Register över namn


Startsida ][ Föregående indexsida ]

Karl Johan Andersson 1843-11-30 Nyby Stenkvista sn (D)
Karl Johan Andreas Forsberg 1872-12-08 Björnäs Åker sn (D)
Karl Johan Engelbert Sjögren 1872-04-26 Hälsingtuna sn (X)
Karl Johan Eriksson 1860-12-29 Jäder sn (D)
Karl Johan Hellström 1867-09-29 Linde sn (U)
Karl Johan Herman Nyberg 1885-07-12 Gryt (D)
Karl Johan Jonsson 1849-08-15 Kjula sn (D)
Karl Johan Karlsson 1864-01-28 Holmsjöstugan Åker sn (D)
Karl Johan Larsson 1888-04-04 Storån Ytterhogdal sn (Z)
Karl Johan Lindqvist 1845-02-10 Prästgården Gåsinge (D)
Karl Johan Nilsson Viklund 1891-09-23 Alnö sn (Y)
Karl Johan Nord 1871-02-03 Söderala sn (X)
Karl Johan Persson 1859-04-30 Tvärmossåkern Gustav Adolf sn (S)
Karl Johan Rubin 1859-12-26
Karl Johan Wallin 1857-10-10 Dunker sn (D)
Karl Konstantin Johansson 1887-11-07 Ramsjö sn (X)
Karl Leonard Hallqvist 1838-02-20 Eskilstuna Kloster sn (D)
Karl Leonard Lennart Persson 1899-03-28 Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
Karl Ludvig Elof Bernström 1906-03-20 Köpings landsförsamling (U)
Karl Magnus Andersson 1907-08-18 Stora Torget Åker sn (D)
Karl Magnus Nordgren 1853-12-18
Karl Magnus Wiik 1899-12-03 Överhogdal sn (Z)
Karl Martin Sjölander 1885-09-10 Gryt sn (D)
Karl Mattias Nilsson 1875-04-15 Myssjö sn (Z)
Karl Olof Ahlberg 1868-07-28 Lillbyn Färila sn (X)
Karl Olof Ahlberg 1870-04-03 Lillbyn Färila sn (X)
Karl Olof Heimer Hansson 1901-07-20 Erstavik Nacka sn (AB)
Karl Olof Olsson 1873-03-11 Ytterhogdal sn (Z)
Karl Olof Wikander 1879-02-12 Ängertjärn Ytterhogdal sn (Z)
Karl Olofsson 1751-03-23 Kvarnberg Ovanåker sn (X)
Karl Olsson 1677
Karl Olsson 1874-10-19 Söderbärke sn (W)
Karl Oscar Larsson 1883-06-11 Barva sn (D)
Karl Oskar Emriksson 1903-12-08 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Karl Oskar Hansson 1857-05-27 Huddinge sn (AB)
Karl Oskar Hjelm 1849-06-06 Stora Malm sn (D)
Karl Oskar Nilsson 1893-12-04 Lilla Lövan Gåsinge sn (D)
Karl Otto Andersson 1885-09-27 Vadsbro Dunker (D)
Karl Otto Billberg 1883-02-26 Lista sn (D)
Karl Otto Vilhelm Lidman 1866-08-09 Avesta sn (W)
Karl Persson 1733
Karl Peter Andersson 1825-11-30 Norra Käxle Gryt (D)
Karl Peter Blomberg 1843-10-24 Skarptorp Gryt (D)
Karl Ragnar Olsson 1906-06-04 Färna Gunnilbo sn (U)
Karl Rappo 1800-05-14 Innsbruck Österrike
Karl Rudolf Forsberg 1915-09-21 Östernäset Borgsjö sn (Y)
Karl Sigfrid Ekström 1890-03-07 Västerås sn (U)
Karl Sigvard Henriksson 1909-12-25 Björklida Länna sn (D)
Karl Teodor Henriksson 1864-11-10 Björklida Länna sn (D)
Karl Verner Öberg 1896-08-01 Vallen Haverö sn (Y)
Karl Wilhelm Ceder 1912-01-11 Björksta sn (U)
Karl Vilhelm Ekblom 1855-10-22 Strängnäs stadsförsamling (D)
Karl Wilhelm Karlsson 1869-09-01 Högsjön Gåsinge sn (D)
Karl Wilhelm Krigholm 1884-02-24 Skämby Åker sn (D)
Karl Vilhelm Nord 1902-04-05 Flor Ytterhogdal sn (Z)
Karl Vilhelm Spångberg 1862-06-21 Gryt sn (D)
Karolina Albertina Stener 1889-02-23 Finneby Ramsjö sn (X)
Karolina Amanda Embretsen 1883-03-26 Färila sn (X)
Karolina Berg 1880-02-19 Ygsbo Färila sn (X)
Karolina Charlotta Carlsson 1838-03-04 Ärla sn (D)
Karolina Charlotta Dahl 1876-05-20 Frustuna (D)
Karolina Eriksdotter 1856-11-28 Los sn (X)
Karolina Eriksdotter 1894-11-17 Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Karolina Gustava Forsman 1815-04-04 Ljusdal sn (X)
Karolina Gustava Wester 1884-09-24 Kårböle Färila sn (X)
Karolina Hansdotter 1870-02-21 Årberget Ytterhogdal (Z)
Karolina Jonsson 1887-07-05 Storån Ytterhogdal sn (Z)
Karolina Jonsson 1888-09-13 Överberg Sveg sn (Z)
Karolina Josefina Hallqvist 1831-05-06 Eskilstuna Kloster sn (D)
Karolina Josefina Karlsdotter 1864-05-22 Kilkärr Gryt sn (D)
Karolina Larsdotter 1849-05-25 Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
Karolina Melodina Skog 1854-02-11 Gillberga sn (S)
Karolina Sofia ... 1853-01-23 18-
Karolina Svensson 1874-04-15 Lillbyn Färila sn (X)
Karolina Åkerberg 1860-09-02 Valla Färila sn (x)
Katarina Andersdotter 1745- Björnlunda sn (D)
Katarina Andersdotter 1752-
Katarina Andersdotter 1799-08-01 Norra Käxle Gryt sn (D)
Katarina Bernardina Hallqvist 1842-04-22 Eskilstuna Kloster sn (D)
Katarina Brogren 1883-03-08 Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
Katarina Elisabet Lund
Katarina Emilia Danielsson 1895-01-02 Los sn (X)
Katarina Eriksdotter 1788-01-14 Ärla sn (D)
Katarina Eriksdotter Lennholm 1785- Länna sn (D)
Katarina Eriksson 1877-09-19 Ytterhogdal sn (Z)
Katarina Gunnarsson 1875-11-15 Viken Ytterhogdal sn (Z)
Katarina Hallqvist 1836-01-09 Eskilstuna Kloster sn (D)
Katarina Jonsdotter 1886-01-13 Kyrkbyn Överhogdal sn (Z)
Katarina Jönsdotter 1879-05-16 Ytterhogdal sn (Z)
Katarina Kristina Hageliden 1872-11-09 Ytterhogdal sn (Z)
Katarina Kristina Moberg 1874-06-21 Ramsjö sn (X)
Katarina Larsdotter 1833ca
Katarina Lind 1860-12-20 Karlstrand Färila sn (X)
Katarina Mikaelsdotter 1789-02-28 Ore sn (W)
Katarina Nordin 1885-09-29 Remmen 1 Älvros sn (Z)
Katarina Olsson 1892-11-13 Minne Ytterhogdal sn (Z)
Katarina Persdotter 1769-09-26 Dunker sn (D)
Katarina Persdotter 1799-05-04 Asphagen Torshälla sn (D)
Katarina Persdotter 1879-06-12 Viken Ytterhogdal sn (Z)
Katarina Svensdotter 1790 Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23