Register över namn


Startsida ][ Föregående indexsida ]

Maria Matilda Andersdotter 1844-05-31 Näset Länna sn (D)
Maria Matilda Lindqvist 1863-05-08 Spånga (AB)
Maria Matilda Wallin 1836-10-11 Stora berget Länna sn (D)
Maria Nilsdotter 1817-10-20 Visterud Nedre Ullerud (S)
Maria Olofsdotter 1786-04-18 Stentorp Ärla sn (D)
Maria Ottilia Andersson 1895-10-28 Hagstugan Toresund sn (D)
Maria Persdotter 1737-12-18 Sågartorp Öja sn (D)
Maria Persdotter 1860-06-09 Kyrkbyn Älvros sn (Z)
Maria Persson 1880-10-16 Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Maria Sofia Andersson 1857-02-24 Strängnäs (D)
Maria Sofia Eriksson 1853-10-12 Dunker sn (D)
Maria Svensdotter 1780-07-25 Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
Maria Ulrika Sundberg 1880-08-08 Ore sn (W)
Marianne Louise Forsberg 1903-10-26 Stockholm Katarina (AB)
Marina Sigfridsdotter 1682 Tandsjö Mora sn (W)
Marit Henriksdotter 1853-09-27 Östmark sn (S)
Marit Nilsdotter 1861-05-04 Malung sn (W)
Marta Andersdotter 1843-11-23 Överhogdal sn (Z)
Marta Andersdotter 1864-02-11 Åsbo Järvsö sn (X)
Marta Englund 1903-01-03 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Marta Johanna Granqvist 1875-09-03 Kårböleskog Färila sn (X)
Marta Jonsdotter 1883-08-11 Kyrkbyn Överhogdal sn (Z)
Marta Klar 1873-06-29 Kyrkbyn Ovanåker sn (X)
Marta Matilda Wallberg 1898-07-07 Alfta sn (X)
Marta Persdotter 1842-11-22 Ytterhogdal sn (Z)
Martha Johansdotter 1881-07-17 Kårböle Färila sn (X)
Martha Jonsdotter 1789- Solberg Ekshärad sn (S)
Martha Jonsdotter 1844-05-16 Flor Ytterhogdal sn (Z)
Martha Persdotter 1818-09-23 Sveg sn (Z)
Martha Örnflyght 1685-12- Vidbynäs Turinge sn (AB)
Martin Leonard Dahl 1892-09-15 Vårdinge (AB)
Martinus Laurenti 1525 Gästa Njurunda sn (Y)
Mathias Hansson 1861-04-08 V. Föne Färila sn (X)
Mathias Matsson 1885-07-04 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Mathilda Sophia Gustafsdotter 1854-04-15 Tobo soldattorp Härad sn (D)
Matilda Andersson 1897-03-07 Viken Ytterhogdal sn (Z)
Matilda Cecilia Jonsson 1873-12-03 Ramsjö sn (X)
Matilda Charlotta Grip 1853-06-29 Herrbysjötorp Gryt sn (D)
Matilda Katarina Nord 1898-03-14 Flor Ytterhogdal sn (Z)
Matilda Kristina Persson 1855-12-01 Hässelby Dunker sn (D)
Matilda Nilsdotter 1863-08-16 Västra Ämtervik sn (S)
Matilda Persdotter 1884-03-01 Goberget, Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Matilda Sävström 1874-05-16 Los sn (X)
Mats Abrahamsson 1866-01-07 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Andersson 1842-01-10 Kårböleskog Färila sn (X)
Mats Eriksson 1745-01-26
Mats Eriksson 1800-05-06 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Eskilsson 1775-10-10 Karlstrand Färila sn (X)
Mats Eskilsson 1847-06-23 Karlstrand Färila sn (X)
Mats Jonsson 1726-09-21 Kårböle Färila sn (X)
Mats Jonsson 1784- Solberg Ekshärad sn (S)
Mats Jonsson 1845-09-28 Ytterhogdal sn (Z)
Mats Jonsson 1847-06-04 Finneby Ljusdal sn (X)
Mats Jonsson Westberg 1847-07-04 Ramsjö sn (X)
Mats Jönsson 1727-
Mats Larsson 1861-06-07 Ljusdal sn (X)
Mats Matsson
Mats Matsson 1760-12-13 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Matsson 1767-09-17 Kårböleskog Färila sn (X)
Mats Matsson 1787-03-21 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Matsson 1819-08-13 Karlstrand Färila sn (X)
Mats Matsson 1838-06-04
Mats Matsson 1849-12-01 Lekvattnet sn (S)
Mats Matsson 1885-12-10 Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Olofsson
Mats Olofsson 1799-09-04 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Olofsson 1801-09-30 Storbyn Färila sn (X)
Mats Olofsson 1869-05-24 Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
Mats Olofsson Hogdin 1830-04-02 Karlstrand Färila sn (X)
Mats Olsson
Mats Olsson 1850-10-25 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Olsson 1865-06-12 Ytterhogdal sn (Z)
Mats Olsson Sjöblom 1862-09-27 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Olsson Uhr 1778-10-07 Ytteryg Färila sn (X)
Mats Persson 1657 Ensillre Borgsjö sn (Y)
Mats Persson 1675-02-10 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Persson 1736-03-30 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Persson 1785-08-07 Kårböleskog Färila sn (X)
Mats Persson 1850-06-26 Örnåsen Ytterhogdal (Z)
Mats Persson 1851-10-28 Norra Finnskoga sn (S)
Mats Persson 1865-06-11 Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
Mats Persson Blixt 1793 Djupsjöberg Ytterhogdal sn (Z)
Mats Persson Sjölund 1797-02-10 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Persson Tandsjö Orsa sn (W)
Mats Strandberg 1842-03-04 Karlstrand Färila sn (X)
Mats Svensson 1715-03-26 Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Svensson 1851-09-17 Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Mats Svensson Lif 1793-03-26 Hyttebo Färila sn (X)
Mats Turesson 1760- Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
Mattias Eriksson 1843-02-25 Ytterhogdal sn (Z)
Mattias Ferdinand Eriksson 1885-12-23 Ytterhogdal sn (Z)
Mattias Johan Edvardsson 1887-06-25 Finneby Ramsjö sn (X)
Mattias Jonsson Marsk 1854-01-07 Kårböle Färila sn (X)
Mattias Liljedahl 1864-05-17 Viken Ytterhogdal sn (Z)
Mattias Olsson 1878-07-08 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Mattias Persson 1870-05-01 Remmen 1 Älvros sn (Z)
Mattias Valfrid Walle Höglund 1892-08-18 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Mattias Östlund 1857-11-07 Ramsjö sn (X)
Matts Olofsson 1838-08-15 Haverö sn (Y)
Matts Pålsson 1862-12-06 Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23