Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1902-05-17 Bror Edvin Dubbel Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1902-05-17 Jonas Edvin Jonsson Skog sn (X)
1902-05-18 Eva Ingeborg Emriksson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1902-05-25 Sanda Maria Halvarsson Fåssjö (Minne) Ytterhogdal sn (Z)
1902-07-17 Albertina Margareta (Greta) Nilsson Forssa Åker sn (D)
1902-09-08 Sven Johan Axel Andersson Edsala Kärnbo sn (D)
1902-09-20 Olof Viktor Olsson Lillskog Färila sn (X)
1902-10-19 Nanny Alfrida Kristina Wik Viken Ytterhogdal sn (Z)
1902-11-16 Olof Alfred Olsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1902-11-18 Jonas Jonsson Finneby Ramsjö sn (X)
1902-11-25 Anna Eriksson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-01-03 Marta Englund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-02-02 Per Olof Valter Olsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-02-02 Sven Fridolf Eliasson Kyrkbyn Los sn (X)
1903-02-27 Nils Evert Andersson Sjöänden Dunker sn (D)
1903-03-03 Erik Olov Abrahamsson Huskasnäs Ramsjö sn (X)
1903-03-05 Aina Victoria Carlsson Berga Gryt sn (D)
1903-03-11 Anna Ottilia Olsson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-03-20 Gertrud Emilia Jakobsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-03-29 Jonas Helmer Olsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1903-04-23 Georg Mikael Mickelsson S. Veckebo Färila sn (X)
1903-05-05 Elsa Katarina Eriksson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-05-06 Signe Krok Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-05-07 Milda Margareta Lövgren Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1903-05-14 Jakob Filip Wikander Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-06-06 Nils Oskar Smeback Kårböle Färila sn (X)
1903-06-21 Helga Velin Hamra Los sn (X)
1903-06-29 Per Olof Eriksson
1903-07-02 Oskar Ragnvald Forsberg Östernäset Borgsjö sn (Y)
1903-07-15 Karl Allan Rudolf Seijbold Stockholm Adolf Fredrik (AB)
1903-08-08 Elin Maria Aurora Berglund Viken Ytterhogdal sn (Z)
1903-08-26 Anna Kristina Stina Andersson Söderala sn (X)
1903-09-23 Tekla Henrietta Norell Lingbo sn (X)
1903-09-25 Carl Enar Haglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-10-26 Marianne Louise Forsberg Stockholm Katarina (AB)
1903-11-08 Agda Maria Andersson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1903-11-12 Nils Sivert Hjärtner Gryt sn (D)
1903-12-08 Karl Oskar Emriksson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1903-12-17 Frans Harald Thelin Västerås sn (U)
1903ca Lilly Ingegärd Törnqvist
1904-01-01 Anna Ingeborg Hägglund Los sn (X)
1904-02-16 Anna Julia Nord Flor Ytterhogdal sn (Z)
1904-02-19 Per Oskar Persson Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1904-02-28 Edit Maria Andersson Strängnäs landsförsamling (D)
1904-03-10 Linnea Josefina Henriksson Salvarstorp Länna (D)
1904-03-31 Ester Maria Olsson Färna Gunnilbo sn (U)
1904-04-26 Märta Linnea Andersson Myskje Mo sn (X)
1904-05-01 Brita Kristina (Betsy) Hansson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1904-05-08 Karin Eugenia Danielsson Hässjaberg Los sn (X)
1904-05-27 Olof Ragnar Norén Bastnäs Skog sn (X)
1904-08-08 Ruth Sigrid Wikander Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1904-08-20 Olof Olofsson Flor Ytterhogdal sn (Z)
1904-09-09 Anders Runo Sjögren Ljusdal sn (X)
1904-09-17 Karl Gustav Alvar Karlsson Edeby Ripsa sn (D)
1904-09-20 Agda Lovisa Olsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1904-10-10 Nils Helmer Lövgren Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1904-12-29 Olof Allan Örnden Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1905-01-16 Hjalmar Engen Magnusson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1905-01-31 Hugo Erland Emriksson Säffle kpg (S)
1905-03-30 Signe Margareta (Greta) Bergström Stockholm Maria Magdalena (AB)
1905-06-07 Robert Alexander (Sander) Abrahamsson Ramsjö sn (X)
1905-06-12 Hanna Charlotta Larsson Örnåsen Ytterhogdal (Z)
1905-06-14 Helmer Albin Haglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1905-06-19 Disa Vilhelmina Lindeberg Parteboda Borgsjö sn (Y)
1905-06-23 Lars Harry Emanuel Pålsson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1905-06-30 Emma Linnea Persdotter Örnåsen Ytterhogdal sn (Z)
1905-07-14 Sven Birger Folke Forsberg Ökna Dunker sn (D)
1905-07-22 Per Jonsson Finneby Ramsjö sn (X)
1905-10-05 Herbert Emil Ceder Grindstugan 69 Eskilstuna sn (D)
1905-10-14 Vilma Davida Eleonora Stockholm Adolf Fredrik (AB)
1905-10-17 Emil Tage Hjärtner Mosstugan Gryt sn (D)
1905-11-01 Erik Hugo Norell Lingbo sn (X)
1905-11-13 Edit Ottilia Falk Täby Åker sn (D)
1905-11-15 Märta Elisabet Andersson Kusta Irsta sn (U)
1905-11-17 Johan Bertil Napoleon John Viklund Långrör Söderhamn sn (X)
1905-12-17 Emil Agi Valdemar Berglund Viken Ytterhogdal sn (Z)
1905-12-30 Ester Karolina Eriksson Vallen, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1906-01-01 Olof Verner Pedersson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1906-03-06 Gerda Helena Norén Bastnäs Skog sn (X)
1906-03-20 Karl Ludvig Elof Bernström Köpings landsförsamling (U)
1906-03-23 Per Elon Eriksson Eskilstuna Fors (D)
1906-04-08 Della Burnell England
1906-04-10 Erik Axel Martin Gustafsson Pumpstugan Svärta sn (D)
1906-05-04 Erik Helmer Halvarsson Ängertjärn Ytterhogdal sn (Z)
1906-05-04 Karl Fredrik Rubin Delsbo sn (X)
1906-05-08 Olof Algot Dubbel Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1906-05-10 Ellen Olivia Danielsson Hässjaberg Los sn (X)
1906-05-27 Agnes Fredrika Carlsson Berga Gryt sn (D)
1906-06-04 Karl Ragnar Olsson Färna Gunnilbo sn (U)
1906-06-14 Ernst Ture Henriksson Salvarstorp Länna sn (D)
1906-07-16 Alfhild Margareta Betselia Henriksson Björklida Länna sn (D)
1906-07-21 Helge Sävström Los sn (X)
1906-08-06 Per Olof Albert Olsson Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
1906-08-15 Andreas Valdemar Jonasson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1906-10-20 Edit Karolina Skellefteå sn (AC)
1906-11-08 Anna Gertrud Vendela Abrahamsson Ljusdal sn (X)
1906-11-14 Karl Edvin Wikander Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1906-12-20 Per Erik Sundgren Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1907-01-23 Dagny Eleonora Forsberg Stockholm Adolf Fredrik (AB)
1907-02-24 Ada Katarina Eskilsson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23