Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1896-06-19 David Leander Emanuel Andersson Kråknäs Länna sn (D)
1896-06-26 Kristina Andersson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1896-07-02 Carl Henning Andersson Gryt sn (D)
1896-07-11 Anna Olofsdotter Flor Ytterhogdal sn (Z)
1896-08-01 Karl Verner Öberg Vallen Haverö sn (Y)
1896-08-06 Brita Kajsa Johansson Ytterhogdal sn (Z)
1896-08-06 Oskar Hilding Wiklund Gustafsberg Alnö sn (Y)
1896-08-18 Anna Eriksson Ytterhogdal sn (Z)
1896-08-24 Olof Alfred Magnusson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1896-09-04 Alva Vilhelmina Hjertner Gälunds soldattorp Hyltinge sn (D)
1896-09-17 Ragnar Elias Eliasson Kyrkbyn Los sn (X)
1896-09-23 Ester Elvira Nilsson Aplungåsen Västra Ämtervik sn (S)
1896-09-23 Lilly Ammeli Eriksson Los sn (X)
1896-09-24 Alfred Gerhard Åström Yg Färila sn (X)
1896-10-04 Anna Elvira Sjögren V. Föne Färila sn (X)
1896-10-24 Nils Edvard Staaf Uddevalla sn (O)
1896-11-02 Axel Ragnar Nilsson Eskilstuna (D)
1896-11-27 Henning Vitalis Larsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1896-12-04 Vilma Kristina Landin Ytterselö sn (D)
1896-12-16 Kristina Westberg Karlstrand Färila sn (X)
1896-12-21 Karl Anton Karlsson Misätter Gryt sn (D)
1896-12-25 Knut Valfrid Nilsson Ekeberga (Skottvång) Gåsinge sn (D)
1896-12-28 Olof Svedman Kårböle Färila sn (X)
1896-12-31 Ivar Leonard Iversten Härad sn (D)
1896-12-31 Kristina Desideria Svensson Älgmyran Ytterhogdal sn (Z)
1897-01-05 Sören Olga Maria Löfgren
1897-01-29 Thure Karl Fabian Ljung Solvik Gåsinge sn (D)
1897-03-06 Nanny Hildegard Söderberg Los sn (X)
1897-03-07 Matilda Andersson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1897-03-09 Adina Katrina Jonsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1897-04-07 Emma Eleonora Nordin Remmen 1 Älvros sn (Z)
1897-04-14 Johan Valfrid Rosén Ytterhogdal sn (Z)
1897-04-19 Ada Judit Irene Berglund Viken Ytterhogdal sn (Z)
1897-04-27 Knut Halfvar Björn Färnebo sn (S)
1897-04-28 Ester Julia Abrahamsson Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1897-05-09 Edvard Eriksson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1897-06-14 Alfred Harald Halvarsson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1897-07-23 Sven Olof Svensson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1897-07-28 Carl Birger Edvardsson Stolpe Skillingmark sn (S)
1897-08-01 Axel Tore Andersson Kjula sn (D)
1897-08-14 Einar Josef Jonatan Lundin Löt sn (C)
1897-08-30 Ida Albertina Nyman Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1897-09-09 Per Oskar Stålberg Kårböle Färila sn (X)
1897-09-17 Karl August Andersson
1897-10-15 Karin Axelina Margareta Karlsson Ytterselö sn (D)
1897-10-25 Halvar Edvin Olsson Ed Färila sn (X)
1897-10-25 Olof Edvin Olsson Ed Färila sn (X)
1897-11-07 Anders Engelbert Larsson Orrnäs Gillberga sn (D)
1897-11-19 Erik Julius Spångberg Snickartorp Gryt sn (D)
1897-12-07 Olga Maria Ceder Lundby nr. 1 Fogdö sn (D)
1897-12-07 Per Johan Wennerlow Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1897-12-10 Judith Karolina Svensson Stockholm Kungsholm (AB)
1897-12-12 Margareta Andersson Söderala sn (X)
1897-12-20 Judit Amalia Carlsson Kärnbo sn (D)
1897-12-24 Anna Matilda Olsson Minne Ytterhogdal sn (Z)
1897-12-24 Hilma Katarina Olsson Minne Ytterhogdal sn (Z)
1897-12-31 Gertrud Ingeborg Persdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1898-01-01 Erik Arvid Haglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1898-01-08 Ingeborg Victoria (Inga) Johansson Stockholm Adolf Fredrik (AB)
1898-01-26 Olga Karolina Andersson Kusta Irsta sn (U)
1898-02-26 Per Harald Nilsson Eskilstuna (D)
1898-02-27 Harald Emil Pålsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1898-02-28 Hedvig Ingeborg Forsberg Östernäset Borgsjö sn (Y)
1898-03-05 Edit Alida Dubbel Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1898-03-14 Matilda Katarina Nord Flor Ytterhogdal sn (Z)
1898-04-11 Karl Einar Norén Bastnäs Skog sn (X)
1898-04-16 Anna Ingeborg Stener Björnlunda sn (D)
1898-05-10 Alma Alfhilda Danielsson Hässjaberg Los sn (X)
1898-05-10 Gustaf Albin Arnesson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1898-05-12 Gerda Charlotta Nilsson Forsa Åker sn (D)
1898-06-04 Signe Birgitta Sjögren Ljusdal sn (X)
1898-06-23 Emma Frideborg Hansson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1898-07-07 Marta Matilda Wallberg Alfta sn (X)
1898-07-20 Stina Margreta Cecilia Halvardsson Björsjö Färila sn (X)
1898-07-23 John Vilhelm Magnusson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1898-08-04 Hildur Maria Wiklund Långrör Söderhamn sn (X)
1898-08-15 Johanna Adolfsson Frykerud sn (S)
1898-10-01 Johan Gustaf Johansson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1898-10-13 Bror Folke Emanuel Berglund Viken Ytterhogdal sn (Z)
1898-10-20 Isak Isaksson
1898-10-27 Karl Gustaf Lindberg Vappa Tillinge sn (C)
1898-11-11 Helmer Serafim Olsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1898-11-21 Jonas Olofsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1898-12-28 Per Edvard Olsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1899- Signe Ulrika Ytterhogdal sn (Z)
1899-01-12 Fanny Iseborg Andersdotter Kårböleskog Färila sn (X)
1899-01-15 Sigrid Elisabet Uhlin Svedja Färila sn (X)
1899-01-25 Per-Axel Helge Branner Linköping sn (E)
1899-02-23 Engla Margareta Ellingsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1899-03-12 John Harry Andersson Sjöänden Dunker sn (D)
1899-03-23 Johan Olof Andersson Härad sn (D)
1899-03-26 Halvar Edvin Olsson Ed Färila sn (X)
1899-03-28 Karl Leonard Lennart Persson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1899-04-10 Nils Waldrid Åker sn (D)
1899-04-10 Olof William Bäckman Borgsjö sn (Y)
1899-04-12 Nils Helge Wiklund Gustafsberg Alnö sn (Y)
1899-04-29 Botvid Zyferinius (Seffe) Hänström Fredrika sn (AC)
1899-05-11 Anna Sara Sofia Halvarsson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1899-05-18 Erik Gustaf Arthur Forsberg Nyköpings Sankt Nicolai (D)
1899-06-10 Maria Elisabet Andersson Åkers styckebruk Åker sn (D)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23