Register över namn


Startsida ][ Föregående indexsida ]

Per Svensson 1796-05-07 Svedja Färila sn (X)
Per Svensson 1800-07-09 Kolsätt Älvros sn (Z)
Per Svensson 1814
Per Svensson 1848-01-23 Ängra, Kårböle Färila sn (X)
Per Svensson 1882-09-13 Västansjö Ytterhogdal sn (Z)
Per Söderbäck 1862-09-25 Näsberg Färila sn (X)
Per Söderlund 1852-10-05 Sveg sn (Z)
Per Tillström 1811-05-05 Lilla Mellösa sn (D)
Per Turesson 1682-11-26 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Per Turesson 1763-10-02 Östansjö Ytterhogdal sn (Z)
Per Turesson 1822-04-26 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Per Wallberg 1867-01-27 Valla Färila sn (X)
Per Wester 1717-10-23 Kårböle Färila sn (X)
Per Westling 1864-01-30 Kårböle Färila sn (X)
Per Wåhlén 1867-09-06 Svedja Färila sn (X)
Per Åström 1875-07-11 Yg Färila sn (X)
Per Åström 1877-12-03 Yg Färila sn (X)
Per Örn 1845-04-18 Ytterhogdal sn (Z)
Peter Joh. Almgren
Peter Olofsson 1806-06-01 Glömnäs Gryt sn (D)
Peter Persson 1725 Fågelsjö Mora sn (W)
Peter Svensson 1719-01-24
Peter Svensson 1782-03-03 Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
Petrus Persson Ljungqvist 1880-10-13 Kolsätt Älvros sn (Z)
Petter Forsberg
Petter Jonsson 1811-06-07 Laggåshöjden Gustav Adolf sn (S)
Petter Jonsson 1870-06-28 Kyrkbyn Överhogdal sn (Z)
Petter Jöns Olsson 1890-06-09 Ed Färila sn (X)
Petter Olsson 1808-05-30 Ytterhogdal sn (Z)
Pål Embriksson 1814-07-18 Remmen 7 Älvros sn (Z)
Pål Eriksson 1833-06-08 Färila sn (X)
Pål Halvarsson 1875-03-03 Östigårn, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Pål Jakobsson 1814-01-14 Västigården, Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Pål Jönsson 1827-04-06 Ytterhogdal sn (Z)
Pål Persson 1831-10-11 Ytterhogdal sn (Z)
Pål Persson Klemmes Älvros sn (Z)
Pål Svensson
Pål Svensson 1673 Ovansjö Borgsjö sn (Y)
Pål Svensson 1797 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Rafvel Olsson 1612 Tveta Öja sn (D)
Ragnar Elias Eliasson 1896-09-17 Kyrkbyn Los sn (X)
Robert Alexander (Sander) Abrahamsson 1905-06-07 Ramsjö sn (X)
Robert Johan Axel Repfennig 1888-03-30 Ljusdal sn (X)
Robert Martialis Sjöström 1893-06-30 Timrå sn (Y)
Rudolf Sävström 1879-04-08 Los sn (X)
Rudolf Theodor Rasmusson 1880-11-09
Rune Julius Norell 1916-12-25 Lingbo sn (X)
Rut Anny Elisabet Georgy 1894-12-25 Stockholm Adolf Fredrik (AB)
Rut Ingeborg Danielsson 1901-01-04 Hässjaberg Los sn (X)
Rut Laura Wiklund 1894-05-14 Långrör Söderhamn sn (X)
Ruth Dahl 1901-09-12 Norge
Ruth Ingeborg Haglund 1910-06-02 Huskölen Ytterhogdal sn (Z)
Ruth Maria Nilsson 1908-12-10 Hudiksvall sn (X)
Ruth Sigrid Wikander 1904-08-08 Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Sally Astrid Mill 1912-01-15 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Sally Kerstin Allité Höglund 1924-04-07 Ängersjö 2 Ytterhogdal sn (Z)
Sanda Maria Halvarsson 1902-05-25 Fåssjö (Minne) Ytterhogdal sn (Z)
Sandra Magdalena Persdotter 1888-12-10 Finneby Ramsjö sn (X)
Sara Emriksdotter 1879-07-14 Ytterhogdal sn (Z)
Sara Eriksdotter 1764-06-16 Finneby Ljusdal sn (X)
Sara Eriksdotter 1845-11-16 Remmen 1 Älvros sn (Z)
Sara Eriksdotter 1866-09-20 Ljusdal sn (X)
Sara Eskilsdotter 1712-08-02 Ytterhogdal sn (Z)
Sara Johanssotter 1814-02-12 Remmen 1 Älvros sn (Z)
Sara Jonsdotter 1781 Finneby (Våsan) Ljusdal sn (X)
Sara Jonsdotter 1834-03-08 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Sara Jönsson 1886-10-14 Gruvbyn Los sn (X)
Sara Karlsdotter 1832-09-13 Gustav Adolf sn (S)
Sara Kristina Abrahamsson 1891-03-06 Gåssjö Ytterhogdal sn (Z)
Sara Kristina Jonsdotter 1877-04-15 Vänsjö Ytterhogdal sn (Z)
Sara Kristina Svensson 1883-12-22 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Sara Larsdotter 1810-01-13 Föne Färila sn (X)
Sara Larsdotter 1834-04-14 Färila sn (X)
Sara Larsdotter 1853-02-15 Ljusdal sn (X)
Sara Larsdotter 1872-09-01 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Sara Olofsdotter 1837-12-12 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Sara Olofsdotter 1866-03-24 Ljusdal sn (X)
Sara Persdotter 1817-09-22 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Sara Persdotter 1872-07-04 Ytterhogdal sn (Z)
Sara Pålsdotter 1830-02-05 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Sara Svensdotter 1834-11-02 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Sebulon Julius Broberg 1866-08-10 Stockholm Hedvig Eleonora (AB)
Selma Augusta Elisabeth Salén 1870-08-07 Stockholm
Selma Charlotta Forsberg 1875-08-14 Alsike sn (AB)
Selma Charlotta Hallqvist 1871-12-03 Stålfors Eskilstuna sn (D)
Selma Evelina Haglund 1910-02-12 Ängersjö Ytterhogdal sn (Z)
Selma Gustafva Nilsson 1866-11-03 Ljungby sn (H)
Selma Karolina ... 1884-07-25 Lilla Ullen Gustav Adolf sn (S)
Selma Oloivia Larsson 1872-04-15 Lofta sn (H)
Selma Viktoria Forsberg 1883-04-21 Sundsvall sn (Y)
Seth Bernhard Eriksson 1882-06-06 Los sn (X)
Severin Persson 1869-01-12 Ytterhogdal sn (Z)
Sigfrid Persson 1722 Fågelsjö Mora sn (W)
Signe Amalia Eriksson 1890-10-15 Känne Ytterhogdal sn (Z)
Signe Anna Elvira Höglund 1926-05-19 Ängersjö 2 Ängersjö sn (Z)
Signe Augusta Öjlund 1885-11-29 Ekslund Fors sn (D)
Signe Birgitta Sjögren 1898-06-04 Ljusdal sn (X)
Signe Elisabet (Lisa) Nilsson 1895-07-16 Lilla Lövan Gåsinge sn (D)
Signe Elisabet Eskilsson 1902-02-24 Viken 19 (Känne) Ytterhogdal sn (Z)
Signe Elvira Magnusson 1908-02-24 Viken Ytterhogdal sn (Z)

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23