Register över födelseorter


Startsida ][ Föregående indexsida ]

Remmen 1 Älvros sn (Z) Ingeborg Persdotter 1866-09-29
Remmen 1 Älvros sn (Z) Johan Eriksson 1832-07-31
Remmen 1 Älvros sn (Z) Johan Nordin 1891-03-20
Remmen 1 Älvros sn (Z) Jon Johansson 1808-09-11
Remmen 1 Älvros sn (Z) Jonas Nordin 1889-03-10
Remmen 1 Älvros sn (Z) Katarina Nordin 1885-09-29
Remmen 1 Älvros sn (Z) Mattias Persson 1870-05-01
Remmen 1 Älvros sn (Z) Per August (Pelle) Nordin 1894-01-30
Remmen 1 Älvros sn (Z) Per Eriksson 1837-01-27
Remmen 1 Älvros sn (Z) Sara Eriksdotter 1845-11-16
Remmen 1 Älvros sn (Z) Sara Johanssotter 1814-02-12
Remmen 1 Älvros sn (Z) Sigrid Eriksdotter 1840-10-08
Remmen 11 Älvros sn (Z) Ingeborg Persdotter 1806-04-09
Remmen 11 Älvros sn (Z) Jonas Persson 1809-03-09
Remmen 11 Älvros sn (Z) Per Matsson 1775-05-01
Remmen 14 Älvros sn (Z) Jonas Jonsson 1873-01-02
Remmen 7 Älvros sn (Z) Pål Embriksson 1814-07-18
Remmen Älvros sn (Z) Britta Svensdotter 1784-
Remmen Älvros sn (Z) Erik Eriksson 1713-
Remmen Älvros sn (Z) Erik Zakrisson 1684-
Remmen Älvros sn (Z) Halvar Zakrisson Hjelte 1690-
Remmen Älvros sn (Z) Ingeborg Svensdotter 1777-
Remmen Älvros sn (Z) Sven Eriksson 1752-
Ribbingelund Kjula sn (D) Augusta Charlotta Eriksson 1873-08-24
Riby Åker sn (D) Augusta Karolina Lantz 1876-07-16
Rinckestad Ärla sn (D) Jonas Andersson 1783-02-08
Rismyr Älvros sn (Z) Gunilla Eriksdotter 1711
Rostock Lista sn (D) Per Isac Karlsson 1864-12-25
Roteberg Ovanåker sn (X) Per Eriksson 1829-04-08
Rullbo Los sn (X) Anna Kristina Månsdotter 1870-03-13
Rullbo Los sn (X) Gertrud Kristina Skaaret 1900-05-20
Rullbo Los sn (X) Kerstin Månsdotter 1818-
Rullbo Ytterhogdal sn (Z) Anders Jonsson 1787-10-02
Rullbo Ytterhogdal sn (Z) Kerstin Persdotter 1846-05-04
Rullbo Ytterhogdal sn (Z) Magnus Andersson 1835-09-06
Rullbo Ytterhogdal sn (Z) Märta Jonsdotter 1795-05-23
Rundholmsnäs Länna sn (D) Anders Oskar Andersson 1862-01-15
Rundholmsnäs Länna sn (D) Carl Gustaf Andersson 1858-02-18
Rundholmsnäs Länna sn (D) Erik Albert Andersson 1863-11-19
Ryggskog Los sn (X) Oskar Elis Nordström 1894-03-02
Råcksta Åker sn (D) Bror Axel Karlsson 1887-03-23
Råcksta Åker sn (D) Ester Maria Karlsson 1886-02-14
Råcksta Åker sn (D) Henning Rudolf Karlsson 1884-08-27
Räka Voxna sn (X) Karin Larsdotter 1816-05-05
Rök ... Johannes Hansson 1816-11-21
S. Veckebo Färila sn (X) Anna Larsdotter 1829-06-30
S. Veckebo Färila sn (X) Anna Olsdotter Uhr 1808-09-15
S. Veckebo Färila sn (X) Anna Paulina Mickelsson 1902-01-25
S. Veckebo Färila sn (X) Britta Matsdotter 1826-03-05
S. Veckebo Färila sn (X) Cecilia Charlotta Persdotter 1885-05-12
S. Veckebo Färila sn (X) Georg Mikael Mickelsson 1903-04-23
S. Veckebo Färila sn (X) Helmer Tycho Persson 1892-04-29
S. Veckebo Färila sn (X) Lars Erik Persson 1878-05-30
S. Veckebo Färila sn (X) Marget Eriksdotter 1861-09-24
S. Veckebo Färila sn (X) Olof Matsson 1833-08-25
S. Veckebo Färila sn (X) Per Harald Persson 1887-12-29
S. Veckebo Färila sn (X) Per Månsson 1849-01-12
S. Veckebo Färila sn (X) Sofia Eriksdotter 1823-01-11
Sadelmakartorpet Huddinge sn (AB) Emma Charlotta Hansson-Johansdotter 1847-09-11
Salvarstorp Länna (D) Linnea Josefina Henriksson 1904-03-10
Salvarstorp Länna sn (D) Axel Mauritz Henriksson 1912-04-14
Salvarstorp Länna sn (D) Ernst Ture Henriksson 1906-06-14
Salvarstorp Länna sn (D) Nora Virginia Henriksson 1913-05-10
Sandsjö Orsa sn (W) Britta Persdotter 1766-05-03
Sandsjö, Råberget Orsa sn (W) Brita Persdotter 1835-09-06
Sandåsen Dunker sn (D) Anders Andersson 1791-06-16
Sandåsen Dunker sn (D) Anna Andersdotter 1793-05-07
Sandåsen Dunker sn (D) Beata Andersdotter 1789-11-13
Sandåsen Dunker sn (D) Britta Andersdotter 1787-06-11
Sandåsen Dunker sn (D) Maria Andersdotter 1786-01-15
Siggkärr Åker sn (D) Erik Henning Pettersson 1858-05-28
Sjöbo Ljusdal sn (X) Maria Eriksson 1884-02-16
Sjöänden Dunker sn (D) John Harry Andersson 1899-03-12
Sjöänden Dunker sn (D) Nils Evert Andersson 1903-02-27
Sjöänden Ärla sn (D) Anders Lång 1829-01-07
Skallbrohult Öja sn (D) Maja Persdotter 1781-12-28
Skarptorp Gryt (D) Adolf Fredric Andersson 1854-07-18
Skarptorp Gryt (D) Anders Gustaf Andersson 1849-03-04
Skarptorp Gryt (D) Anders Karlsson 1811-09-19
Skarptorp Gryt (D) Anna Lotta Andersson 1859-05-24
Skarptorp Gryt (D) Carl Gustaf Andersson 1872-04-20
Skarptorp Gryt (D) Johan Eric Andersson 1851-02-12
Skarptorp Gryt (D) Karl Peter Blomberg 1843-10-24
Skeppsta Gåsinge sn (D) Julia Linnéa Larsson 1902-01-17
Skolhuset Skönberga sn (E) Erik Eriksson 1918-04-07
Skrivaretorp Sundby sn (D) Erika Gustava Larsson 1872-05-31
Skrivarstugan Sundby sn (D) Anna Mathilda Larsson 1867-02-19
Skrubbs, Ängersjö Ytterhogdal sn (Z) Kerstin Olofsdotter 1780-01-23
Skål Alster sn (S) Axel Gustafsson Spjut 1852-09-03
Skål Alster sn (S) Gustaf Hugo Axelsson 1876-03-03
Skål, Soldattorp nr 70 Alster sn (S) Augusta Spjut 1862-11-20
Skål, Soldattorp nr 70 Alster sn (S) Emma Spjut 1857-05-01
Skålvall Färila sn (X) Olof Jonsson 1805-07-08
Skåne ... Arto Henriksson 1902-
Skämby Åker sn (D) Anna Elisabet Krigholm 1891-04-14
Skämby Åker sn (D) Fritz Gunnar Krigholm 1885-11-18
Skämby Åker sn (D) Hilma Mathilda Krigholm 1887-03-01
Skämby Åker sn (D) Johanna Augusta Ekström 1862-08-01
Skämby Åker sn (D) Karl Erik Andersson 1862-04-21
Skämby Åker sn (D) Karl Gustaf Ekström 1858-03-04

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Torgny Henrikssons släktforsk. Adress: http://www.torgnyhenriksson.se, SWEDEN.
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2015-08-23