Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1907-03-28 Signe Karolina Hansson
1907-04-04 Per Elof Larsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1907-04-15 Johan Erland Nord Flor Ytterhogdal sn (Z)
1907-04-28 Anny Ingeborg Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1907-05-24 Hans Otto Jonsson Bollnäs sn (X)
1907-06-03 Johan Anton Appelfeldt Torp sn (Y)
1907-06-20 Anna Vilhelmina Svedman Kårböle Färila sn (X)
1907-08-18 Karl Magnus Andersson Stora Torget Åker sn (D)
1907-09-11 Lilly Margareta Lindeberg Parteboda Borgsjö sn (Y)
1907-10-29 Gustaf Harry Eriksson Gård nr. 344 Eskilstuna sn (D)
1907-11-14 Tore Sigvard Hjärtner Tveta sn (AB)
1907-11-28 Erik Einar Halvarsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1907-12-05 Edit Karolina Englund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1907-12-29 Svea Elisabet Hägglund Kyrkbyn Los sn (X)
1908-01-14 Per Allan Abrahamsson Ljusdal sn (X)
1908-02-21 Karl Erik Löfgren Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1908-02-23 Elsa Teresia Rydaholm sn (F)
1908-02-24 Signe Elvira Magnusson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1908-03-04 David Erland Isidor Pålsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1908-03-26 Svea Ingeborg Halvarsson Stensån Ytterhogdal sn (Z)
1908-04-15 Ingrid Sofia Haglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1908-04-28 Anna Ally Irene Dubbel Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1908-04-29 John Folke Emriksson Malöga Ed sn (S)
1908-05-22 Brita Cecilia Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1908-06-03 Aina Linnea Ceder Eskilstuna sn (D)
1908-06-28 Tore Edvard Vilhelm Björkby Ängsö prästgård Ängsö sn (U)
1908-09-14 Teresia Margareta Tea Andersson
1908-09-20 Lars Eriksson Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1908-09-25 Per Edvin Pedersson Ytterhogdal sn (Z)
1908-09-27 Erik Axel Henry Grundtman Åkers krutbruk Åker sn (D)
1908-10-18 Olof Birger Norell Lingbo sn (X)
1908-10-27 Svea Frideborg Wikander Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1908-11-07 Brita Jonsson Finneby 2 Ramsjö sn (X)
1908-12-10 Ruth Maria Nilsson Hudiksvall sn (X)
1909-02-03 Johan August Alvar Sjögren V. Föne Färila sn (X)
1909-02-10 Nils Adam Andersson Stora Torget Åker sn (D)
1909-02-13 Agda Kristina Norén Bastnäs Skog sn (X)
1909-03-03 Anders Verner Halvarsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1909-03-03 Anna Dorotea Andersson Långserud sn (S)
1909-05-09 Jonas Åke Halvarsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1909-05-11 Märta Elisabet Karlsson Mariefred sn (D)
1909-05-28 Sten Albert Törnqvist Mockfjärd sn (W)
1909-06-03 Erik Ragnar Sjögren Färila sn (X)
1909-06-21 Brita Fredrika Halvarsson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1909-07-30 Emma Kristina Larsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1909-08-03 Anna Maria Andersson Björksta sn (U)
1909-09-24 Ingrid Orleman Uppsala sn (C)
1909-12-25 Karl Sigvard Henriksson Björklida Länna sn (D)
1909 Anny Persson Viken Ytterhogdal sn (Z)
1910-01-18 Lilly Elisabet Nilsson Åkers styckebruk Åker sn (D)
1910-02-11 Stina Margareta Eriksson Gård nr. 344 Eskilstuna sn (D)
1910-02-12 Selma Evelina Haglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1910-04-03 Märta Frideborg Löfgren Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1910-04-10 Augusta Evelina Forsberg Åse Borgsjö sn (Y)
1910-04-23 Ester Marie Hansson
1910-06-02 Ruth Ingeborg Haglund Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1910-06-08 Karin Linnea Persson Känne Ytterhogdal sn (Z)
1910-07-17 Greta Elisabet Hjärtner Grindstugan Tveta sn (AB)
1910-08-22 Hans Gustav Otto Lidman Svegsmon Sveg sn (Z)
1910-09-19 Alice Olga Elisabet Carlsson Berga Gryt sn (D)
1910-09-22 Anders Uno Andersson Söderala sn (X)
1910-09-29 Ingeborg Anna Helena Björn Brattforshyttan Brattfors sn (S)
1910-10-03 Harald Evald Halvarsson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1910-11-14 Torsten Gunnar Norell Lingbo Lingbo sn (X)
1910-12-07 Ida Kristina Eskilsson Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1910-12-20 Kjell Knut Israel Berglund Viken Ytterhogdal sn (Z)
1910-12-29 Hildur Kristina Eriksson Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1911-01-30 Gunhild Lucia Kristina Karlsson Malmby soldattorp 705 Strängnäs landsförs (D)
1911-03-03 Syster Fanny Kristina Höglund Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1911-03-23 Nora Vilhelmina Stålberg Kårböle Färila sn (X)
1911-04-18 Jenny Kristina Wikander Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1911-05-11 Erik Alfred Emriksson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1911-06-14 Nils Adolf Henriksson Nr. 42 Strängnäs stadsförsamling (D)
1911-06-18 Alice Sävström Los sn (X)
1911-06-25 Märta Linnea Rådlund Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1911-07- Evelyn Oashein Norge
1911-07-08 Lilly Barbro Haglund Ytterhogdal sn (Z)
1911-08-11 Lars Erik Sjögren V. Föne Färila sn (X)
1911-08-11 Olov Jonsson Finneby Ramsjö sn (X)
1911-09-13 Karin Jonsson Kårböle Färila sn (X)
1911-10-11 Olof Ingemar Mill Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1911 Johan Jonatan Jussi Björling St Tuna sn (W)
1912-01-05 Olof Algot Jonasson Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
1912-01-11 Karl Wilhelm Ceder Björksta sn (U)
1912-01-15 Sally Astrid Mill Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1912-01-21 Karin Angmar Margareta Forsberg Johannesberg Borgsjö sn (Y)
1912-01-24 Erik Gustaf Seijbold Solna sn (AB)
1912-02-22 Margit Kristina Gustavsson Ekshärad sn (S)
1912-04-14 Axel Mauritz Henriksson Salvarstorp Länna sn (D)
1912-05-22 Brita Alida Kristina Svensson Ransjö Linsell sn (Z)
1912-06-30 Halvar Herje Halvarsson Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
1912-06-30 Helmer Svedman Kårböle Färila sn (X)
1912-07-04 Ulrika Eleonora Andersson Stora Torget Åker sn (D)
1912-07-15 Tyko Algot Andreas Dubbel Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
1912-08-17 Hans Werner Löfgren Årberget Ytterhogdal sn (Z)
1912-09-21 Paul Emanuel Emriksson Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
1912-10-23 Sigrid Emilia Hjärtner Grindstugan Tveta sn (AB)
1912-12-12 Leo Alvar Wästholt Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
1912-12-21 Sixten Edvard Norell Lingbo Lingbo sn (X)
1913-01-14 Arvida Jonsson Flor Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23