Register över födelseorter


Startsida ][ Föregående indexsida ]

N. Veckebo Färila sn (X) Olof Persson 1859-01-27
N. Veckebo Färila sn (X) Olof Pineur 1872-04-29
N. Veckebo Färila sn (X) Per Byström 1878-04-15
N. Veckebo Färila sn (X) Per Eriksson 1828-07-06
N. Veckebo Färila sn (X) Per Halvardsson 1849-11-14
N. Veckebo Färila sn (X) Per Halvardsson 1855-10-06
N. Veckebo Färila sn (X) Per Persson 1856-07-14
N. Veckebo Färila sn (X) Per Pineur 1881-07-26
N. Veckebo Färila sn (X) Sigrid Byström 1872-11-25
N. Veckebo Färila sn (X) Sigrid Eriksdotter 1817-02-13
N. Veckebo Färila sn (X) Sigrid Johansdotter 1854-01-27
Nilsvallen Sveg sn (Z) Olivia Wallin 1881-01-19
Norafors bruk Sättna sn (Y) Carl Gustaf Flodin 1874-05-19
Nore Ekshärad sn (S) Torbjörn Larsson 1784-
Norge ... Evelyn Oashein 1911-07-
Norge ... Johan Olsén Haageliden 1842-05-07
Norge ... Olaf Skaaret 1862-09-16
Norge ... Ruth Dahl 1901-09-12
Norra Käxle Gryt (D) Karl Peter Andersson 1825-11-30
Norra Käxle Gryt sn (D) Anna Andersdotter 1793-10-03
Norra Käxle Gryt sn (D) Britta Persdotter 1783-07-18
Norra Käxle Gryt sn (D) Carl Johan Persson 1857-11-23
Norra Käxle Gryt sn (D) Carl Petter Persson 1853-01-23
Norra Käxle Gryt sn (D) Katarina Andersdotter 1799-08-01
Norra Käxle Gryt sn (D) Olof Andersson 1797-01
Norra Käxle Gryt sn (D) Stina Andersdotter 1793-03-10
Norra Åby Västermo sn (D) Anders Andersson 1808-09-16
Norrby Toresund sn (D) Agnes Desederia Andersson 1894-05-23
Nr. 10 Haga (p. 1369) Karlstads stadsförsamling (S) Elin Kristina Axelsson 1882-11-25
Nr. 217 Eskilstuna (D) Karin Kristina Öjlund 1900-10-08
Nr. 42 Strängnäs stadsförsamling (D) Nils Adolf Henriksson 1911-06-14
Nr. 71 Staden Karlstads stadsförsamling (S) Ebba Matilda Axelsson 1889-06-19
Nyby bruk Torshälla landsförsamling (D) Johan Botvid Öjlund 1845-03-11
Nyby bruk Torshälla sn (D) Johan Gustaf Leander Öjlund 1862-02-24
Nyby Dunker sn (D) Anna Stina Andersdotter 1818-12-16
Nyby Dunker sn (D) Maja Lisa Andersdotter 1817-01-10
Nyby Stenkvista sn (D) Karl Johan Andersson 1843-11-30
Nybyberg Fors sn (D) Gustaf Samuel Öjlund 1887-10-21
Nybyholm Enköpings-Näs sn (C) Axel Gunnar Lindberg 1901-08-04
Nybyn Idenor sn (X) Brita Eriksdotter Berg 1770-10-04
Nyckelbo Ärla sn (D) Brita Olofsdotter 1811-06-01
Nyckelbro Ärla sn (D) Olof Olofsson 1792-03-17
Nyhem Ytterhogdal sn (Z) Svante Englund 1894-04-11
Nyköping ... Anna Greta Karlsdotter 1751-05-14
Nyköping ... Britta Lena Holmberg 1783-
Nytäppan Tystberga sn (D) Isac Nyberg 1824-09-23
Nyängstorp Länna sn (D) Gunnar Fredrik Leander Andersson 1919-11-18
Näcktjärn Mo sn (X) Chatarina Olofsdotter 1785-10-30
Näsberg Färila sn (X) Brita Eriksson 1866-10-22
Näsberg Färila sn (X) Carin Eriksson 1859-05-23
Näsberg Färila sn (X) Carolina Söderbäck 1865-12-29
Näsberg Färila sn (X) Christina Eriksson 1864-02-28
Näsberg Färila sn (X) Emma Christina Söderbäck 1878-09-22
Näsberg Färila sn (X) Hans Carlsson 1827-09-01
Näsberg Färila sn (X) Hans Olsson Söderbäck 1829-05-29
Näsberg Färila sn (X) Helena Söderbäck 1876-06-07
Näsberg Färila sn (X) Karin Larsdotter 1835-02-06
Näsberg Färila sn (X) Kerstin Olofsdotter 1825-12-14
Näsberg Färila sn (X) Magnus Adel Söderbäck 1869-06-23
Näsberg Färila sn (X) Olof Eriksson 1871-12-25
Näsberg Färila sn (X) Olof Söderbäck 1859-01-16
Näsberg Färila sn (X) Per Eriksson 1859-05-23
Näsberg Färila sn (X) Per Olsson 1829-05-27
Näsberg Färila sn (X) Per Olsson 1838-04-29
Näsberg Färila sn (X) Per Söderbäck 1862-09-25
Näsbytorp Länna sn (D) Anders Gustav Andersson 1833-12-21
Näsbytorp Länna sn (D) Carolina Josefina Andersdotter 1841-03-09
Näsbytorp Länna sn (D) Erik Vilhelm Andersson 1836-04-02
Näsbytorp Länna sn (D) Johan August Andersson 1832-08-15
Näset Länna sn (D) Maria Matilda Andersdotter 1844-05-31
Onsäng Ljusdal sn (X) Brita Persdotter 1855-10-15
Orrnäs Gillberga sn (D) Anders Engelbert Larsson 1897-11-07
Orrnäs Gillberga sn (D) Elin Sofia Larsson 1890-11-15
Orrnäs Gillberga sn (D) Hilda Kristina Larsson 1892-01-29
Ovansjö Borgsjö sn (Y) Johan Pålsson 1698-10-03
Ovansjö Borgsjö sn (Y) Per Johansson 1727-06-06
Ovansjö Borgsjö sn (Y) Per Persson Sjöström 1760
Ovansjö Borgsjö sn (Y) Pål Svensson 1673
Parteboda Borgsjö sn (Y) Anders Jonsson 1703
Parteboda Borgsjö sn (Y) Brita Karlsdotter 1761
Parteboda Borgsjö sn (Y) Disa Vilhelmina Lindeberg 1905-06-19
Parteboda Borgsjö sn (Y) Lilly Margareta Lindeberg 1907-09-11
Parteboda Borgsjö sn (Y) Margareta Andersdotter 1736
Prostökna Barva sn (D) Anna Lovisa Eriksson 1864-12-31
Prästgården Gåsinge (D) Johanna Sophia Lindqvist 1844-05-04
Prästgården Gåsinge (D) Karl Johan Lindqvist 1845-02-10
Prästgården Ytterhogdal sn (Z) Ella Larsdotter 1834-03-15
Pumpstugan Svärta sn (D) Erik Axel Martin Gustafsson 1906-04-10
Rabbön Ytterhogdal sn (Z) Kerstin Olsdotter 1762-
Ranbytorp Lysvik sn (S) Ingeborg Olofsdotter 1824-03-14
Ransjö Linsell sn (Z) Brita Alida Kristina Svensson 1912-05-22
Remmen 1 Älvros sn (Z) Emma Eleonora Nordin 1897-04-07
Remmen 1 Älvros sn (Z) Emma Nordin 1883-10-02
Remmen 1 Älvros sn (Z) Erik Eriksson Nordin 1850-01-27
Remmen 1 Älvros sn (Z) Erik Johansson 1806-02-04
Remmen 1 Älvros sn (Z) Erik Nordin 1887-05-05
Remmen 1 Älvros sn (Z) Erik Persson 1865-03-07
Remmen 1 Älvros sn (Z) Gertrud Johanssotter 1801-12-20
Remmen 1 Älvros sn (Z) Gölin Johansdotter 1803-09-04
Remmen 1 Älvros sn (Z) Ingeborg Eriksdotter 1843-06-18

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23