Minne Ytterhogdal sn (Z)
1895-12-28 Margareta Gunilla Olsson Hyttebo Färila sn (X)
1896-01-12 Ellen Maria Hellström Stockholm Kungsholm (AB)
1896-01-25 Sven Gustaf Andersson Torp Skerike sn (U)
1896-02-12 Erik Gunnar Andersson Kjula sn (D)
1896-02-18 Gustaf Engström
1896-02-23 Karin Irene Viklund Haverö sn (Y)
1896-03-03 Erik Gunnar Mikaelsson Borgsjö sn (Y)
1896-03-04 Vivi Kristina Villig Norsjö sn (BD)
1896-03-18 Emma Vestdalia Andersson Kårböleskog Färila sn (X)
1896-03-18 Sven Harald Svensson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1896-04-29 Ture Eugen Andersson Dunker sn (D)
1896-04-30 Agnes Elvira Höglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1896-05-16 Märta Ellida Persson Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1896-05-26 Elin Katarina Uhlin Svedja Färila sn (X)
1896-05-28 Eva Vilhelmina Werner Viken Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23