Register över namn


Startsida ][ Föregående indexsida ]

Britta Jonsdotter 1820-09-10 Björsjö Färila sn (X)
Britta Jonsdotter 1828-02-01 Kårböle Färila sn (X)
Britta Jönsdotter 1859-10-03 Ed Färila sn (X)
Britta Jönsson 1864-07-06 Gruvbyn Los sn (X)
Britta Kristina Grundell 1864-09-03 Hovra Färila sn (X)
Britta Kristina Larsdotter 1859-10-02 Ed Färila sn (X)
Britta Kristina Nordlund 1876-09-10 Kårböle Färila sn (X)
Britta Larsdotter 1789-04-26 Föne Färila sn (X)
Britta Larsdotter 1813-06-01 Svedja Färila sn (X)
Britta Larsdotter 1826-05-08 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Britta Larsdotter 1842-03-13 Hovra Färila sn (X)
Britta Larsdotter 1860-02-07 Svedja Färila sn (X)
Britta Larsdotter 1861-07-09 Mångan Färila sn (X)
Britta Lena Holmberg 1783- Nyköping
Britta Margareta Mikaelsdotter 1859-05-20 Borgsjö sn (Y)
Britta Maria Jonasdotter 1869-02-14 Kråkvilan Gustav Adolf sn (S)
Britta Maria Svensdotter 1855-09-29 Gustav Adolf sn (S)
Britta Matsdotter 1826-03-05 S. Veckebo Färila sn (X)
Britta Matsdotter 1829-04-27 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Britta Matsdotter 1832-11-12
Britta Mikaelsdotter 1776-11-18 Svedja Färila sn (X)
Britta Mikaelsdotter 1833-12-23 Svedja Färila sn (X)
Britta Månsdotter 1834-02-11 Heden, Björsjö Färila sn (X)
Britta Månsdotter 1840-02-27 Föne Färila sn (X)
Britta Olofsdotter 1745
Britta Olofsdotter 1799-10-21 Storbyn Färila sn (X)
Britta Olofsdotter 1811-12-21 Storbyn Färila sn (X)
Britta Olofsdotter 1826-04-01 Älvros sn (Z)
Britta Olofsdotter 1837-04-19 Karlstrand Färila sn (X)
Britta Persdotter 1750-
Britta Persdotter 1766-05-03 Sandsjö Orsa sn (W)
Britta Persdotter 1783-07-18 Norra Käxle Gryt sn (D)
Britta Persdotter 1796 Ytterhogdal sn (Z)
Britta Persdotter 1801-04-13 Kårböleskog Färila sn (X)
Britta Persdotter 1804-09-18 Aspetorp Ärla sn (D)
Britta Skyttner 1878-12-03 Hovra Färila sn (X)
Britta Svensdotter 1784- Remmen Älvros sn (Z)
Britta Svensdotter 1798-09-23 Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
Britta Svensdotter 1846-03-09 Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Britta Svensdotter 1850-10-09 Ängra, Kårböle Färila sn (X)
Britta Tomasdotter 1814-09-24 Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Britta Torbjörnsdotter 1829-08-22 Solberg Ekshärad sn (S)
Britta Westling 1866-06-07 Kårböle Färila sn (X)
Bror Anders Svensson 1889-05-02 Stockholm Hedvik Eleonora (AB)
Bror Axel Karlsson 1887-03-23 Råcksta Åker sn (D)
Bror Edvin Dubbel 1902-05-17 Fåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Bror Einar Andersson 1892-10-16 Dunker sn (D)
Bror Emil Hansson 1901-08-25 Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Bror Folke Emanuel Berglund 1898-10-13 Viken Ytterhogdal sn (Z)
Bror Folke Mattias Höglund 1920-03-06 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Bror Johan Sture Jonsson 1900-03-10 Fogdö sn (D)
Carin Eriksson 1859-05-23 Näsberg Färila sn (X)
Carl Anders Strömqvist 1817-02-14 Graneberg Gryt sn (D)
Carl Andersson 1823-01-10 Lista sn (D)
Carl August Carlsson 1851-03-29 Valsberga Åker sn (D)
Carl August Carlsson 1868-01-16 Dunker sn (D)
Carl August Hallqvist 1866-04-14 Stålfors Eskilstuna sn (D)
Carl August Lindberg 1861-10-18 Bosved Toresund sn (D)
Carl August Runström 1862-01-16 Kjula sn (D)
Carl August Wilhelm Forsberg 1876-05-27 Sundsvall Sundsvall sn (Y)
Carl Axel Wilhelm Öfverström 1870-11-26 Norrsunda (AB)
Carl Birger Edvardsson Stolpe 1897-07-28 Skillingmark sn (S)
Carl Carlsson 1796-11-22 Spelvik sn (D)
Carl Ekholm 1838-09-12 Åker sn (D)
Carl Elis Bernhard Eriksson 1883-01-15 Skog sn (X)
Carl Enar Haglund 1903-09-25 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Carl Erik Andersson 1837-04-20 Hässelby Dunker sn (D)
Carl Erik Andersson 1852-11-10 Kattnäs (D)
Carl Erik Andersson 1855-02-23 Kloster (D)
Carl Erik Andersson 1861-07-23 Älvsjödal Gryt sn (D)
Carl Erik Ceder 1840-01-17 Jäder sn (D)
Carl Erik Eriksson 1835-02-03 Eskilstuna Kloster sn (D)
Carl Erik Flodin 1837-08-09 Herrsvedet Ärla (D)
Carl Erik Grandin 1888-09-03 Soldattorp nr. 895 Vallby sn (D)
Carl Erik Holm 1876-08-04 Torpa sn (U)
Carl Erik Larsson 1817-02-01 Fiskartorp, Rosenholms kvarn Fors sn (D)
Carl Erik Nyberg 1851-07-10 Runtuna sn (D)
Carl Erik Pettersson 1865-11-18 Husby-Rekarne sn (D)
Carl Erik Öjlund 1838-04-08 Torshälla landsförsamling (D)
Carl Erland Carlsson 1868-03-22 Granboda Länna (D)
Carl Fredik Persson 1834-05-16 Valsberga Åker sn (D)
Carl Fredrik Eriksson 1837-03-21 Eklångens soldattorp Ärla sn (D)
Carl Fredrik Hjalmar Carlsson 1885-09-06 Valsberga Åker sn (D)
Carl Fredrik Landstedt 1871-02-25 Storbyn Färila sn (X)
Carl Fredrik Landstedt 1872-09-12 Storbyn Färila sn (X)
Carl Fredrik Törngren 1883-01-13 Hovra Färila sn (X)
Carl Gustaf Andersson 1858-02-18 Rundholmsnäs Länna sn (D)
Carl Gustaf Andersson 1872-04-20 Skarptorp Gryt (D)
Carl Gustaf Flodin 1874-05-19 Norafors bruk Sättna sn (Y)
Carl Gustaf Flodkvist 1865-11-25 Kjula sn (D)
Carl Gustaf Jansson 1863-06-14 Flåsjö Gustav Adolf sn (S)
Carl Gustaf Svensson 1847-12-22 Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
Carl Gustav Nilsson 1881-05-30 Vagnhärad sn (D)
Carl Henning Andersson 1896-07-02 Gryt sn (D)
Carl Henrik Andersson 1891-05-28 Forssa Åker sn (D)
Carl Henriksson 1817-01-01 Sticktorp
Carl Hjalmar Eriksson 1875-05-28 Vallby prästgård Vallby sn (D) (D)
Carl Johan Forsberg 1866-12-06 Björnnäset Åker sn (D)
Carl Johan Hedlund 1866-03-20 Edeby Helgarö sn (D)
Carl Johan Jansson 1825-04-17 Åker sn (D)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23